مقالات

نکاتی که شاید درباره خرید کفش کودک ندانیداولین نکته در انتخاب یک کفش مناسب برای کودک، انتخاب درست سایز آن است. منظور از سایز هم، سایز طولی و عرضی کفش است.
به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل گروه صنعتی ملی، اغلب کودکان حدود 15 - 14 اهگی، می توانند روی پاهای خود بایستند و حتی چندقدمی هم راه بروند؛ در این دوره، انتخاب کفشی راحت برای کودک، یکی از کارهای مهم است که پدر و مادر باید در آن دقت کنند؛ اولین نکته در انتخاب یک کفش مناسب برای کودک، انتخاب درست سایز آن است. منظور از سایز هم، سایز طولی و عرضی کفش است.

 از نظر علمی، سایز طولی استاندارد برای کفش کودک، سایزی است که حدود یک سانتیمتر از طول پای کودک و پنجه او بزرگ تر باشد. چنانچه کفش کوچک تر از این باشد، هم موجب قرمزی و فشرده شدن پای او می شود و به سختی به پای کودک می رود و سخت از پای او خارج می شود و هم، جلوی رشد پای کودک را می گیرد. از طرفی چنانچه کفش برای پای کودک گشاد باشد، باعث کاهش تعادل کودک حین راه رفتن و تاخیر در به راه افتادن او می شود.

 سایز عرضی کفش هم، اهمیت زیادی دارد. هر قدر بچه ها کوچک تر هستند، پاهایشان پهن تر است و با بزرگ شدن، طول و عرض پاهایشان متناسب می شود. پس کفشی مناسب پاهای کودک شما است که پهنای پای کودک را در نظر گرفته باشد و به 2طرف پا -خصوصا در ناحیه قوس پا- فشار نیاورد.

 بهترین راه برای اطمینان از مناسب بودن سایز عرضی کفش، استفاده از زبانه آن است. معمولا وقتی کفش را به پا می کنید و بندهای آن را می بندید، زبانه کفش و سوراخ های 2طرف کفش که جای عبور بند است، موازی هستند؛ اگر فاصله بین آنها بیش از اندازه زیاد باشد، کفش تنگ است و اگر کم باشد، کفش برای پای کودک شما گشاد است. همچنین کفش کودک باید کیفیت بسیار مطلوبی داشته باشد. این کیفیت، هم در استحکام کفش تاثیرگذار است و هم، می تواند سلامت پای کودک شما را در بالاترین سطح ضمانت کند.

 استحکام کفش در رده های مختلف سنی، به دلایل مختلف حائز اهمیت است. در سال های اول و دوم تولد کودک، از آنجا که کودک تازه شروع به راه رفتن کرده و تعادل کافی ندارد و دفعات زمین خوردنش زیاد است، انتخاب کفشی محکم که از استخوان های پای او محافظت کند، بسیار ضروری است.

در 2 تا 7 سالگی، از آنجا که جنب وجوش ها و بازی های کودکانه در بالاترین سطح خود نسبت به سنین دیگر است، فاکتور استحکام، به عنوان عاملی که از پای کودک -خصوصا مچ پای او- در زمین خوردن های متعدد محافظت می کند، فاکتوری مهم در انتخاب کفش کودک است.

 کیفیت کفش در سلامت پای کودک نیز تاثیرگذار است. توصیه می شود تودوزی کفش کودک، از جنس چرم باشد. کفش پلاستیکی، باعث عرق کردن پای کودک می شود؛ از آنجا که کودک نوپا نمی تواند به خوبی راه برود، با افزایش تعریق و به دنبال آن، افزایش لیزخوردنهای پا داخل کفش، تعادل کودک حین راه رفتن کم شده و همین امر، تعداد دفعات زمین خوردن های او را زیاد می کند که این، می تواند نقطه شروع بروز مشکلات پا و کمر درکودک باشد. همچنین کفش پلاستیکی، میتواند موجب بروز حساسیت پوستی در پای کودک شود که راه حل آن، انتخاب کفشی با تودوزی و کفی چرم برای کودک است.

برای اطمینان خاطر از یک خرید خوب برای کودک دلبندتان می توانید به هریک از  255شعبه کفش ملی در سراسر کشور مراجعه کنید.


نظرات

شما می توانید اولین کسی باشید که نظر خود را درباره این مطلب مطرح می کنید
نکاتی که شاید درباره خرید کفش کودک ندانید
اطلاعاتی که تکمیل کردن آنها ضروری است با علامت * مشخص شده اند.
نام *:
ایمیل *:
وب سایت:
کشور: USA (آی پی شما: 54.198.77.35)
نظرات: *
( ماکزیموم 500 کاراکتر )
توپرکجخط زیرینشکلک ها
کد امنیتی  * 
عبارت نمایش داده شده در کادر ذیل را در قسمت بالا وارد کنید.
کد امنیتی

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید

تلفن: +9821-46079057 , 46079162 , 46079064

نشانی: تهران،کیلومتر 18 اتوبان فتح(جاده قدیم کرج)-صندوق پستی :1544-13185

صدای مشتری: +9821-66690011