مقالات

چه کفشی مناسب پیاده روی است؟


کفش ملی :

ایستادن یا راه رفتن به مدت طولانی به طور عادی برای پا دشواری هایی در پی دارد. حال اگر مسیر طی شده عمدتا روی سطح زبر آسفالت باشد تنش وارد شده به پا بیشتر خواهد بود و در نتیجه پای شما به کمک بیشتری از طرف کفش شما نیاز خواهد داشت. پس باید در انتخاب کفش دقت نظر بیشتری داشته باشید.
به گزارش وب سایت کفش ملی به نقل از وب سایت livestrong.com: در حالی که پیاده روی و دویدن هر دو دارای حرکات مشابهی هستند، در سال‌ های اخیر تولیدکنندگان، بیشتر و بیشتر متوجه شده اند که باید کفش‌هایی طراحی و تولید کنند که نه تنها برای پا به طور کلی مناسب هستند بلکه برای هر فعالیت نیز به طور ویژه بهینه سازی شده اند.

 احتمالا اکثر افراد هر روز در هنگام خروج از خانه از روی عادت کفش معمول خود را به پا می کنند، حتی روزی که باید کل روز را در خیابان روی آسفالت نه چندان ملایم قدم بزنند. در حالی که شباهت زیادی بین حرکات قدم زدن و دویدن وجود دارد، اما تفاوت‌های مهمی از جمله در زیره و ساختار وجود دارد که برخی از کفش‌ها را برای قدم زدن مناسب تر می کند.

زیره کفش مخصوص دویدن باید طوری طراحی گردد که حداکثر ضربه وارده به پاشنه را جذب نماید. در حالی که کفش مناسب قدم زدن نیاز به زیره نسبتا یکنواختی دارد. در این کفش‌ها جذب ضربه فقط مختص پاشنه پا نیست، بلکه ضربه به قسمت میانی پا نیز وارد می شود. در وب سایت پزشکان ارتوپد پا و مچ پای ایالات متحده ذکر شده است که کفش مناسب پیاده‌روی به طور کلی نیاز به ساختاری برای کف پا دارد که وزن بدن را به خوبی پخش کند تا فشاری که از پاشنه پا وارد می‌شود به قسمت میانی پا منتقل گردد و از انگشتان پا خارج شود. فضای انگشتان پا (قسمت جلویی کفش) در کفش مناسب قدم زدن به طور معمول گردتر است.
آقای میچ دکر، فروشنده باسابقه کفش نیز در این باره می‌گوید: "بهترین کفش، کفشی است که در زمان راه رفتن یا دویدن کمترین آگاهی را نسبت به آن دارید". وی ادامه می‌دهد: "در زمانی‌که راه می‌روید یا ایستاده‌اید وزن شما باید به شکل بهتری تقسیم شود. ممکن است تعدادی از کفش‌های مناسب دویدن تا حدی برای پیاده‌روی هم مناسب باشند ولی اصولا کفش‌های پیاده‌روی مناسب دویدن نیستند."

 


نظرات

شما می توانید اولین کسی باشید که نظر خود را درباره این مطلب مطرح می کنید
چه کفشی مناسب پیاده روی است؟
اطلاعاتی که تکمیل کردن آنها ضروری است با علامت * مشخص شده اند.
نام *:
ایمیل *:
وب سایت:
کشور: IRN (آی پی شما: 23.20.165.182)
نظرات: *
( ماکزیموم 500 کاراکتر )
توپرکجخط زیرینشکلک ها
کد امنیتی  * 
عبارت نمایش داده شده در کادر ذیل را در قسمت بالا وارد کنید.
کد امنیتی

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید

تلفن: +9821-46079057 , 46079162 , 46079064

نشانی: تهران،کیلومتر 18 اتوبان فتح(جاده قدیم کرج)-صندوق پستی :1544-13185

صدای مشتری: +9821-66690011