News

شالباف:

در دقت نظر برای تامین محصول کفش ملی کوتاه نمی آییم


مدیرعامل گروه صنعتی ملی گفت: ما  از دقت نظر برای اعمال استاندارد ها در تامین محصول کوتاه نمی آییم و معتقدیم تک تک کالاهایی که در فروشگاه های کفش ملی قرار می گیرند باید امتیازهای لازم را کسب کرده باشند.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی، مهندس علی شالباف، مدیرعامل گروه صنعتی ملی در جلسه عارضه یابی فروش که با حضور مدیران مناطق شرکت کفش ملی از سراسر کشور برگزار شد  پس از استماع نظرات و پیشنهادات مدیران مناطق درباره فروشگاه های کفش ملی و نحوه فروش و تامین کالا، ضمن تاکید بر لزوم برگزاری مداوم چنین جلساتی گفت: نخستین  حسن برگزاری این جلسات نزدیک شدن دلهاست و ما را از ایده ها و دیدگاه های یکدیگر آگاه می کند.

 

وی با اشاره به محتوای گزارشی که از سوی مشاور تبلیغات گروه صنعتی ملی در عارضه یابی نحوه فروش مطرح شد، گفت: ما به دنبال آسیب شناسیِ بدون سانسور بوده ایم و محتوای این گزارش بدون هیچ طبقه بندی در اختیار همکاران قرار گرفته است تا با خرد جمعی درونی و بیرونی بتوانیم از مشکلاتی که مجموعه با آن دست به گریبان است بیرون بیاییم؛ چرا که معتقدیم همگی اعضای یک خانواده هستیم و باید بدون ملاحظه و محافظه کاری از مشکلات خبردار باشیم.

 

تغییر را از خودمان آغاز کنیم

شالباف با بیان اینکه متاسفانه در سطح جامعه هم بسیاری از مردم تنها منتظر قهرمان برای حل مشکلات هستند گفت: نباید به دنبال منجی باشیم چرا که نجات و تحولی محقق نمی شود مگر آنکه ما تغییر را از خودمان شروع کرده باشیم، برای اثبات این موضوع هم فقط کافیست که نگاهی به کشورهای توسعه یافته بیاندازیم، در تاریخ دهها نمونه وجود دارد که نشان می دهد برای ساخته شدن کشوها یک نفر از بیرون نیامده است و خود مردم با فرهنگ سازی خواستند که کشورشان ساخته شود، اکنون هم تا اراده یکایک ما نباشد نه شالباف و نه هیچ کس دیگری برای ما معجزه نخواهد کرد.

 

به آنهایی که در برابر تغییرات مقاومت می کنند هشدار می دهیم

شالباف با تاکید بر لزوم ارایه آموزش به کارکنان گفت: پس از بازسازی فروشگاه های کفش ملی، به روزرسانی کلیه المانهای فروش و فروشندگان را نیز خواهیم داشت؛ دیگر نه محصولات قدیمی و نه روش های تاریخ گذشته برخورد با مشتری را در چهره جدید فروشگاهی نخواهیم دید و به آنهایی که احیانا نمی خواهند تغییرات را بپذیرند هشدار می دهیم که ما یا باید خودمان را به روز کنیم یا از گردونه رقابت حذف می شویم.

وی در ادامه تاکید کرد: بی شک وجود فروشگاه تک نفره استاندارد نیست و چنانچه شعبه هایی داریم که تنها با یک فروشنده اداره می شوند باید هر چه سریع تر برای آنها جذب نیرو شود.

 

از کار شتابزده و سلیقه ای پرهیز کردیم

مدیر گروه صنعتی ملی با تاکید بر ضرورت تصمیم گیری های کارشناسانه در مجموعه کفش ملی گفت: ما در گروه صنعتی ملی سعی کردیم که از کار شتابزده، دفعی و سلیقه ای پرهیز کنیم و هر قدمی را با مطالعه و مشورت برداریم.

وی با ذکر مثالی در این باره گفت: کفش ملی در گذشته یک جوان رعنای تنومند و ورزشکار با دهها مدال ملی و منطقه ای بوده است که در مقطعی به یک فرد نحیف و زمین گیر تبدیل شد، اکنون که عزم همگی بر بازگرداندن سلامت به این قهرمان بین المللی است هر نوع حرکت شتابزده باعث بهبود مقطعی و ظاهری خواهد شد و با نخستین تلنگر وی دوباره زمین گیر می شود، لذا بدیهی است همه قدم هایی که برای بازگرداندن کامل سلامتی به نام  کفش ملی برداشته می شود، باید حساب شده و با چشم اندازی بلند مدت باشد.

