News

مدیرعامل اسبق گروه صنعتی ملی:

با تغییر پیاپی مدیران نباید انتظار رونق داشت


 
محمد عبدالصمدی که سه دوره مدیرعامل گروه صنعتی ملی در ادوار مختلف بوده است در گفتگویی صمیمانه با روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی با بیان اینکه مدیر صنعتی نباید یک سر و هزار سودا داشته باشد، گفت: در آن دوران هم مثل امروز چنین مرسوم بود که یک نفر در چند جایگاه مسئولیت داشته باشد اما من قبول نمی کردم چرا که باور داشتم وقتی هم در صنعت کفش باشم، هم پارس الکتریک و هم چند جای دیگر، ذهنم نمی تواند در تمامی این موضوعات متمرکز شود و برای هیچ کدام هم مثمرثمر نخواهم بود؛ در واقع اگر قرار بود کاری برای صنعت کشور انجام دهم تنها با حضور در یک مجموعه محقق می شد.

با رفیق بازی نمی توان کار را پیش برد
مدیرعامل اسبق گروه صنعتی ملی با تاکید بر لزوم اهتمام به شایسته سالاری برای بازگشت کفش ملی به روزهای اوج خود گفت: با رفیق بازی و عمل بدون تخصص نمی توان کار را پیش برد.
وی در ادامه با بیان اینکه نباید از مسئولین رده بالا خیلی انتظار داشت که همه ابعاد مشکلات کفش ملی را درک کنند، گفت: آنها آنقدر درگیری دارند که بی انصافی است بگوییم دغدغه شما کفش ملی باشد، اما می توانیم دست کم یک خواهشی داشته باشیم و آن اینکه اجازه دهند مدیریت ها دوام داشته باشد؛ مطمئن باشید امروز هم آقای شالباف شب که می خوابد با خود می گوید مدیر قبلی را برداشتند، من با او چه فرقی دارم ؟ وقتی سالی یک بار در کفش ملی مدیر عوض می کنیم نباید انتظار ثبات توسعه محور و رونق هم از این مجموعه داشته باشیم.

کاش مدیر گروه صنعتی ملی تصور کند که کفش ملی ارث پدری اش است!
وی در ادامه با بیان اینکه بر خلاف تصور همگان من بر این باورم که اتفاقا مدیر یک گروه صنعتی باید آن مجموعه را ارث پدری خود بداند، گفت: من خودم تصور می کردم که کفش ملی مال پدرم است، شاید حتی اگر ارث پدرم هم بود اینقدر نگرانش نبودم و برایش دل نمی سوزاندم، آنچه در این سال ها به کفش ملی ضربه زد، حضور مدیرانی بود که کفش ملی را متعلق به خود نمی دانستند، وقتی یک مدیر به جای اینکه حواسش به کار باشد یک روز از وسط هفته کار را کاملا رها می کند تا به سوارکاری خود برسد، این ذهنیت را نمی توان داشت که کفش ملی را مال خود بداند. باید از این مدیر اسبق می پرسیدیم که آیا اگر کفش ملی به خودت هم تعلق داشت باز یک روز وسط هفته همه امور آن را به حال خود رها می کردی؟

مدیرعامل اسبق گروه صنعتی ملی اظهار داشت: از این منظر می توان گفت که باید مدیران دلسوز بر سر کار باشند تا کفش ملی رونق بگیرد و هرچقدر بخش خصوصی در این مجموعه دخالت بیشتری داشته باشد جدیت برای سود آوری هم افزایش خواهد یافت.

باید تامین کننده و مصرف کننده هردو به کفش ملی اعتماد داشته باشند
عبدالصمدی، اعتمادسازی را فاکتوری مهم در بازسازی نشان تجاری کفش ملی دانست و گفت: باید تامین کننده و مصرف کننده هردو به کفش ملی اعتماد داشته باشند. برای نخستین قدم لازم است اعتماد مردم را جلب کرد؛ مدیران به اصطلاح اگر قولشان قول باشد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

وی با بیان خاطره ای در این زمینه گفت: روزی یکی از همکاران را پس از بازگشت دوباره به گروه صنعتی ملی نزد یکی از عمده فروشان به نام جهت تامین پارچه به بازار فرستادیم و او از تحویل پارچه خودداری کرده بود، علت را که جویا شدم، پاسخ داد: فلانی می گوید چک های کفش ملی برگشت می خورد. با آن شخص تماس گرفتم و گفتم آقای فلانی چرا به کفش ملی پارچه ندادی؟ او در پاسخ گفت آنها بد حساب هستند؛ به او گفتم حالا من به کفش ملی آمده ام. گفت خوش آمدید بگو بیایند هر چقدر خواستند پارچه بگیرند! بعد از آن هم دیگر آقای صفدری برای گلایه از ندادن جنسی به کفش ملی پیش من نیامد، چرا که اعتماد متقابل میان تامین کننده و گروه وجود داشت و می دانستند که وقتی من پای کار هستم حرفم حرف و حسابم حساب است. امروز هم اگر این اعتماد شکل بگیرد هم شاهد استقبال مردم از کفش ملی خواهیم بود و هم تامین کننده های قوی تری طرف حساب کفش ملی خواهند شد.

بخش دوم این گفتگو به زودی در همین تارنما منتشر خواهد شد....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
با تغییر پیاپی مدیران نباید انتظار رونق داشت
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.162.184.214)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064