اخبار

نعمت زاده:

تابلوی کفش ملی باید در شهرهای بزرگ کشورهای همسایه باشد


 

 

نحوه توسعه صادرات کفش ملی به ویژه در کشورهای همسایه در نشست مشترک گروه صنعتی ملی و وزیر سابق صنعت مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی در پی ابراز تمایل مهندس محمدرضا نعمت زاده برای بررسی راهکارهای توسعه صادرات کفش ملی به کشورهای مختلف جهان، نشستی با محوریت صادرات کفش به میزبانی مشاورارشد وزیر نفت برگزار شد.

در ابتدای  نشست مهندس علی شالباف، مدیرعامل گروه صنعتی ملی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در نحوه سیاست گذاری تامین محصول برای کفش ملی گفت: اکنون حدود 150 تامین کننده داخلی برای کفش ملی کار می کنند اما نحوه این همکاری دیگر به سیاق سابق نیست و رویکرد ما به سمتی است که طراحی و سفارش از کفش ملی خواهد بود و تولید مدل های مورد نیاز ما را این تامین کننده ها بر عهده خواهند داشت.

پس از 30 سال پاویون جمهوری اسلامی در مسکو راه اندازی شد

شالباف درباره اقدامات صورت گرفته در گروه صنعتی ملی برای توسعه صادرات به کشورهای مختلف گفت: اخیرا پس از 30 سال دوباره پاویون جمهوری اسلامی در نمایشگاه کفش مسکو راه اندازی شد و با مشارکت اتحادیه کفش تبریز و تهران توانستیم در کشوری که روزگاری پوتین های ارتش آن را تامین می کردیم دوباره چراغ کفش ملی را روشن کنیم.

شرکت توسعه ملی مامور پی گیری صادرات کفش به کشورهای مختلف شد
وی با اشاره به اینکه هدف کفش ملی ورود به بازارهای جدید جهانی می باشد گفت: برای نیل به این هدف شرکت توسعه ملی به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه، مامور پی گیری و به نتیجه رساندن برنامه های صادراتی ما در کشورهای مختلف شده است.

تقویت کفش ملی صنعت کفش ایران را احیا می کند
شالباف با اشاره به اینکه کفش ملی اکنون تولید ندارد گفت: این برند با تولید کنندگان مختلف در سراسر کشور کار می کند و به همین دلیل بدیهی است که تقویت کفش ملی به منزله احیاء صنعت کفش کشور باشد.


تقدیر نعمت زاده از حل معضل بدهی های کفش ملی
محمدرضا نعمت زاده، مشاورعالی وزیر نفت نیز درابتدای این نشست ضمن قدردانی از زحمات صورت گرفته  گفت: اطلاعات خوبی از پرداخت بدهی های کفش ملی به گوشم رسیده و جا دارد از زحمات صورت گرفته در این خصوص تشکر کنم.
وی همچنین با ابراز خرسندی از اینکه کسی سکان دار کفش ملی شده است که در این حوزه تخصص دارد گفت: این که آقای شالباف هم در تولید و هم در عرضه کفش فعال بوده است بسیار اهمیت دارد.
مشاور ارشد وزیر نفت با اشاره به اینکه قضاوت از روی ظاهر بسیار در جذب مخاطب مهم است گفت: ما نمی توانیم آنچه که در ذهن خودمان است به مردم قالب کنیم. باید کفش ملی این راهی را که در شناخت ذائقه مردم و نظرسنجی از آنها در پیش گرفته ادامه دهد تا مطابق با خواسته آنها محصولاتش را به بازار عرضه کند.
نعمت زاده با یاد آوری اینکه کفش ملی هنوز از جایگاه گذشته خود فاصله دارد، گفت: ذائقه را نمی توان با تزریق و آمپول به دست آورد بلکه نیاز به نوآوری و تلاش دارد.

گرفتن 10 درصد از سهم بازار برای کفش ملی دور از دسترس نیست
وزیر اسبق کار با اشاره به اینکه ظرفیت های کفش ملی بسیار بیشتر از سهم موجود در بازار است، گفت: این که می شنوم این نشان تجاری به دنبال سهم ده درصدی از بازار کفش کشور است منطقی و خوشحال کننده است، با خوشنامی نشان تجاری کفش ملی به دست آوردن 10 درصد بازار به هیچ عنوان دور از دسترس نیست.

کفش ملی همه تولید کننده های خرد را زیر بال و پر خود بگیرد

مشاور ارشد صنعتی وزیر نفت گفت: کفش ملی با پیشینه و محبوبیتی که دارد می تواند نه تنها  150 تامین کننده  که همه 2300 تولید کننده خرد را زیر بال و پر خود بگیرد تا این صنعتگران که توان دایر کردن فروشگاه در سراسر کشور را ندارند گرفتار دست دلال ها نشوند.
وی در ادامه گفت: در واقع همه تولید کننده های کفش می توانند تحت برند کفش ملی قرار گیرند و می توان کاری کرد که هر تولید کننده کوچکی با افتخار این نوشته را سر در کارگاه خود بزند که با کفش ملی همکاری می کند تا یک غرور ملی و احساس مسئولیت همگانی برای ارتقای این نام شکل گیرد.

تابلوی کفش ملی باید در همه شهرهای بزرگ کشورهای همسایه باشد

وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم پی گیری توسعه صادرات کفش ملی گفت: تابلوی کفش ملی باید در همه شهرهای بزرگ کشورهای همسایه باشد، می توان چند کفاش خارجی را به خدمت گرفت و مشارکت آنها را هم جلب کرد تا شعبه های خارجی کفش ملی یکی یکی راه اندازی شود.
وی در ادامه گفت: راه انداختن صادرات کفش ملی مانند آب خوردن است، استفاده بنده از این مثال به معنای آن نیست که صادرات کفش کار راحتی است بلکه معتقدم با جرات و جسارت این کار سخت حتما انجام شدنی خواهد بود.


با کیکرز ملی کوه می رفتم
نعمت زاده با بیان اینکه خاطرات خوبی از کفش ملی دارد، گفت: هم برای خودم و هم برای دخترانم کیکرزهای کفش ملی را خریده بودم و با آنها کوه می رفتیم، البته دخترها بیشتر به دنبال مدل های ظریف تر بودند اما کفش های ملی از نظر استحکام حرف نداشتند.

 

 

 

 

 

 

 


نظرات

شما می توانید اولین کسی باشید که نظر خود را درباره این مطلب مطرح می کنید
تابلوی کفش ملی باید در شهرهای بزرگ کشورهای همسایه ...
اطلاعاتی که تکمیل کردن آنها ضروری است با علامت * مشخص شده اند.
نام *:
ایمیل *:
وب سایت:
کشور: USA (آی پی شما: 54.80.7.173)
نظرات: *
( ماکزیموم 500 کاراکتر )
توپرکجخط زیرینشکلک ها
کد امنیتی  * 
عبارت نمایش داده شده در کادر ذیل را در قسمت بالا وارد کنید.
کد امنیتی

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید

تلفن: +9821-46079057 , 46079162 , 46079064

نشانی: تهران،کیلومتر 18 اتوبان فتح(جاده قدیم کرج)-صندوق پستی :1544-13185

صدای مشتری: +9821-66690011