 

عقب نشینی در نوع تامین محصول ماندن در چرخه فرسایشی گذشته است

مدیرعامل گروه صنعتی ملی با تایید برخی انتقاد ها نسبت به سخت گیری های اعمال شده در انتخاب محصولات جدید گفت: شاید حساس ترین نقطه ما در کفش ملی تامین محصول باشد، ما سال گذشته با صرف هزینه های بسیار به یک انبار گردانی بزرگ برای تخمین کالاهای رسوبی دست زدیم و اکنون که این کالاها در حال خروج از گردونه فروشگاهی ماست نمی خواهیم با تامین محصول اشتباه به حجم کالاهای رسوبی بیافزاییم.

وی در ادامه افزود: چنانچه در این زمینه عقب نشینی کنیم از چرخه فرسایشی گذشته خارج نخواهیم شد، به همین دلیل هم از موضع دقت نظر در رعایت استاندارد های تامین محصول کوتاه نمی آییم  و باور داریم که اگر محصول خوب با کیفیت و قیمت منطقی به فروشگاه ما وارد شود، بی شک به فروش خواهد رفت.

 

نمی خواهیم به حفظ وضع موجود قناعت کنیم

شالباف با تاکید بر این که نباید به حفظ وضع موجود و فروش کنونی قناعت کرد، گفت: این که برخی معتقدند کفش ملی فقط باید محصول ارزان قیمت عرضه کند چرا که این گونه محصولات اکنون بهتر به فروش می رود، نوعی درجا زدن است؛ همه ما افق های وسیع تری را برای کفش ملی متصور هستیم و نباید تنها به فکر حفظ سبدهای موجود بود بلکه بایستی به دنبال جذب طیف جدیدی از مشتریان برای کفش ملی باشیم.

 

برند را به مثابه یک موجود زنده باید دید

مدیرگروه صنعتی ملی با تشبیه یک نشان تجاری به موجود زنده گفت: یک نشان تجاری مانند یک انسان روزی متولد می شود،توسط یک پدر و مادر خوب و مربی قابل تربیت می شود و رشد پیدا می کند و در شرایط اوج به  فردی تاثیرگذارنظیر یک مخترع یا پزشک در جامعه تبدیل می شود و همین فرد اگر مدتی از محافل علمی فاصله بگیرد و دانشش را به روز نکند دچار سیر نزولی شده و دیگر حرفی برای گفتن نخواهد داشت، برندها نیز باید به مثابه یک موجود زنده مورد ارزیابی قرار گیرند، اگر اتاق فکری نباشد که مرتب آنها را احیا و به روز کند، مرگ یک برند حتمی خواهد بود.

 

جراحی در کفش ملی سخت اما حیات بخش خواهد بود

شالباف با اشاره به اینکه کفش ملی به یک جراحی بزرگ نیاز دارد گفت: عمل جراحی برای احیا دردناک خواهد بود؛ گاه خونریزی و جراحت دارد و دوران نقاهت آن نیز باید سپری شود اما نتیجه اش به دست آوردن دوباره سلامتی است، کفش ملی هم به این جراحی سخت و حیات بخش نیاز دارد؛ در این اتاق عمل می خواهیم همه چیز علمی و اصولی پیش رود تا مطلوب ترین نتیجه عاید شود.

 

اصولی ترین روحیه بخشی برای کارکنان گروه اجرای طبقه بندی مشاغل است

وی در خصوص سازوکار پرداخت حقوق پرسنل، گفت: با توجه به امکانات و شرایط موجود در پی حل زیربنایی مشکلات هستیم و در حال حاضر بهترین و اصولی ترین کار در اجرای عدالت و تحقق خواسته نیروی انسانی برای دادن روحیه و انگیزه طبق قانون، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل است که امیدواریم این کار به عنوان باقیات صالحات ما در گروه صنعتی ملی ثبت شود.

 

 

از طرح تکاپوی وزارت کار برای همکاری با برندهای معتبر جهانی استفاده می کنیم

شالباف با استقبال از طرح تکاپوی وزارت کار در حمایت از تولیدکننده داخلی گفت: می توانیم با ظرفیت هایی که کفش ملی دارد از این طرح برای سود آوری و همکاری با برندهای معتبر جهانی استفاده کنیم، ضمن آنکه نگاه ما تنها به بازار ایران نیست. در سفر به روسیه و ترکیه با توجه به شرایط جدید سیاسی اقتصادی این دو کشور، شرایط همکاری را نیز برای کفش ملی در دستور کار قرار داده و پی گیری کردیم.

