اخبار

تاریخ شفاهی صندوق بازنشستگی کشوری مستند سازی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، به همت موسسه حسابرسي صندوق بازنشستگي کشوري و با مديريت ميکائيل عظيمي به عنوان مجري طرح، پروژه انجام مطالعات «مستندسازي تاريخ شفاهي و تجربه مديران عامل صندوق بازنشستگي کشوري» به پايان رسيد و نتايج آن در چهارمين نشست هم انديشي و گفت و گوي راهبردي در سال ۹۵، ارائه شد.

در اين طرح تلاش شده تا با مرور منابع و اسناد مکتوب و همچنين انجام مصاحبه هاي ساختاري و عميق، تجربه مديران عامل صندوق بازنشستگي کشوري گردآوري شود.

هدف نهايي اين طرح، ارائه تصوير تاريخي از تحولات و رخدادهاي صندوق بازنشستگي کشوري در دهه هاي مختلف است تا با تکيه بر يافته هاي آن، راهکارهاي سياستي و راهبردي براي افزايش بهره وري صندوق پيشنهاد شود.

سرپرست موسسه حسابرسي صبا گفت: تاريخ شفاهي مديران صندوق بازنشستگي کشوري در هشت دوره از سال ۱۳۰۱ تاکنون به روش مصاحبه عميق، مستند سازي شد.

ميکائيل عظيمي در نشست مستند سازي تاريخ شفاهي مديران صندوق افزود: دوره جنيني صندوق از سال ۱۳۰۱ تا ۱۳۵۴، دوره شکل گيري سازماني از ۱۳۵۴ تا ۱۳۵۷ و دوران التهاب و نگهداشت صندوق بازنشسنگي کشوري از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۲ اتفاق افتاده است.

وي ادامه داد: دوران آغاز تحول سازماني از سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۷۶، دوران خيز تحول سازماني از ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ و دوران تثبيت تحول سازماني صندوق بازنشسنگي کشوري از ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸ بوده است.

عظيمي بيان داشت: دوران ورود به چالش خودساخته از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۳ و دوران تلاش براي بازگرداندن ثبات سازماني صندوق بازنشسنگي کشوري از ۱۳۹۳ تاکنون رخ داده است.

مدير اين پروژه اظهار داشت: اهميت اين مستند سازي انتقال سوابق و تجارب ذهني مديران صندوق در دوره هاي مختلف از حالت دانش پنهان به دانش آشکار است.

عظيمي گفت: در اين مستند سازي، يافته هاي خام و بدون پالايش جمع آوري و در مرحله بعد تجزيه و تحليل شد و سپس با دانش نظري و تاريخچه داده ها و نظريه ها آميخته شد

 

یادآوری می شود،چهارمين نشست هم انديشي و گفت و گوي راهبردي در سال ۹۵، روز سه شنبه چهاردهم دي ماه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در محل سالن اجتماعات صندوق به نشاني ميدان فاطمي، شماره ۶۱، طبقه نهم برگزار گردید.


نظرات

شما می توانید اولین کسی باشید که نظر خود را درباره این مطلب مطرح می کنید
تاریخ شفاهی صندوق بازنشستگی کشوری مستند سازی شد
اطلاعاتی که تکمیل کردن آنها ضروری است با علامت * مشخص شده اند.
نام *:
ایمیل *:
وب سایت:
کشور: USA (آی پی شما: 54.166.141.12)
نظرات: *
( ماکزیموم 500 کاراکتر )
توپرکجخط زیرینشکلک ها
کد امنیتی  * 
عبارت نمایش داده شده در کادر ذیل را در قسمت بالا وارد کنید.
کد امنیتی

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید

تلفن: +9821-46079057 , 46079162 , 46079064

نشانی: تهران،کیلومتر 18 اتوبان فتح(جاده قدیم کرج)-صندوق پستی :1544-13185

صدای مشتری: +9821-66690011