اخبار

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

کفش ملی نیاز به حمایت دولت در سیاست گذاری دارد


پورحسین گفت: کفش ملی برای بازگشت به روزهای اوج نیاز به حمایت دولت در سیاست گذاری دارد.
شکور پورحسین، نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی به 4 مانع اصلی بر سر راه اقتصاد ایران اشاره کرد و گفت: نفتی شدن، دولتی بودن، غیر شفافیت و سیاست زدگی از مشکلات مهم اقتصاد ایران به شمار می رود، هر کدام از این عوامل می تواند به تنهایی هر اقتصادی را آسیب پذیر کند و اکنون در کشور ما هر چهار عامل به صورت همزمان وجود دارد.
وی با اشاره به تاثیر مستقیم نفتی بودن اقتصاد بر تولید ملی گفت: این نخستین آفت اقتصاد ما است، کشوری که فروشنده نفت باشد، وارد کننده خوبی هم خواهد بود و به ویژه وقتی قیمت نفت گران می شود و یا فروش آن افزایش می یابد، ارز بیشتری در اختیار دولت قرار می گیرد که باید آن را هزینه کند و در این شرایط متاسفانه اغلب کفه واردات سنگین تر خواهد شد و تولید داخلی از گردونه رقابت با محصول خارجی باز می ماند.

مشارکت بخش خصوصی تولید را رونق می دهد
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با وجود آنکه طبق قانون اساسی باید نقش تعاونی ها و بخش خصوصی در اقتصاد کشور پررنگ شود، ما در هر دو حوزه نه تنها پیشرفت نداشته ایم بلکه تعاونی ها هم که بر طبق برنامه ششم توسعه باید مشارکت 25 درصدی در اقتصاد می داشتند حتی حضور 5 درصدی هم ندارند و در اجرای اصل 44 و دخالت دادن بخش خصوصی نیز به قدری کند هستیم که به دولتی ترین اقتصاد در خاورمیانه تبدیل شده ایم.

برندهای قدیمی از فقدان ارتباط موثر بین المللی ضربه خوردند
وی با بیان اینکه همه موانعی که بر سر راه شکوفایی تولید و توسعه اقتصاد برشمردیم بر روی رونق نشانهای ملی نیز تاثیر سوء دارند، گفت: علاوه بر این عوامل باید بگوییم که برندهای قدیمی ما از فقدان ارتباط موثر بین المللی نیز ضربه خوردند.
پورحسین در این باره تاکید کرد: روابط ضعیف ما با خارج از کشور، تحریم ها و اتفاقاتی از این دست باعث شد که در دهه های اخیر نه تنها  نتوانیم که برندسازی موفقی داشته باشیم که به عکس بسیاری از برندهای خوشنامی را هم که داشتیم از دست دادیم.

کفش های بی کیفیت و ارزان خارجی دشمن رونق کفش داخلی
عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل با بیان اینکه اصلی ترین ویژگی کفش ملی دوام و اصالت آن است گفت: متاسفانه در سالهای اخیر کفش های بی کیفیت و ارزان خارجی، تولید داخلی و به تبع آن رونق کفش ملی را تحت الشعاع قرار دادند.
وی با یادآوری اینکه در بسیاری از مواقع آگاه کردن مشتری بهترین تبلیغ برای یک نشان تجاری است، گفت: اگر مردم از عواقب کوتاه مدت و بلند مدت استفاده از کفش های بی کیفیت و ارزان مطلع باشند ترجیح خواهند داد که از اجناس وطنی که مزایای بیشتری برای حفظ سلامت آنها خواهند داشت استفاده کنند.
وی همچنین با اشاره به لزوم مداخله دولت برای ارتقای نام کفش ملی گفت: این که می گوییم دولت باید برای ارتقاء نشان هایی نظیر کفش ملی مداخله کند به معنای دولتی تر شدن آنها نیست بلکه دولت باید در سیاستگذاری به سمت و سویی حرکت کند که به شکوفایی هر چه بیشتر نشان های معتبر داخلی منجر شود.


نظرات

شما می توانید اولین کسی باشید که نظر خود را درباره این مطلب مطرح می کنید
کفش ملی نیاز به حمایت دولت در سیاست گذاری دارد
اطلاعاتی که تکمیل کردن آنها ضروری است با علامت * مشخص شده اند.
نام *:
ایمیل *:
وب سایت:
کشور: USA (آی پی شما: 54.166.233.99)
نظرات: *
( ماکزیموم 500 کاراکتر )
توپرکجخط زیرینشکلک ها
کد امنیتی  * 
عبارت نمایش داده شده در کادر ذیل را در قسمت بالا وارد کنید.
کد امنیتی

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید

تلفن: +9821-46079057 , 46079162 , 46079064

نشانی: تهران،کیلومتر 18 اتوبان فتح(جاده قدیم کرج)-صندوق پستی :1544-13185

صدای مشتری: +9821-66690011