اخبار

حسین خانی:

کفش ملی نماد تولید ملی در ایران بوده است


 


رییس شورای سیاستگذاری کمپین آری به تولید ملی گفت: کفش ملی در ایران نماد تولید ملی بوده است.

مجتبی حسین خانی، رییس شورای سیاستگذاری کمپین آری به تولید ملی در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی با بیان اینکه باید استفاده از تولید ملی را برای ایرانیان جذاب کرد، گفت: اين وظيفه اصلی توليدكنندگان كالاست كه با افزايش كيفيت توليد، جاذبه لازم را برای مردم ايجاد كنند.

وی با بیان اینکه برند سازی و ارتقای برندهای موجود نیز اهميت بالايی دارد گفت: با توجه به برند ها در کنار افزایش كيفيت می توان مردم را به خريد كالای ايرانی ترغيب کرد.

مزايای پنهان و غيرمستقيم خريد كالای توليد داخل تشریح شود


فعال سیاسی و مدنی با بیان اینکه اگر مردم آگاه شوند استفاده از تولید ملی چه عایدی برای خودشان دارد بیشتر به سراغ محصولات وطنی می روند، گفت: باید مزايای پنهان و غير مستقيم خريد كالای توليد داخل را به مردم معرفی کرد، اگر مردم آگاه شوند  كه در خريد كالای داخلی مزايای ايجاد اشتغال برای هم وطنان، رونق اقتصادی و پيشرفت صنعت ايرانی ومزايايی ديگر نيز نهفته است، با رغبت بيشتری كالای توليد داخل را می خرند.


واردات بی رويه بلای جان توليد كننده داخلی است


حسین خانی واردات بی رويه بلای جان توليد كننده داخلی دانست گفت: ما معتقدیم در بعضی از صنایع که تولیدات داخلی ما مشابه پر قدرت داخلی ندارد، باید با واردات تکنولژی و ایجاد فضای رقابتی به ارتقای تولید کمک کرد اما واردات در صنایعی که مشابه با کیفیت داخلی دارد، مورد تایید نیست.

عمده اجناس وارداتی از لحاظ كيفيت در سطح پايين تری هستند

رییس شورای سیاستگذاری کمپین آری به تولید ملی در ادامه گفت: متاسفانه عمده اجناس وارداتی از لحاظ كيفيت در سطح پايين تری نسبت به كالاهای داخلی مشابه قرار دارند اما باور نادرستی كه در ذهن بعضی مردم شكل گرفته سبب می شود كه به كالای خارجی با نگاه كالای برتر نگريسته شود.

وی با بیان اینکه باورباکیفیت تر بودن کالای خارجی در اغلب مواقع غلط است گفت: تلاش ما برای تغيير اين دیدگاه خواهد بود و باید بستری فراهم شود که مردم مقایسه کالای داخلی و خارجی را بدون ذهنیت های ساختگی انجام دهند.

بروکراسی حاکم بر بخش اداری به تولید ضربه می زند

حسین خانی موانع سازمانی و اداری را نیز به عنوان سد راه پویایی تولید ملی در کشور دانست و گفت: بروكراسی حاكم بر ساختار اداری باعث می شود که  ایده ها و برنامه های یک تولید کننده برای رسیدن به مرحله اجرا با موانع متعددی مواجه باشد و برخی در پیچ وخم سازمان ها و انجام امور اداری عطای تولید را به لقایش ببخشند.

وی همچنین تاکید کرد: حمايت نکردن بعضی بخش های دولتی و بانك ها از تولید نیز یکی از مشکلات تولید کنندگان و صاحبان برند در کشور است.

توجه به طراحی تولید ملی را ارتقا می دهد


وی  در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت طراحی در صنعت گفت: یکی از سرفصلهایی که تولید ملی را در ایران رونق خواهد بخشید،علاوه بر افزایش کیفیت توجه به طراحی است، در كشورهایی كه بعضی از كالاهای آنها به عنوان برند های مطرح كفش و پوشاك شناخته می شوند، تمركز اصلی بر روی طراحی است. حتی بعضی از اين برندها به نام طراح اصلی آن شناخته می شوند.

وی درباره کفش ملی نیز گفت: كفش ملی هم علاوه بر كيفيت كه الان هم تاحد بسياری قابل قبول است، بايد بر روی طرح های جديد انرژی بيشتری صرف كند.
 
تصميمات كلان نادرست کفش ملی را تا مرز نابودی کشانده بود


حسین خانی با بیان اینکه کفش ملی به عنوان يكی از نمادهای توليد ملی  ايران شناخته شده است، گفت: متاسفانه در مقطعی به علت مديريت های ناكارآمد و تصميمات كلان نادرست اين برند برتر تا مرحله نابودی هم  پيش رفت و بسیاری منتظر بودند مانند بسیاری از برندهای خوشنام دیگر خبر پایان کفش ملی را هم بشنوند.

شاهد حرکت دوباره کفش ملی هستیم

 رییس شورای سیاستگذاری کمپین آری به تولید ملی با اشاره به اینکه اخبار خوبی از کفش ملی به گوش می رسد،گفت:
در ماههای اخير شاهد حركت دوباره اين برند ملی هستيم و خبرهای مثبت، ما را به پویایی کفش ملی خوشبین می کند.

وی همچنین  گفت: اميدواريم حركت رو به رشد كفش ملی ادامه پیدا کند و دوباره شاهد اعتلای اين برند باقدمت باشيم.

کیکرزهای ملی زیبا و کارآمد بود


حسینخانی در بیان خاطره ای از کفش ملی گفت: در دوران كودكی كفش ملی مدل كفشی به نام كيكرز داشت كه مدل محبوبی بود آنچه به خاطر دارم اين هست كه من هم از آن مدل كفش داشتم كه واقعا هم زيبا و كار آمد بود.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد کفش ملی بتواند برای نسلهای بعدی نیز این خاطرات خوب را تکرار کند.

 


نظرات

شما می توانید اولین کسی باشید که نظر خود را درباره این مطلب مطرح می کنید
کفش ملی نماد تولید ملی در ایران بوده است
اطلاعاتی که تکمیل کردن آنها ضروری است با علامت * مشخص شده اند.
نام *:
ایمیل *:
وب سایت:
کشور: USA (آی پی شما: 54.166.233.99)
نظرات: *
( ماکزیموم 500 کاراکتر )
توپرکجخط زیرینشکلک ها
کد امنیتی  * 
عبارت نمایش داده شده در کادر ذیل را در قسمت بالا وارد کنید.
کد امنیتی

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید

تلفن: +9821-46079057 , 46079162 , 46079064

نشانی: تهران،کیلومتر 18 اتوبان فتح(جاده قدیم کرج)-صندوق پستی :1544-13185

صدای مشتری: +9821-66690011