اخبار

مرتضی طلایی:

رونق نشان های قدیمی نیاز به فرهنگ سازی دارد


 


رییس پلیس اسبق پایتخت گفت: رونق نشان های قدیمی کشور و توسعه اقتصاد تنها با فرهنگ سازی در همه سطوح محقق خواهد شد.
مرتضی طلایی، نایب رییس سابق شورای شهر تهران در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی با تاکید بر اینکه چاره برون رفت تمام بخش های تولیدی و صنعتی کشور تحقق اقتصاد مقاومتی است گفت: سوء مدیریت ها و فرهنگ غلط در تمام سطوح ما را در بسیاری از صنایع عقب انداخته است، اگر 55 سال پیش شرکت ایران خودرو را با امروز آن مقایسه کنیم متوجه عقبگرد ما در صنعت خواهیم شد.

فرهنگ مدیریتی نیاز به تغییر دارد

رییس پلیس اسبق پایتخت با تاکید بر اینکه اگر می خواهیم کفش ملی و هر صنعت دیگر کشور رونق بگیرد باید سراغ فرهنگ برویم گفت: پیش از هر چیز و هر کس فرهنگ مدیریتی ما نیاز به تغییر دارد، اگر مدیران توانمند و متعهد در کشور داشته باشیم بسیاری از مشکلات تولید و اقتصاد بر طرف خواهد شد.
وی در این باره توضیح داد: ما نه تنها در مدیریت میانی که در سطح مدیریت کلان نیاز به فرهنگ سازی داریم، مدیریتی که مقابل فساد و رانت بایستد و خلاقانه راهکارهای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی را پی گیری کند.

چاره کفش ملی اقتصاد مقاومتی است
طلایی با بیان اینکه جواب بسیاری از مشکلات موجود اقتصادی در کشور ما پیاده سازی اقتصاد مقاومتی است گفت: چاره کفش ملی و تمام صنایع و تولیدات کشور نیز همین کلید واژه است، با روحیه رفاه زدگی و عافیت طلبی نمی توان راه به جایی برد، تنبلی و اسراف جلوی پویایی و سودآور بودن صنعت را می گیرد، این روحیه از صدر تا ذیل جامعه و موسسات باید تغییر کند، از هر کس که بپرسیم شاید این جواب ها را در آستین داشته باشد اما در عمل اتفاقی نمی افتد چون هم درد را می شناسیم و هم درمان آن را می دانیم اما همتی برای مداوا وجود ندارد.

بیگانه پسندی سم مهلک اقتصاد ماست

طلایی گفت: متاسفانه ذهنیتی برای برخی از مردم ساخته اند که به تبع آن تصور می کنند هر کالایی که نام برند خارجی روی آن باشد مطلوب تر است و به همین دلیل گرایش به کالای بنجل خارجی سم مهلک نشان های آبرومند داخلی شده است.
نماینده دو دوره شورای شهر تهران، بیگانه پسند بودن را عامل ضرر دو سویه دانست و گفت: این اشتیاق به نشان های تجاری خارجی علاوه بر اینکه تولید داخلی را با بحران مواجه کرده است، برای عده ای سود جو مجال سوداگری فراهم آورده تا در زیرزمین ها، جنس های بی کیفیت چینی را با برچسب و مارک به انواع خارجی تبدیل کنند و مشتری بابت آن جنس بی کیفیت به علت برندزدگی پول فراوانی را نیز پرداخت می¬کند.

کفش ملی به تغییر کاربری برخی فروشگاه هایش بیاندیشد
عضو سابق شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اغلب فروشگاه های کفش ملی در بهترین موقعیت های تجاری قرار دارند، گفت: علاوه بر این¬که تغییر ظاهر فروشگاه ها اقدام بسیار پسندیده ای است در عین حال امیدوارم در برخی فروشگاه¬ها به تغییر کاربری هم اندیشیده شود، چرا که شاید این فروشگاه ها با سرقفلی های بسیار ارزشمند در منطقه ای قرار داشته باشند که اکنون دیگر برای فروش کفش مناسب نیستند اما برای سرمایه گذاری های دیگر سود بسیار بیشتری را عاید کفش ملی برای توسعه سایر فروشگاهها کند.

در کودکی سالی یک جفت سهمیه کفش ملی داشتم

وی با اشاره به اینکه از کفش ملی و استحکام محصولات آن خاطره ها دارد، گفت: من از خانواده فقیری بودم و طبیعتا استقامت کفش هم برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود، تمام سهمیه من در سال و حتی یک سال در میان یک جفت کفش ملی بود که با ذوق و شوق آن را می¬خریدیم و انصافا هم تمام آن مدتی را که از کفش استفاده می¬کردم به خوبی دوام می آورد.

 


نظرات

شما می توانید اولین کسی باشید که نظر خود را درباره این مطلب مطرح می کنید
رونق نشان های قدیمی نیاز به فرهنگ سازی دارد
اطلاعاتی که تکمیل کردن آنها ضروری است با علامت * مشخص شده اند.
نام *:
ایمیل *:
وب سایت:
کشور: USA (آی پی شما: 54.224.216.155)
نظرات: *
( ماکزیموم 500 کاراکتر )
توپرکجخط زیرینشکلک ها
کد امنیتی  * 
عبارت نمایش داده شده در کادر ذیل را در قسمت بالا وارد کنید.
کد امنیتی

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید

تلفن: +9821-46079057 , 46079162 , 46079064

نشانی: تهران،کیلومتر 18 اتوبان فتح(جاده قدیم کرج)-صندوق پستی :1544-13185

صدای مشتری: +9821-66690011