 

سرپرست کفش ملی: به آمار بسیار بزرگی در کفش ملی رسیده ایم

در بخش دیگری از این نشست یک روزه، امیر اشکوری، سرپرست کفش ملی با بیان مزایای راه اندازی ERP در گروه صنعتی ملی گفت: با راه اندازی این سیستم، خرید و فروش کالا در شرکت به روز شده و آرتیکل های کند فروش جمع آوری خواهد شد.

 

وی در ادامه با اشاره به تامین محصول درست در کفش ملی گفت: این که برخی همکاران می گویند نسبت آمار فروش ما به کالای ورودی کسر بزرگی رشد داشته  یعنی دستاورد بزرگی داشته ایم.

 

تمام کالاهای امسال تند فروش بوده اند

سرپرست کفش ملی با بیان اینکه حساسیت های صرف شده در تامین محصولات جدید نتیجه داده است، گفت: تمام کالاهای امسال ما تند فروش بوده اند و کالای رسوبی به انبارهای ما تحمیل نشده است.

 

در عرضه محصول مشکل قیمت نداریم

اشکوری با بیان اینکه برخلاف تصورعده ای، محصولات با رنج قیمتی بالا هم در همه فروشگاه های کفش ملی به خوبی فروش می روند، گفت: اگر کالای خوب و با کیفیت مناسب بیاوریم مشتری از آن استقبال می کند و حاضر است هزینه بالاتری هم برای خرید بپردازد.

 

مویدی: از جسارت مدیرعامل گروه صنعتی ملی خرسندم

در ادامه امین مویدی، مدیر برنامه ریزی و توسعه کسب و کار گروه صنعتی ملی با اشاره به ارایه گزارش عارضه یابی فروش، گفت: وقتی مدیریت با جسارت این امکان را فراهم کرده است که انتقادها به شکل علمی و بدون سانسورمطرح شوند، باید خرسند بود. کمتر بنگاه اقتصادی را می توان یافت که با این شفافیت به دنبال مطرح شدن بدون تعارف مشکلات و حتی تصورات ذهنی فروشندگان خود باشد.

 

در سال 95 کفش ملی در چرخه عمر خود حفره داشت

مویدی با بیان اینکه بر اساس آمار در سال 95 کفش ملی در یک گودال قرار داشته است، گفت: در چرخه عمر کفش ملی در سال 95 با یک حفره مواجه بودیم که باید برای  پرکردن آن با کارشناسی پیش می رفتیم و هر گونه حرکت اشتباه با هدف توسعه، ما را بیشتر در این گودال فرومی برد.

وی با اشاره به انبارگردانی گسترده در گروه صنعتی ملی گفت: با تفکیک کالاهای رسوبی، یک کار انقلابی در کفش ملی صورت گرفت و با وجود آنکه خروج رسوبی ها سود مجموعه را مستهلک می کرد اما برای خروج از گودال لازم بود که این کار انجام شود.

 

در تامین کالا هم یک اقدام انقلابی کردیم

مویدی با بیان اینکه برای ایجاد تغییرات بزرگ باید ریسک های بزرگ هم کرد، گفت: شاید با برخی مسامحه ها می شد به طور موقت آمار زوجی تامین محصول را بالا برد اما باید می دیدم که اگر سخت گیری ها نبود چقدراز محصولات ما به فروش می رفت و چه تاثیری بر روی برندمان می گذاشت.

وی با اشاره به اینکه نباید به صرف تامین کمی محصول رویه غلط گذشته را ادامه داد، گفت: در تامین محصول ما همیک اقدام انقلابی صورت گرفت و این مژده را می دهم که ان شاء الله هم در بحث کیفیت و هم مدل تغییرات بزرگی را شاهد خواهیم بود.

 

گفتنی است در بخش دوم این نشست یک روزه به اهتمام  کارگروه استقرارERP  در گروه صنعتی ملی، با پاسخ به پرسش ها و ابهامات مدیران مناطق در نحوه استفاده از نرم افزارجدید، آموزشهای لازم در این حوزه نیز داده شد.
Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
در دقت نظر برای تامین محصول کفش ملی کوتاه نمی آییم
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.166.141.12)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064