اخبار

فرهاد جم:

کفش ملی از پر خاطره ترین نشان هاست


 


 بازیگر سینما تئاتر و تلویزیون گفت: کفش ملی از پر خاطره ترین نشان هایی است که در کشور وجود داشته است.

 

فرهادجم، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی با بیان اینکه تنها با شعار و حرف نمی توان مردم را به سمت استفاده از تولید ملی سوق داد، گفت: اگر محصول داخلی کیفیت خوبی داشته باشد حتما مردم هم به سراغ آن خواهند رفت.
وی در ادامه گفت: به عنوان یک مصرف کننده و شهروند ایرانی اگر شاهد کارایی جنس داخلی باشم هیچ دلیلی نمی بینم که به سراغ محصول خارجی بروم اما گاهی صداقت و کیفیت در برخی محصولات ایرانی به قدری پایین است که تا مجبور نباشیم به سراغش نمی رویم.

باید با مصرف کننده رو راست بود
وی با بیان اینکه برخی تولید کننده ها اعتماد مردم به تولید داخلی را مخدوش کرده اند، گفت: متاسفانه ادعاهای خلاف واقع در تولید ما فراوان شده، وقتی یک قوطی رب را می خریم و می بیینم سر آن کاملا خالی است و وزنش بسیار کمتر از چیزی است که روی محصول درج شده، چطور می توانیم به این تولید کننده اعتماد کنیم؟
بازیگر و مجری تلویزیون با اشاره به اینکه ضربه به اعتماد مردم قابل تعمیم در بسیاری از محصولات داخلی است، گفت: تولید کننده ای که با مصرف کننده رو راست نباشد بیشترین ضربه را به تولید ملی وارد کرده است.

تبلیغات مبالغه آمیز تاثیر معکوس دارد
جم با ذکر مثالی درباره تاثیر مخرب مبالغه در تبلیغات بر تولید ملی گفت: گاهی بیسکوییت را تبلیغ می کنیم و نشان می دهیم فرزند ما با خوردن این بیسکوییت دو متر قدش بلند شد، انتظار هم داریم دیگران این تاثیر را باور کنند و به خرید محصول ما روی بیاورند، بدیهی است که چنین تبلیغی تاثیر عکس دارد.

تصور غالب آن است که برندهای قدیمی اصل بود
بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با بیان اینکه در گذشته کنترل کیفیت و نظارت بیشتر بود، گفت: وقتی محصولی نشان استاندارد دریافت می کرد مردم خیالشان راحت بود که این محصول کیفیت قابل قبولی دارد لذا با خیال راحت آن را مصرف می کردند.
وی در ادامه تاکید کرد: این تصور در میان مردم وجود دارد که برندهای قدیمی اصل بود و به همین دلیل هم هنوز علاقمندی ویژه ای به این نشان ها وجود دارد.

نشان های تجاری جدید قابلیت خاطره سازی ندارند
وی با اشاره به اینکه نشان های قدیمی توانستند خود را به بخشی از خاطره و تاریخ مردم این کشور تبدیل کنند گفت: متاسفانه با نگاه صرفا سودجویانه در برخی تولید کننده ها، برندهای جدید دیگر قابلیت خاطره سازی را برای مردم ندارند و نسل آینده از نشانهایی که هر روز در حال ایجاد شدن است ذهنیت خاصی نخواهند داشت.

با افتخار کفش ملی را می پوشیدم
فرهاد جم با اشاره به اینکه کفش ملی یکی از پرخاطره ترین نشان هاست گفت: به خوبی به یاد دارم که دهه شصت و در دوران دبیرستان به قدری تقاضا برای محصولات کفش ملی زیاد بود که به عنوان مثال برای تهیه یک جفت کیکرز ملی مدتها در نوبت می ماندیم و گاه باید به چند فروشگاه سر می زدیم و سفارش می کردیم تا بتوانیم آن را تهیه کنیم.
وی در ادامه گفت: کار وقتی چند برابر سخت می شد که رنگ خاصی را هم مد نظر داشتیم و آن وقت می ارزید که برای پیدا کردن کفش مورد نظر نیمی از شهر را جستجو کنیم.
بازیگر و مجری تلویزیون با بیان اینکه استقامت کفش های ملی بی نظیر بود، گفت: این کفش ها را در زمستان، برف و بوران، مدرسه و فوتبال همه جا می پوشیدیم و کوچکترین مشکلی برای آن به وجود نمی آمد.

برای شکوفایی دوباره کفش ملی اعتماد سازی کافی است
فرهاد جم با اشاره به اینکه رمز موفقیت کفش ملی، اعتماد مردم بود گفت: اگر دوباره اعتمادسازی شود مردم به راحتی بازخواهند گشت.


نظرات

شما می توانید اولین کسی باشید که نظر خود را درباره این مطلب مطرح می کنید
کفش ملی از پر خاطره ترین نشان هاست
اطلاعاتی که تکمیل کردن آنها ضروری است با علامت * مشخص شده اند.
نام *:
ایمیل *:
وب سایت:
کشور: USA (آی پی شما: 54.166.141.12)
نظرات: *
( ماکزیموم 500 کاراکتر )
توپرکجخط زیرینشکلک ها
کد امنیتی  * 
عبارت نمایش داده شده در کادر ذیل را در قسمت بالا وارد کنید.
کد امنیتی

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید

تلفن: +9821-46079057 , 46079162 , 46079064

نشانی: تهران،کیلومتر 18 اتوبان فتح(جاده قدیم کرج)-صندوق پستی :1544-13185

صدای مشتری: +9821-66690011