اخبار

بازگشت ۳ ملک واگذار شده با ارقام نجومی به صندوق بازنشستگیمدیرکل امورحقوقی صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: سه ملک بزرگ با ارقام نجومی که در سال‌های گذشته به قیمت ناچیزی به برخی افراد واگذار شده بود، در سال ۹۵ به مجموعه صندوق بازنشستگی بازگشت.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی، امین پورذاکری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حوزه اقتصادی در سنوات گذشته املاک بسیار با ارزشی با قیمت‌های ناچیز به افرادی واگذار شده بود، اظهارداشت: خوشبختانه در سال ۹۵ سه ملک بزرگ با ارقام نجومی به مجموعه اموال صندوق بازنشستگی کشوری بازگشت.


پورذاکری ضمن بیان اینکه باید از حمایت های دستگاه قضایی در این زمینه قدردانی کرد، ادامه داد: صندوق بازنشستگی کشوری، ملکی در منطقه «مینی سیتی» تهران داشت که بر اساس کارشناسی ها اختلاف قیمت ملک واگذار شده با قیمت واقعی آن به حداقل ۲۰۰ میلیارد تومان می رسید. این ملک در سال ۹۱ فروخته شده بود و سند آن هم به نام فرد حقیقی صادر شده بود که در سال گذشته به صندوق بازگشت.


وی با بیان اینکه همچنین ملکی در خیابان «فرشته» داشتیم که دارای دو سند تجاری و ملکی بود، گفت: به دنبال طرح دعوای قضایی، بخش مسکونی ملک تخلیه شده است. علاوه بر این، ملکی به مساحت ۲۰ هکتار در "عظیمیه" کرج دارای دو معارض از دستگاه‌های دولتی و اشخاص حقیقی داشت که بخشی از آن رفع تصرف شده است. ارزش این ملک ۲۵۰ میلیارد تومان تخمین زده شده است.


پورذاکری با اشاره به اختلاس صورت گرفته به میزان ۳۵۰ میلیارد تومان از سوی شرکت‌هایی در هلدینگ انرژی صندوق بازنشستگی کشوری، اظهار داشت: ۱۸۰ میلیارد تومان از این مبلغ پس گرفته شده و برای مابقی آن که از کشور خارج شده است، پیگیری ها از طریق پلیس اینترپل ادامه دارد.


وی ادامه داد: در شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی نیز مشکلات و موانع حقوقی وجود داشت. سهام این شرکت بابت رد دیون از سوی دولت به صورت مساوی به صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی واگذار و مدیریت آن بر عهده صندوق بود.


پورذاکری اضافه کرد: این شرکت که همان سازمان ایرانگردی سابق است دارای ۶۴ هتل است. از زمانی که این سازمان از سوی سازمان خصوصی سازی به صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی واگذار شد، سند تعدادی از هتل ها منتقل نشده بود و متصرفینی داشت که در اواخر سال ۹۵ موفق شدیم سند ۴۰ هتل را به نام این شرکت اخذ کنیم و پیگیری های حقوقی در این زمینه همچنان در حال انجام است.
به گفته وی، کل اموال و دارایی های شرکت مذکور سه هزار میلیارد تومان تخمین زده می شود که متعلق به صندوق بازنشستگی و سازمان تامین اجتماعی است.


نظرات

شما می توانید اولین کسی باشید که نظر خود را درباره این مطلب مطرح می کنید
بازگشت ۳ ملک واگذار شده با ارقام نجومی به صندوق ب ...
اطلاعاتی که تکمیل کردن آنها ضروری است با علامت * مشخص شده اند.
نام *:
ایمیل *:
وب سایت:
کشور: USA (آی پی شما: 54.166.141.12)
نظرات: *
( ماکزیموم 500 کاراکتر )
توپرکجخط زیرینشکلک ها
کد امنیتی  * 
عبارت نمایش داده شده در کادر ذیل را در قسمت بالا وارد کنید.
کد امنیتی

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید

تلفن: +9821-46079057 , 46079162 , 46079064

نشانی: تهران،کیلومتر 18 اتوبان فتح(جاده قدیم کرج)-صندوق پستی :1544-13185

صدای مشتری: +9821-66690011