مقالات

آیا داخل خانه کفش بپوشیم یا نه؟


کفش ملی :

به گزارش کفش ملی به نقل از دانشگاه آریزونا، ممکن است کفش شما تمیز به نظر برسد، اما محققین دانشگاه آریزونا یافته‌های جدیدی در این خصوص دارند. به نظر محققین این دانشگاه در داخل خانه نباید کفش پوشید.

در برخی از تمدن‌ها، مانند ژاپن با پوشیدن کفش در داخل خانه به شدت مخالفت شده است. گذشته از این، با پوشیدن کفش در داخل خانه کاملا احساس در خانه بودن نمی‌کنیم. علاوه بر این افرادی هستند که ترجیح می‌دهند در خانه پابرهنه راه بروند. در عین حال شواهد علمی وجود دارد که بر نپوشیدن کفش در داخل خانه تاکید می‌کند.

 


روی کفش شما  421000 باکتری متفاوت وجود دارد!

محققین دانشگاه آریزونا حقیقت تکان‌دهنده‌ای کشف کرده‌اند؛ 421000 باکتری متفاوت زیر 96 درصد کفش‌ها وجود دارد. بنابراین حتی با وجود اینکه کفش شما به نظر تمیز می‌رسد، در حالت عادی بسیار آلوده است! از جمله باکتری‌های موجود بر روی کفش شما باکتری کلبسیلا پنمونیا (Klebsiella pneumonia) است که باعث عفونت دستگاه گوارشی می‌شود، باکتری دیگری به نام سراتیا فیکاریا (Serratia ficaria) بر روی کفش شما وجود دارد که باعث عفونت دستگاه تنفسی می‌شود و البته تعداد بسیار زیادی از باکتری بدنام ای کولای (E. coli) نیز در کفش شما وجود دارد.

 

تنها راه حل حفظ کردن خانه خود از آلودگی در آوردن کفش‌ها در مقابل درب خانه است.
اما چگونه باکتری‌ها وارد خانه می‌شوند؟ طبق یافته‌های محققین باکتری‌های موجود بر روی کفش در فضای اطراف کفش نیز پخش می‌شوند. محققین به این نتیجه رسیده‌اند که انتقال باکتری از کفش به کف خانه 90 تا 99 درصد است. بنابراین پوشیدن کفش در داخل خانه فضای خانه را به راحتی آلوده می‌کند!

چگونه خانه خود را از باکتری‌ها حفظ کنیم؟
می‌توانید مقدار باکتری‌های موجود بر روی کفش خود را با استفاده از مواد شوینده و ماشین لباسشویی کاهش دهید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم فرش و کف خانه خود را با بخار نظافت کنید.
اما این کار چندان راحتی نیست و تا حدودی عذاب آور است؛ راه حل ساده‌تر این است که کفش خود را مقابل درب ورودی در بیاورید و با خود به داخل خانه نبرید.


نظرات

شما می توانید اولین کسی باشید که نظر خود را درباره این مطلب مطرح می کنید
آیا داخل خانه کفش بپوشیم یا نه؟
اطلاعاتی که تکمیل کردن آنها ضروری است با علامت * مشخص شده اند.
نام *:
ایمیل *:
وب سایت:
کشور: USA (آی پی شما: 54.166.141.12)
نظرات: *
( ماکزیموم 500 کاراکتر )
توپرکجخط زیرینشکلک ها
کد امنیتی  * 
عبارت نمایش داده شده در کادر ذیل را در قسمت بالا وارد کنید.
کد امنیتی

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید

تلفن: +9821-46079057 , 46079162 , 46079064

نشانی: تهران،کیلومتر 18 اتوبان فتح(جاده قدیم کرج)-صندوق پستی :1544-13185

صدای مشتری: +9821-66690011