Articles

تفاوت انواع کفش های ایمنی محافظ برق در چیست؟


کفش های ایمنی انواع و کاربردهای متفاوتی دارند، کفش های ایمنی محافظ در برابر برق نیز خود به چند گروه تقسیم می شوند،  بررسی این زیرمجموعه از کفش های ایمنی برای کارفرمایان،کارگران و کارشناسانی که به نوعی در انتخاب این کفش ها دخالت دارند ضروری به نظر می رسد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی، کفش های ایمنی انواع و کاربردهای متفاوتی دارند ، در کفش ایمنی محافظ در برابر خطر he ، هدف ایمنی برق و کاهش احتمال شوک الکتریکی و یا برق گرفتگی می باشد . این نوع از کفش ها باید با مواد غیر رسانا عایق بندی شوند تا از برق گرفتگی و عوارض آن از قبیل آسیب فیزیکی به سیستم های عضلانی و عصبی و … جلوگیری شود .


کفش های ایمنی نقش بسیار مهم و اساسی در برابر خطر برق he و محافظت از افراد در مقابل آن را دارند ، این کفش ها با مواد غیر رسانایی پوشیده می شوند که مقاومت بالایی در مقابل جریان الکتریکی و جریان برق دارند . کفش ایمنی طراحی شده در موانع خطر he ، برای مقاومت در برابر بار الکتریکی 18000 ولت و 60 هرتز برای 8 دقیقه یا نشت بیش از 1 میلی آمپر طراحی شده اند .


این نوع از کفش ها به عنوان منبع ثانویه حفاظت از نظر الکتریکی طراحی می شوند که محافظ خوبی برای برق کاران و دیگر افرادی که با مدار های خطرناک و باز و الکتریکی کار می کنند می باشد .


کفش های هدایت گر cd نوع دیگری از کفش ایمنی می باشد که از آن ها برای جلو گیری از انتقال جریان الکتریسیته ساکن از طریق کفش به زمین استفاده می شود که این کار از وقوع برق الکتریکی و جرقه های ایستا و تخلیه استاتیک جلو گیری می کند .
این کفش ها برای افرادی مناسب می باشند که در محیط های مشغول به کار هستند که امکان انفجار وجود دارد و کوچکترین جرقه می تواند عامل انفجار و آتش سوزی شود .


کفش های هدایت گر cd از مواد خاصی تولید می شوند و تکنیک هایی در ساخت آن ها به کار برده می شود که مقاومت بسیاری در کفش ایجاد می شود .

کفش ایمنی
کفش های استاتیک اتلاف sd نوعی از کفش ها می باشند که جرقه تخلیه استاتیک را با هدایت الکتریسیته از طریق کفش خود به زمین منتقل می کنند . تفاوت sd بین hd و cd در مقاومت الکتریکی نسبتا بالاتر نسبت به آن ها می باشد که باعث می شود در کفش های sd استاتیک شدن کفش برای تخریب الکتریسیته ساکن ، کمی کندتر از کفش های هدایت کننده انجام شود .


بنابراین همانطور که گفته شد برای هر کاری کفش ایمنی با خصوصیات و ویژگی های متفاوت درست می شود که بسته به شرایط متفاوت می باشد .


کفش HE

باتوجه به توضیحاتی که داده شد می توان این گونه بیان کرد که کفش های مناسب موانع خطر he به دلیل این که به صورت غیر رسانا ساخته می شوند از برق گرفتگی افراد از جریان الکتریسیته جلوگیری می کنند و برای کاهش خطرات ناشی از تماس های تصادفی با مدار های الکتریکی زنده به کار می روند و به عنوان حفاظت ثانویه برای محیط های خطر طراحی می شوند .


کفش CD
کفش های cd که رسانا می باشند و از مردم در برابر انفجار ها و محیط های خطرناک محافظت می کنند و از طریق الکتریسیته ساکن ، تخلیه الکترواستاتیک و جرقه را از بین می برند .
این کفش ها برای تخلیه الکتریسیته ساکن از بدن افراد به وسیله کفش ایمنی به زمین به کار برده می شوند. این کفش ها با به حداقل رساندن الکتریسیته ساکن و شارژ در خارج از بدن افراد ، از ایجاد جرقه های استاتیک جلو گیری می کنند و مقاومت الکتریکی کفش های محافظتی رسانا بین 0 تا 500000 اهم می باشد که نیم مگا اهم هستند .


کفش SD
کفش های sd کفش های اجباری هستند که از آن ها در محیط های خطرناک همچون تخته مدارچاپی که جرقه های اشیا برای کارگران یک مزاحمت و خطر جدی است به کار برده می شوند . مقاومت الکتریکی آن ها از 1000000 اهم یا 1 مگا اهم می باشد و نباید از 100 مگا اهم تجاوز کند .

منبع: safetyshoesmarket

Latest Headlines
Most Visited

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
تفاوت انواع کفش های ایمنی محافظ برق در چیست؟
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.166.141.12)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064