News

از زبان جهانگیر الماسی؛

ماجرای فیلم تبلیغاتی کفش ملی که هیچ گاه پخش نشدجهانگیر الماسی بعد از 40 سال درباره فیلمی تبلیغاتی  با موضوع کفش ملی سخن گفت که از هیچ رسانه ای پخش نشد.

جهانگیر الماسی، بازیگر با سابقه تئاتر، سینما و تلویزیون در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی با تاکید بر علاقمندی خود به برند کفش ملی گفت: سال 56 و زمانی که بسیار جوان بودم یک فیلم 16 میلیمتری تبلیغاتی برای کفش ملی ساختم، تهیه کننده این فیلم آقای احمد نیک پور یزدی بود و کار را برای گروه آوازه آماده کردم، اما پخش آن با تغییر و تحولات کشور در پی انقلاب اسلامی همراه شد و دیگر از سرنوشت فیلم بی خبر ماندم.

وی در ادامه گفت : داستان فیلم مربوط به دانش آموز بی نظمی بود که ناظم مدرسه با اشاره به کفش ملی چنین القا می کند که درمان بی نظمی او کفش ملی است.

در دنیای امروز دیگر مصرف کننده بر اساس نیاز انتخاب نمی کند!
بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه بسیاری از انتخاب های امروز بر اساس نیاز و شناخت منافع فردی نیست گفت: مد، ذائقه سازی و میل به برابر شدن با الگوها بیشترین تاثیر گذاری را در خریدهای ما دارند.
وی با بیان اینکه حتی شکل و شمایل شهر هم بر اساس الگوهای جدید در حال تغییر است، گفت: فقط کافی است نگاهی به مجتمع های تجاری، دکور مغازه ها و نوع ماشین های موجود در خیابان ها بیاندازیم تا از تاثیر ذائقه سازی ها بر روی خواسته های مردم آگاه شویم.
الماسی با اشاره به نقش هنرمندان و ورزشکاران در ذائقه سازی ها گفت: فارغ از درست یا غلط بودن این تاثیر پذیری ها الگوهای داخلی هم در صنعت مد تاثیر فراوانی دارند و بی شک نشان های تجاری داخلی هم برای تاثیر بر روی جامعه مخاطب خود می توانند از این مسیر وارد شوند.

یک نشان تجاری برای ماندگاری باید در حوزه مسئولیت اجتماعی ورود کند
الماسی با بیان اینکه در ایران شمع اغلب برندها زود خاموش می شود، گفت: رمز ماندگاری یک نشان تجاری مسئولیت اجتماعی است، وقتی در ایران قاطبه نشان ها تنها به دنبال سوداگری و تقلب هستند طبیعی است که نباید انتظار داشته باشیم که عمر آنها به یک دهه هم برسد، اگر یک نشان تجاری دهه ها در اوج می ماند تنها به مدد تبلیغات نیست، بسیاری از برندهای قدیمی سرمایه گذاری های طولانی مدت در حوزه های مسئولیت اجتماعی دارند و این موضوع آنها را در خاطره ها ثبت کرده است.

نیروی کاری که تنها به فکر حقوق پایان ماه باشد اثر گذاری ندارد
بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون با اشاره به بی تفاوتی نیروی کار در ایران به ارتقای مجموعه خود، گفت: یکی از مشکلات تولید در ایران این است که افراد بدون تحرک و خلاقیت تنها به فکر این هستند که در محیط کار به نحوی زمان و روزها را سپری کنند تا به حقوق پایان ماه برسند در حالی که تکاپو، انرژی و ایده رمز موفقیت تولید و کار و تجارت است.
وی همچنین قاچاق بی حساب و کتاب را عامل ضربه به نشان های معتبر داخلی دانست و گفت: انگار ما به استفاده از فناوری های دست دوم و سوم دنیا عادت کرده ایم و نه تنها قاچاق که واردات قانونی ما هم بدون توازن است، متاسفانه بازرگانی ما در اختیار باندهای منفعت طلبی قرار گرفته که تنها سود کوتاه مدت برایشان اولویت دارد.

رابطه با دنیای اندیشمند هنر رمز شکوفایی یک صنعت
الماسی با بیان اینکه صنایع ایران رابطه چندان خوبی با هنر ندارند، گفت: نه تنها صنایع ما توجه چندانی به هنر ندارند بلکه بسیاری از سیاستگذاران و سیاستمداران ما هم این موضوع به ذهنشان نرسیده است در صورتی که رابطه با دنیای اندیشمند هنر رمز بقای یک صنعت خواهد بود.
وی تاثیر تبلیغ غیر مستقیم را بسیار بیشتر از آگهی های مستقیم دانست و گفت: تا زمانی که روی این موضوع کار نشود نشان ها و صنعت ما بین المللی نخواهد شد.

نشان های تجاری به طراحی های هویت دار نیاز دارند
بازیگر سینما و تلویزیون با بی معنی توصیف کردن برخی رفتارهای صدا و سیما در برخورد با نشان ها گفت: به عنوان مثال می بینیم که تلویزیون در فیلم های خارجی، آرم ماشین ها را تار می کند تا به اصطلاح تبلیغ آن نشان تجاری نشود، در صورتی که دنیای امروز دنیای طراحی هاست و در برندهای شناسنامه دار کسی از روی آرم، نام خودرو و نشان آن را تشخیص نمی دهد بلکه طراحی ها هستند که هویت دارند.
وی در این باره توضیح داد: در بقیه نشان ها نیز باید این گونه باشد، مثلا می توان کاری کرد ذهن مردم نسبت به مدل های کفش ملی به قدری آشنا باشد که آن بخش از مدل هایی را که منحصر به این نشان است بدون دیدن نام و نشان کفش تشخیص دهند.

هنوز هم می شود کفش ملی را به اوج برد
الماسی با اشاره به گذشته درخشان این نشان تجاری گفت: کفش ملی شاید کفش مهمانی های فاخر نبود اما طبقه متوسط و متوسط به پایین کفش ملی را از خود می دانستند، نشانی که برای دانش آموز و دانشجو، کارگر و کارمند و ورزشکار جذابیت داشت و استحکام آن اصلی ترین ویژگی اش بود.
وی به روابط زیبای میان کفش ملی و پرسنل این مجموعه اشاره کرد و گفت: اقدامات انجام شده برای نیروی انسانی در کفش ملی به گونه ای بود که کارگران نسبت به نام و نشان تجاری خود احساس دلبستگی می کردند و خودشان مراقب آبروی نشان شان بودند.
بازیگر سینما و تلویزیون گفت: الان هم می توان از این شعله نور و گرمای سابق را انتظار داشت به شرط آنکه منافع عده ای مانع طی این مسیر نشود.

کفش ملی برایند هویت ملی ما است

الماسی با بیان اینکه کفش ملی زیر شعار زیبای استقلال تعریف می شود، گفت: کفش ملی پس از چندین دهه اکنون برایند هویت ملی ما است و حس عجیب و جالبی در آن هست که نا خود آگاه تعصب هر ایرانی را در پی دارد و اگر عشقی به این سرزمین باشد می توان آن را در راستای زنده نگه داشتن این چراغ به خدمت گرفت.

Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
ماجرای فیلم تبلیغاتی کفش ملی که هیچ گاه پخش نشد
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.224.255.17)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064