Articles

دردسرهای پوشیدن کفش‌های بزرگتر از پاافرادی که کفش بزرگتراز پا می‌پوشند ممکن است  آسیب‌های جبران ناپذیری را به خود وارد کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی، برخی از ما تصور می کنیم که تنها کفش های تنگ و کوچتر ازسایز پا هستند که می توانند برای ما مشکلاتی ایجاد کنند و انتخاب کفش بزرگتر از پا هیچ ضرری ندارد، با همین ذهنیت بسیاری از خانواده ها برای صرفه جویی در هزینه ها به ویژه برای کودکان و نوجوانان که در سن رشد هستند و اندازه پای آنها با سرعت تغییرمی کند از کفش های بزرگتر استفاده می کنند در صورتی که این کفش ها هم می توانند مخاطراتی را در پی داشته باشند.

دکتر نورمحمدی متخصص پزشکی ورزشی با بیان این که در دوران نوجوانی علاقه زیاد افراد به زودتر بزرگ شدن دردسرساز می‌شود گفت: تعدادی از نوجوانان تمایل زیادی برای پوشیدن کفش‌های بزرگ دارند این کفش هاخطرهای زیادی برای مچ پا دارند و ممکن است باعث پیچ خوردگی، کشیدگی و آسیب‌های دیگر شوند.

وی ادامه داد:کفش باید حتماً اندازه‌ پای فرد باشد  کفش‌ها باید متناسب با انعطاف پذیری و قوس کف پا باشند و مانند یک کفش ورزشی اندازه گیری و تجویز شوند.


والدین کفش های فرزند خود را کنترل کنند

 والدین باید مرتب کفش های فرزند خود را کنترل کنند تا خیلی تنگ یا گشاد نباشند، چون سرعت رشد پای کودکان زیاد است و پای آنها به علت نرمی به راحتی در کفش های نامناسب تغییر شکل می دهد.

کفش های بزرگ علاوه بر ناپایدار بودن پا در کفش و سایش مداوم با پا که منجر به پینه می شود، موجب از بین رفتن یا کم شدن گودی کف پا نیز می شود.

البته اگر کفش تنها اندکی از سایز پای شما بزرگتر باشد می توانید با انداختن یک کفی نرم و مناسب تا حد قابل توجهی این مشکل را رفع کنید و اتفاقا با این روش به ایجاد حس طراوت در پای خودتان کمک کنید.

Latest Headlines
Most Visited

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
دردسرهای پوشیدن کفش‌های بزرگتر از پا
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.224.255.17)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064