News

مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا:

خوشنامی برند کفش ملی مسیر صادرات کفش ایران به روسیه را هموار می کند 
آذروش گفت: در سالهای اخیر تلاش تولید کنندگان ایرانی برای ورود به بازار کفش روسیه با توفیق چندانی همراه نبوده است اما خوشنامی برند کفش ملی مسیر صادرات کفش ایران به این کشور را هموار می کند.

مهندس ولی آذروش، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا، در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی درباره دلایل حضور شرکت کفش ملی در نمایشگاه بین المللی کفش مسکو (MOSshoes) که در حال برگزاری است، با تاکید بر نزدیکی بازار بزرگی نظیر روسیه به کشورمان که می تواند مسیر بسیار مناسبی برای توسعه صادرات و ارزآوری باشد، گفت: کشور 145 میلیون نفری روسیه با سرانه مصرف سالانه 2.5 جفت کفش برای هر نفر از پتانسیل خوبی برای عرضه محصولات با کیفیت ایرانی برخوردار است اما به دلایل متعددی بیشتر بازرگانان بر این باورند که ورود به این بازار کار آسانی نیست.مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا در حاشیه برگزاری این رویداد تجاری در مسکو گفت: کارشناسان حوزه بازرگانی در آسیای میانه و قفقاز معتقدند برای نفوذ به بازار روسیه خوشنامی و سابقه ذهنی مردم این کشور از یک برند اهمیت فوق العاده ای دارد. بدون شک در این مسیر هیچ یک از نشان های تجاری ایرانی به اندازه کفش ملی در روسیه شناخته شده نیست، به ویژه افراد میانسال به بالا در این کشور علاقمندی خود را همچنان به نام کفش ملی حفظ کرده اند. لذا این برند می‌تواند مسیر صادرات کفش ایران به روسیه را هموار می کند.

آذروش با بیان اینکه خواست تولید کنندگان کفش ایرانی عرضه محصولاتشان در بازارهای برون مرزی همچون روسیه زیر نام و نشان کفش ملی است، گفت: هزینه های برندسازی و معرفی یک نشان تجاری، قطعا بسیار بیش از باز تعریف یک نشان شناخته شده با سابقه بیش از 60 سال و در عین حال خوشنام خواهد بود.

وی در ادامه با استناد به اظهارات مسئولین اتحادیه های کفش تبریز و اصفهان تاکید کرد: با توجه به اینکه چندین رییس اتحادیه و فعالان صنعت کفش کشور در استان های مختلف صراحتا خواستار آن شده اند که کفش ملی متولی مدیریت صادرات کفش ایرانی شود، می توانیم با این نام و نشان شناخته شده در بازارهای جهانی هزینه های فراوان برندسازی را از سر راه صادرات برداریم و این مسیر را کوتاهتر کنیم.

کیفیت نقطه قوت کفش ایرانی برای ورود به بازار روسیه است
 
وی با بیان اینکه بیش از 60 درصد کفش مورد استفاده مردم روسیه از جنس چرم مصنوعی است، گفت: محصولات با کیفیت ایرانی با چرم طبیعی مرغوب می تواند سهم قابل توجهی از بازار روسیه که در حال حاضر در اختیار تولیدکنندگان چینی قرار دارد را قبضه کند و در واقع کیفیت نقطه قوت و مزیت رقابتی کفش ایرانی برای ورود به بازار روسیه است.
 

مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا با یادآوری اینکه در گذشته تولید کننده های ایرانی به صورت پراکنده در نمایشگاه کفش مسکو حضور داشته اند، گفت: این نخستین بار است که حضور جمعی تولید کنندگان ایرانی از نقاط مختلف کشور را در نمایشگاهی به این وسعت و اعتبار در روسیه شاهد هستیم و همین موضوع نویدبخش تحولات بزرگی در صادرات کفش ایران به روسیه و کشورهای حوزه cis خواهد بود و گامی عملی در جهت تحقق شعار "اقتصاد مقاومتی با تاکید بر تولید و اشتغال" به شمار می‌رود.


استفاده از ظرفیت های آتیه صبا برای توسعه صادرات

آذروش با اشاره به اینکه آتیه صبا در طول سال های فعالیت خود مدیریت گروه عظیمی از شرکت های بزرگی چون هواپیمایی آسمان، انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران، شرکت گلف اجنسی و... را بر عهده داشته است گفت: برنامه ما استفاده از تمامی ظرفیت های موجود برای تسهیل و توسعه صادرات کفش ایران به کشورهایی نظیر روسیه است؛ قطعا آتیه صبا با چنین پتانسیل عظیمی بیش از هر مجموعه دیگری توان ورود به این عرصه و تسهیل فرآیند صادرات را خواهد داشت.

Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
خوشنامی برند کفش ملی مسیر صادرات کفش ایران به روسیه ...
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.224.216.155)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064