اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با باج افزارها و راهکارهای مقابله با آن


کارگاه آموزشی یک روزه ی «آشنایی با باج افزارها و راهکارهای مقابله با آنها» با حضور مجموعه ی مدیران، کارشناسان وکارکنان گروه صنعتی ملّی( شرکت کفش ملّی و شرکت مدیریت و توسعه ملّی ) صبح امروز سه شنبه چهاردهم دی ماه سیزده نود و پنج در سالن کنفرانس گروه صنعتی ملّی برگزار شد.

مهندس وحید مافی مدیر بخش فن آوری اطلاعات (IT) گروه صنعتی ملّی در آغازاین کارگاه گفت:با فراهم آمدن "بیت کوین" به عنوان پول الکترونیک غیر قابل ردیابی، تعداد باج‌افزارها در سال‌های اخیر رشد فزاینده‌ای داشته است. متأسفانه،تعداد قابل توجهی از سیستم‌های سازمان‌ها و شرکت‌های ایرانی نیز به دلیل عدم اطلاع کافی کاربران و عدم رعایت موارد ایمنی،هرروز به این نوع از بدافزارها آلوده شده و اطلاعات گران بهای سازمان از بین رفته و برای بازیابی آنها هزینه های گزافی به باج گیرها پرداخت می شود.

دراین کارگاه، آقای مهندس محمد جمشیدی،کارشناس و مدرس شرکت مهندسی شبکه گستر، علاوه بر اشاره به اهمیت حفاظت از سیستم ها در برابر بدافزارها، انواع باج‌افزارها، روش‌های رمزنگاری و رمزگشایی فایل‌ها،راه‌های دریافت باج و نحوه انتشار جدیدترین باج‌افزارها را تحلیل و بررسی کردن و در نهایت روش ها و راهکارهای پیشگیری و مقابله با این نوع بدافزارها را مرور نمود.

در پایان هر یک از بخش های اصلی این کارگاه نیز،جلسه پرسش و پاسخ میان شرکت کنندگان و ارائه دهندگان برگزار شد و طی آن به پرسش ها و ابهامات به تفصیل پاسخ داده شد.

مدیران،کارشناسان و کارکنان گروه صنعتی ملّی در پایان این کارگاه علمی تخصصی ضمن قدردانی از مدیریت و کارشناسان بخش فن آوری اطلاعات آن را بسیار خوب ارزیابی کردند و استمرار این نوع کارگاه ها را موجب دانش افزایی شرکت کنندگان دانستند. به ویژه گروه صنعتی ملّی به عنوان پیش آهنگ تولید ملّی که شایسته است در همه زمینه ها،روزآمد و پیش آهنگ باشد.آموزش،به روزرسانی و ارتقای سطح دانش منابع انسانی گروه صنعتی ملی از راهبردهای اصلی جناب آقای مهندس شالباف مدیرعامل این گروه است.


نظرات

شما می توانید اولین کسی باشید که نظر خود را درباره این مطلب مطرح می کنید
برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با باج افزارها و راهکارهای ...
اطلاعاتی که تکمیل کردن آنها ضروری است با علامت * مشخص شده اند.
نام *:
ایمیل *:
وب سایت:
کشور: USA (آی پی شما: 54.166.141.12)
نظرات: *
( ماکزیموم 500 کاراکتر )
توپرکجخط زیرینشکلک ها
کد امنیتی  * 
عبارت نمایش داده شده در کادر ذیل را در قسمت بالا وارد کنید.
کد امنیتی

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید

تلفن: +9821-46079057 , 46079162 , 46079064

نشانی: تهران،کیلومتر 18 اتوبان فتح(جاده قدیم کرج)-صندوق پستی :1544-13185

صدای مشتری: +9821-66690011