News

احمد توکلی:

از کفش ملی راضی بوده ام


 

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با وجود تمام کاستی ها هنوز هم کفش هایم را از فروشگاه های کفش ملی تهیه می کنم.


احمد توکلی، رییس پیشین مرکز پژوهش های مجلس در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی با بیان اینکه یکی از دلایل مهجور ماندن برخی تولیدات داخلی در مقایسه با انواع خارجی آنها، ضد فرهنگ گرایش به غرب است، به روحیه ای اشاره کرد که در برخی از مردم به وجود آمده و هر محصول غربی را بهتر و با کیفیت تر از انواع داخلی آن می دانند.

استفاده از محصول داخلی نشانه حمیت و غیرت است
نماینده 4 دوره مجلس شورای اسلامی تنوع طلبی و نو خواهی را نیز ازعوامل گرایش به محصولات خارجی دانست و گفت: اگر این حمیت و غیرت در ما به وجود بیایید که استفاده از هر محصول داخلی به معنی گردش کارخانه های ما و ارتزاق کارگر ایرانی است، شاید در استقبال از کالاهای غربی کمی تجدید نظر می کردیم.

وزیر اسبق کار و امور اجتماعی با اشاره به اینکه گرایش های مسئولین نیز در مردم تاثیرگذار بوده است، گفت: مسئولین به هر سمتی بروند مردم هم دنبال رو آنها خواهند بود، آیت الله جوادی آملی جمله بسیار زیبایی دارند، ایشان می فرمایند ظاهر مردم، باطن مسئولین را نشان می دهد، این که مردم اینقدر در ظاهر به محصولات غربی تمایل پیدا کرده اند، رفاه طلب و تجمل گرا شده اند می تواند به دلیل گرایش برخی مسئولان به این گونه موارد باشد.

سخنگوی دولت شهید رجایی با بیان اینکه باید انگیزه های شخصی در مدیران صنعتی ما تقویت شود، گفت: وقتی انگیزه شخصی را از برخی صنایع بگیریم مسیر افول آنها را هموار کرده ایم، مثلا در کفش ملی مدیران نا اهل پیشین نام این شرکت را خراب کردند.

اعتماد و امید مردم سرمایه اجتماعی است
وی در ادامه گفت: اگر می خواهیم  سرمایه گذاری برای تولید را داشته باشیم  اول از همه باید با فساد مبارزه کنیم، فساد است که افت اقتصادی را به همراه خواهد داشت و اعتماد و امید مردم را که یک سرمایه اجتماعی است از بین می برد.
توکلی همچنین با انتقاد از شیوه دریافت مالیات از تولید گفت: گاهی مهم تر از مبلغی که به عنوان مالیات از تولید کننده گرفته می شود، شیوه دریافت آن است، اگر سیستم دریافت مالیات درست شود، انگیزه های تولید نیز تقویت خواهد شد.

سالهاست که کفش ملی می خرم
عضومجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه همچنان مشتری کفش ملی هستم گفت: خریدار کفش ملی ام و هنوز هم کفش هایم را از فروشگاه های کفش ملی تهیه می کنم، هرچند در مقاطعی این کفش ها از استانداردهای نام بزرگ کفش ملی فاصله گرفتند و کاستی های داشته اند اما سال ها از کفش ملی راضی بوده ام.

Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
از کفش ملی راضی بوده ام
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.224.216.155)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064