News

حسین راغفر:

سیاست گذاری دولت ها بر روی برندها تاثیر مستقیم دارد


 
 
حسین راغفر، رییس اسبق فدراسیون فوتبال ایران در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی با بیان اینکه  پر سود بودن تجارت در ایران مانع سرمایه گذاری در بخش تولید است گفت: وقتی بازدهی سرمایه و سود بالاتر در فعالیت های تجاری و سفته بازی است طبیعی خواهد بود که فعالیت های تولیدی و صنعتی شکل نگیرند.

رییس پیشین موسسه عالی آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: صنعت موتور محرک تولید است و خدمات باید در ارتباط تنگاتنگ با تولید ملی رشد کند اما در کشور ما خدمات منحصر به تجارت شکل می گیرد.

راغفر با بیان اینکه متاسفانه در ایران فعالیت های نامولد سود زیادی دارند، گفت: تولید صنعتی در کشور ما با ریسک های متعددی روبروست و سنگ های موجود بر سر راه تولید کننده ها سودآوری را کاهش می دهد.

سردبیراسبق کیهان اینترنشنال در بیان مشکلات و ریسک های موجود بر سر راه تولید در ایران گفت: تغییر تعرفه واردات و تغییر قیمت ارز از موانع توسعه تولید ملی در ایران برای تهیه مواد اولیه است.

وی در ادامه تاکید کرد: مشکلات کارگری، مالیات و بیمه کارکنان نیز از دیگر مشکلاتی است که تولیدکنندگان با آن مواجه هستند.

راغفر، سیاست های اقتصادی دولت ها را نیز در توسعه تولید ملی موثر دانست و گفت: برندهای ملی نیز طبیعتا برای ادامه حیات خود متاثر از سیاست دولت ها هستند.

 
مالیات ها در راستای تقویت بنیه تولید باشند

 وی در ادامه با بیان اینکه سیستم مالیاتی ما به گونه ای است که دلال ها و تجار در آن راه های مختلفی برای گریز از مالیات دارند اما تولیدکننده ها در مراحل مختلف باید چندین بار مالیات بپردازند، گفت: این در حالی است که مالیات ها باید در راستای تقویت بنیه تولید باشد به گونه ای که حوزه های تجاری، مالیات بیشتری بپردازند و منابع حاصل از آن به بخش تولید اختصاص پیدا کند.
 

کفش ملی برای خود شکوهی داشت

راغفر با بیان اینکه کفش ملی برای خود دوران شکوهمندی داشت، گفت: ما در حوزه های مختلف نظیر کفش و نساجی برندهایی داشته و داریم که در گذشته از جایگاه ویژه ای برخوردار بودند، به عنوان مثال کفش ملی برای خود شکوه و عظمتی داشت، امروز هم اگر سیاست های جامع و مدونی از سوی دولت ها برای توسعه تولید درنظر گرفته شود آنها می توانند در سطح کشور و منطقه حرف هایی جدی برای گفتن داشته باشند.

 

 

 

 

 

Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
سیاست گذاری دولت ها بر روی برندها تاثیر مستقیم دا ...
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.166.141.12)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064