مقالات

دردسرهای پوشیدن کفش‌های بزرگتر از پاافرادی که کفش بزرگتراز پا می‌پوشند ممکن است  آسیب‌های جبران ناپذیری را به خود وارد کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی، برخی از ما تصور می کنیم که تنها کفش های تنگ و کوچتر ازسایز پا هستند که می توانند برای ما مشکلاتی ایجاد کنند و انتخاب کفش بزرگتر از پا هیچ ضرری ندارد، با همین ذهنیت بسیاری از خانواده ها برای صرفه جویی در هزینه ها به ویژه برای کودکان و نوجوانان که در سن رشد هستند و اندازه پای آنها با سرعت تغییرمی کند از کفش های بزرگتر استفاده می کنند در صورتی که این کفش ها هم می توانند مخاطراتی را در پی داشته باشند.

دکتر نورمحمدی متخصص پزشکی ورزشی با بیان این که در دوران نوجوانی علاقه زیاد افراد به زودتر بزرگ شدن دردسرساز می‌شود گفت: تعدادی از نوجوانان تمایل زیادی برای پوشیدن کفش‌های بزرگ دارند این کفش هاخطرهای زیادی برای مچ پا دارند و ممکن است باعث پیچ خوردگی، کشیدگی و آسیب‌های دیگر شوند.

وی ادامه داد:کفش باید حتماً اندازه‌ پای فرد باشد  کفش‌ها باید متناسب با انعطاف پذیری و قوس کف پا باشند و مانند یک کفش ورزشی اندازه گیری و تجویز شوند.


والدین کفش های فرزند خود را کنترل کنند

 والدین باید مرتب کفش های فرزند خود را کنترل کنند تا خیلی تنگ یا گشاد نباشند، چون سرعت رشد پای کودکان زیاد است و پای آنها به علت نرمی به راحتی در کفش های نامناسب تغییر شکل می دهد.

کفش های بزرگ علاوه بر ناپایدار بودن پا در کفش و سایش مداوم با پا که منجر به پینه می شود، موجب از بین رفتن یا کم شدن گودی کف پا نیز می شود.

البته اگر کفش تنها اندکی از سایز پای شما بزرگتر باشد می توانید با انداختن یک کفی نرم و مناسب تا حد قابل توجهی این مشکل را رفع کنید و اتفاقا با این روش به ایجاد حس طراوت در پای خودتان کمک کنید.


نظرات

شما می توانید اولین کسی باشید که نظر خود را درباره این مطلب مطرح می کنید
دردسرهای پوشیدن کفش‌های بزرگتر از پا
اطلاعاتی که تکمیل کردن آنها ضروری است با علامت * مشخص شده اند.
نام *:
ایمیل *:
وب سایت:
کشور: USA (آی پی شما: 54.80.7.173)
نظرات: *
( ماکزیموم 500 کاراکتر )
توپرکجخط زیرینشکلک ها
کد امنیتی  * 
عبارت نمایش داده شده در کادر ذیل را در قسمت بالا وارد کنید.
کد امنیتی

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید

تلفن: +9821-46079057 , 46079162 , 46079064

نشانی: تهران،کیلومتر 18 اتوبان فتح(جاده قدیم کرج)-صندوق پستی :1544-13185

صدای مشتری: +9821-66690011