Articles

نکاتی که زنان باردار در انتخاب کفش باید به آن توجه کنند


خانم های باردار در این پست می خواهیم در مورد ویژگی های کفش مناسب دوران بارداری اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم تا با توجه به ورم پا در این دوران کفش مناسبی را انتخاب کنید با ما همراه باشید .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی، در طول دوران بارداری پاها کمی بزرگتر می‌شوند (حدود نیم سایز) و به همین علت کفش‌های همیشگی‌تان کمی کوچک و ناراحت به نظر می‌رسند. پاهای ورم کرده، کمردرد، گرفتگی عضلات پاها و... برخی از ناراحتی‌ها و مشکلاتی هستند که خانم‌های باردار تجربه می‌کنند و اگر با وجود این مشکلات، از کفش مناسب نیز استفاده نشود، دردسرها و ناراحتی‌های بیشتری به وجود خواهد آمد که باعث آسیب‌دیدگی پاها می‌شوند.

طی این دوران خانم‌ها کمتر از کفش‌های پاشنه بلند استفاده می‌کنند. کفش‌های مناسب این دوران، کفش‌های اسپرت هستند که البته طرح‌ها و مدل‌های مختلف دارند همانطور که همه می‌دانیم با افزایش وزن طی این دوره، فشار و سنگینی بیشتری روی پاها ایجاد می‌شود. اندازه پاها نه تنها از عرض بلکه از طول هم بیشتر می‌شود.

سراغ بندی ها هم نروید!

شاید در ماه های اول کار سختی به نظر نرسد، اما بعد از ماه چهارم کم کم متوجه می شوید خم شدن و بستن بند کفش ها اصلا به راحتی سابق نیست.


برای همین پیشنهاد می کنیم فقط دو مدل کفش بخرید؛ کفش های پشت باز و کالج هایی که پا به راحتی درون شان سر می خورد و نیازی به خم شدن و جا باز کردن با پاشنه کش ندارند.

نگران تیپ تان هم نباشید، آنقدر مدل های زیبا با این شکل و شمایل در بازار پیدا می شود که به آراستگی ظاهرتان کوچک ترین آسیبی نمی رسد.

در تابستان صندل با پاشنه مناسب بپوشید


در تابستان بهترین انتخاب ها برای شما استفاده از صندل های جلو باز است. انتخاب این کفش ها در فصل های گرم از این جهت اهمیت دارد که به خنک ماندن پای شما کمک می کند.

بنابراین اگر شما از آن دسته زنانی باشید که در دوران بارداری با افزایش دمای بدن رو به رو می شوید، می توانید از این بابت آسوده باشید که با پوشیدن صندل، بخشی از گرمای هوا را از خود دور می کنید.

دقت کنید برای انتخاب صندل هم سراغ صندل های تخت با حداکثر ۲ تا ۳ سانتیمتر پاشنه بروید و استانداردهای لازم از نظر نوع اصطکاک با زمین  و تعادل را برای کفش تان رعایت کنید.

 کفش های کتانی بدون بند!


شاید کتانی ها و کفش های ورزشی انتخاب های دوست داشتنی شما باشند و ترجیح بدهید در دوران بارداری باز هم از آنها استفاده کنید.

در این صورت توجه داشته باشید پنجه این کفش ها کاملا آزاد و جادار باشند و در عین حال کفی مناسب و نرمی داشته باشند و در عین حال بندی نیز نباشند.

بعضی از برندهای معروف کفش، جدیدا کفش هایی را با طرح کتانی طراحی کرده اند که تمام ویژگی های کفش ورزشی را دارند، اما پشت شان باز و پوشیدن شان برای خانم های باردار راحت است.

 کفش پاشنه دار ممنوع!


نگاه کردن به کفش های پاشنه بلند و رنگارنگ داخل جاکفشی و نپوشیدن شان سخت است، اما باید قدرت نه گفتن را در این چند ماه بیشتر از همیشه به کار بگیرید و به این کفش های براق و خوش رنگ نه بگویید.

کفش هایی که پاشنه هایی بلندتر از حد استاندارد دارند خیلی راحت فشار روی کمرتان را مضاعف می کنند و می توانند دردهای ساده و قابل کنترل را به دردهای حاد و مزمن تبدیل کنند.

همچنین به دلیل افزایش وزن در دوران بارداری و احساس عدم تعادل، احتمال زمین خوردن با کفش‌های پاشنه بلند افزایش می‌یابد

 
بنابراین همین الان درب جاکفشی را ببندید و از داشتن کفش های پاشنه کوتاه و زیبای خود تا اتمام دوران بارداری لذت ببرید.

جنس رویه کفش بهتر است از چرم باشد تا پاها کاملا نفس بکشند. کف کفش نیز باید از جنس لاستیک باشد تا احتمال سرخوردن زن باردار کاهش بیابد

بوت‌های مناسب برای خانم‌های باردار
بارداری در طول زمستان، دردسرهای بیشتری به دنبال دارد. بهترین انتخاب بوت برای خانم‌های باردار، بوت‌هایی هستند که پاشنه ندارند. این بوت‌ها هم پاها را گرم نگاه می‌دارند و هم راحت هستند. افزایش وزن و تغییرات هورمونی در دوران بارداری، تأثیراتی روی بدن دارند. کفش‌های پاشنه‌دار باعث ایجاد فشار بیشتر روی مفاصل و پاها می‌شوند و کمر را نیز اذیت می‌کنند. متخصصان معتقدند که کفش مناسب بارداری، کفش بدون پاشنه‌ای است که البته تخت هم نیست و کمی برآمدگی دارد.

Latest Headlines
Most Visited

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
نکاتی که زنان باردار در انتخاب کفش باید به آن توجه ...
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.80.7.173)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064