Articles

چرا متخصصان پوشیدن کفش بدون جوراب را در هیچ فصلی توصیه نمی کنند؟


متخصصان امراض پا هشدار می‌دهند مردانی که بدون جوراب، کفش می‌پوشند، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های قارچی مانند "پای ورزشکار" هستند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی، با وجودیکه در اولین ماه پاییز هستیم و کم کم دمای هوا باعث استقبال از جوراب های ضخیم تر می شود اما تا زمانی که هوا کاملا روی سرد خود را نشان نداده است برخی به  پوشیدن کفش بدون جوراب  به عنوان مد ادامه می دهند و همچنان یک پرسش برای کسانی که می خواهند موارد اصلی کمد لباسشان را انتخاب کنند باقی است: آیا باید  کفش را با جوراب پوشید؟ برای برخی، بیرون رفتن بدون جوراب یک جور سبک پوشش است، در حالی که برای برخی دیگر، پوشیدن کفش با پای برهنه فقط احساس اشتباه بودن دارد.  
در عین حال جمعی از متخصصان امراض پا می‌گویند، سبک فعلی پوشیدن کفش بدون جوراب، افراد بیشتری را گرفتار بیماری قارچی کرده است.

عفونت‌های قارچی ایجاد تاول و قرمزی در پا می‌کنند و از آنجایی که آستر کفش نمی‌تواند عرق پا را به خود جذب کند و همچنین هوا درون کفش جریان ندارد، محل مناسبی برای رشد باکتری‌ها می‌شود.

جوراب، مانند سدی میان پا و کفش است و تمام عرق موجود را به خود می‌گیرد. پاها معمولا بیش از نقاط دیگر بدن، غده‌های تولید عرق دارند و تقریبا نیمی از عرق روزانه مان از طریق پاها تولید می‌شود.

در سال‌های اخیر ستاره‌های مشهور هالیوودی با کفش‌های بدون جوراب بسیار دیده شده‌اند و بنابر گفته متخصصان امراض پا، تعداد مردهایی که اخیرا به بیماری “پای ورزشکار” مبتلا شده‌اند، ۱۰درصد افزایش نشان داده است. در این بیماری قارچی معمولا بین انگشتان پا، عفونت مشاهده می‌شود.

متخصصان امراض پا، به افراد به ویژه مردها توصیه می‌کنند، بدون جوراب، کفش نپوشند و کفش و جوراب خود را همیشه تمیز نگهدارند تا از ابتلا به عفونت‌های قارچی پا محفوظ بمانند.

حتی درفصل های گرمتر نیزبه دلایل زیر استفاده از کفش بدون جوراب توصیه نمی شود.
1-جنس پوست پا به گونه ای نیست که برخورد سطحی نور آفتاب با آن چندان نگران کننده باشد اما اگر تماس نور آفتاب با پوست روی پا زیاد و مداوم باشد جذب اشعه مضر نور خورشید می تواند برای پوست دردسرساز باشد.

2-قرار گرفتن پوست روی پا و کناره های آن در معرض آفتاب می تواند باعث تیره و خشک شدن تدریجی پوست این قسمت های بدن شود.

3-وقتی کفش یا صندل خود را بدون جوراب پا می کنید تماس انواع آلاینده ها، آلودگی های محیطی و گرد و خاک با پوست پا بیشتر می شود و در نتیجه، پاها نیاز بیشتری به شستشو در طول روز پیدا می کنند. شستن مکرر و بیش از اندازه پاها به خصوص در افرادی که پوست خشکی دارند هم باعث خشک و زشت شدن پوست آن می شود.

4-نپوشیدن جوراب باعث افزایش تماس پوست کف پا با مواد مصنوعی کف کفش می شود. این مساله می تواند زبری و ترک پوست کف پا و پاشنه ها را در افرادی که مستعد ترک و خشکی هستند به دنبال داشته باشد.

5-ابتلا به آلرژی های تماسی در اثر تماس مستقیم پوست پا با رنگ و مواد کفش ها هم می تواند از دیگر عوارض نپوشیدن جوراب باشد.
به عنوان آخرین توصیه اگر علاقمند هستید که در استفاده از برخی کفش های کژوال مردانه  و کتانی، جوراب های شما دیده نشود، برای کاهش تماس پا با کفش به دلایلی که ذکر شد حتما از جوراب های کالج و بسیار کوتاه استفاده کنید. تهیه این نوع کفش ها و جوراب متناسب با آنها به راحتی در فروشگاه های کفش ملی در سراسر کشور امکان پذیر است.

Latest Headlines
Most Visited

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
چرا متخصصان پوشیدن کفش بدون جوراب را در هیچ فصلی توصیه ...
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.166.141.12)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064