اخبار

سرمایه «وصندوق» به 2000 میلیارد تومان افزایش می یابد


مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری افزایش سرمایه این شرکت به دو هزار میلیارد تومان را تصویب کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری ، به نقل از روابط شرکت سرمایه گذاری  صندوق، با برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت،ضمن مصوب شدن 24 تومان سود به ازای هر سهم برای سال مالی منتهی به 31 شهریورماه 95، افزایش سرمایه «وصندوق» به دو هزار میلیارد تومان نیز در دستور کار قرار گرفت .
در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری که با حضور اکثر سهامداران آن برگزار شد،علیرضا برادارن مدیرعامل شرکت با ارائه گزارشی از عملکرد «وصندوق»، گفت : برنامه تبدیل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری به یکی از بزرگ ‌ترین هلدینگ‌های فعال در عرصه نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی در سال 95 آغاز شده است.
برادران اظهار داشت: در همین راستا و در دوره مالي اخیر،نسبت به تکمیل زنجیره ارزش و سبد محصول ازطريق خرید سهام شرکت‌های پتروشميران و پتروشیمی مسجد سلیمان و همچنین افزایش درصد مالکیت در پتروشیمی جم اقدام ودر جهت بهینه سازی پرتفوی شرکت گام برداشته شد.
وی یادآور شد: شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری ، سال گذشته  68/0 درصد از سهام پتروشیمی جم  به ارزش 543 میلیارد ریال خریداری کرده است .
برادران با اشاره به برنامه‌های آتی این شرکت نیز گفت:شناسایی فرصت‌های جذاب و پربازده سرمایه‌گذاری و ورود به آن ها ، سرمایه‌گذاری در حوزه‌های تکميل زنجیره ارزش الفین ها، تمرکز در بازاریابی و فروش محصولات شرکت‌های تابعه، ورود به حوزه ساخت نیروگاه‌های سيكل تركيبي وهمچنين انرژي ها تجدید پذیر از جمله برنامه‌های بلندمدت «وصندوق» است .
وی همچنین راه‌اندازی پروژه صبا فولاد خلیج فارس و سودآور شدن آن، تمرکز و تسریع در اجرای یکی از پروژه های پتروشیمی  جم و راه اندازی فاز یک اوره و آمونیاک پتروشیمی مسجد سلیمان را از جمله برنامه‌های میان ‌مدت «وصندوق» عنوان  کرد.


نظرات

شما می توانید اولین کسی باشید که نظر خود را درباره این مطلب مطرح می کنید
سرمایه «وصندوق» به 2000 میلیارد تومان افزایش می ی ...
اطلاعاتی که تکمیل کردن آنها ضروری است با علامت * مشخص شده اند.
نام *:
ایمیل *:
وب سایت:
کشور: USA (آی پی شما: 54.162.184.214)
نظرات: *
( ماکزیموم 500 کاراکتر )
توپرکجخط زیرینشکلک ها
کد امنیتی  * 
عبارت نمایش داده شده در کادر ذیل را در قسمت بالا وارد کنید.
کد امنیتی

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید

تلفن: +9821-46079057 , 46079162 , 46079064

نشانی: تهران،کیلومتر 18 اتوبان فتح(جاده قدیم کرج)-صندوق پستی :1544-13185

صدای مشتری: +9821-66690011