Articles

بهترین نحوه راه رفتن و حفظ تعادل با کفش پاشنه بلندبه گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی، پوشیدن کفش پاشنه بلند به این معنی است که شما باید آمادگی لازم برای راه رفتن با آنها را داشته باشید حتی اگر به سطحی ناهموار برخورد کردید


این ها برای شما دلایل کافی می تواند باشد که از پوشیدن کفش های پاشنه بلند منصرف شوید و ترجیح دهید کفش های راحت تر و ایمن تر با پاشنه های تخت را انتخاب کنید.  در اینجا نکاتی را مطرح می کنیم که می توانید با این کفش ها راحت تر قدم بردارید. هرچند که همیشه از لحاظ پزشکی و ایمنی استفاده از کفش هایی با پاشنه های کوتاه تر و کفی مناسب بیشتر توصیه می شود.

روی پاشنه راه بروید

مطمئنا این جمله  را قبلا شنیده اید که برای استفاده از کفش پاشنه بلند باید روی پاشنه پا راه رفت و بر روی پنجه ها فشارزیادی وارد نکرد ، هیچ وقت با کفش های پاشنه بلند تمام سطح کف پا را  در یک زمان روی زمین نگذارید (درست مثل زمانی که کفش های اسپرت به پا دارید). براساس گفته متخصصین، سعی کنید موقع راه رفتن با کفش های پاشنه بلند اول روی پاشنه کفش فرود بیایید بعد روی پنجه، در اینصورت فشار کمتری به پنجه پا وارد می شود.


انجام حرکات کششی قبل از پوشیدن کفش


براساس گزارش موسسه سلامت ستون فقرات، کفش های پاشنه بلند امکان دارد باعث گرفتگی و ورم ماهیچه های ساق پا شوند. یکی از راه های کاهش گرفتگی عضلات و دردهای متعاقب آن می تواند انجام حرکات کششی قبل از پوشیدن کفش باشد. انجام یک دقیقه حرکات کششی تاحدی از شما در مقابل درد عضلات پا محافطت می کند.


قبل از اینکه بتوانید راه بروید، باید بتوانید بایستید!


صاف بایستید. تنها ماهیچه های پا نیستند که در اثر پوشیدن کفش های پاشنه بلند، فشار زیادی را متحمل می شوند بلکه کمردرد هم از عوارض پوشیدن کفش های پاشنه بلند است چرا که  کفش های پاشنه بلند باعث می شوند کمر نتواند در وضعیت مناسبی قرار گیرد. کلید کاهش احتمال کمردرد این است که سرتان را بالا نگه دارید و شانه ها را به عقب بکشید و پایین نگه دارید. این حالت مناسب کمر، باعث می شود ستون فقرات در حالت تعادل قرار گیرد .


نرمش کنید


یکی دیگر از مولفه های مهی که به حفظ وضعیت مناسب بدن کمک میکند این است که کل اعضا بدن را درگیرکنید و این کار به کمک نرمش کردن محقق می شود. نرمش نه تنها باعث میشود ستون فقرات در حالت تعادل قرار بگیرد بلکه کمک می کند هنگام راه رفتن با کفش پاشنه بلند تعادل داشته باشید. این می تواند دلیل خوبی باشد که در پایان روز نرمش های پیلاتیز (مجموعه ای از تمرینات که برای بهبود قدرت بدنی، انعطاف پذیری، پوستچر مناسب و بالا بردن آگاهی ذهنی طراحی شده) را انجام بدهید.


کفش با جنس و طراحی مناسب انتخاب کنید


اولین و مهمترین نکته در استفاده راحت از کفش های پاشنه بلند انتخاب کفش با جنس و طراحی مناسب است، رعایت استانداردها در تناسب  قرار گیری پاشنه و پنجه از اهمیت بالایی برخوردار است.

کفشی که انتخاب کرده اید حتما باید دارای کفی نرم و مناسبی باشد. کفی برای این طراحی و تولید می شود تا راحتی مطلوب را حتی در کفش پاشنه بلند به پاهای شما بدهد. باید با آگاهی کفش پاشنه بلند مورد نظرتان را بخرید و کف کفش را نیز به خوبی بررسی کنید.

 
کفش پاشنه بلند لژ دار


مطمئن شوید کفش شما کمی لژ دارد. چگونگی قرار گرفتن لژ داخل کفش هم مهم است. لژ در کفش پاشنه بلند یک ضرورت است، زیرا این لژ کوچک از داخل کفش کمی از زاویه ی پاشنه بلند شما کم می کند و شما دیرتر خسته می شوید.
کفش پاشنه بلندتان را با ارتفاع پاشنه ی مناسب پیدا کنید. ارتفاع استاندارد و مطلوب 10 سانتی متر است. پس با یک کفش پاشنه 12 سانتی و لژ دو سانتی می توانید یک جفت کفش پاشنه بلند مناسب  داشته باشید.

 
قرار گرفتن نامناسب پا داخل کفش


تا جایی که امکان دارد پاهای تان را به حالت طبیعی داخل کفش قرار دهید. کفشی انتخاب کنید که طراحی آن برای نگهداشتن پا خوب و مطلوب باشد و به خوبی پا را نگهدارد. کفشی مناسب است که وقتی راه میروید پای شما را سر جایش نگهدارد. اگر کفشی که امتحان می کنید خوب طراحی شده باشد، که الزاما لازم هم نیست خیلی گران قیمت و با قیمت های نجومی باشد، پای شما سریع خسته نمی شود و آسیب نمی بیند.


بطور خلاصه کفش پاشنه بلند مناسب، کفشی است  که پای شما را هنگام راه رفتن سر جایش در کفش نگهدارد، هنگام نشستن و با تغییر زاویه به پای شما استراحت بدهد، و همزمان به شما راحتی زیبایی و شیک بودن را می دهد.

آهسته و کوتاه قدم بردارید


پیاده روی دومین فعالیت طبیعی است که تصمیم گیری آگاهانه برای انجام متفاوت آن می تواند سخت باشد. به همین دلیل اهمیت دارد که لحظه ای روی آهسته تر و کوتاه تر قدم برداشتن، تمرکز کنید. شما نمی توانید انتظار داشته باشید با کفش های پاشنه بلند مثل کفش های تخت سریع راه بروید.


مناسب ترین سایز را انتخاب کنید


آیا بزرگترین مشکل شما هنگام راه رفتن با کفش های پاشنه بلند این نیست که سایز مناسبی را انتخاب نکردید؟ هنگام خرید به سه چیز توجه کنید: سایز کفش باید متناسب با پای بزرگ شما باشد، طول کفش باید متناسب با بلندترین انگشت باشد، پهن ترین قسمت پا باید در پهن ترین قسمت کفش قرار گیرد.

با رعایت نکات فوق می توانید تا حد قابل قبولی از عوارض نامطلوب پوشیدن کفش های پاشنه بلند جلوگیری کنید اما پزشکان حتی در صورت رعایت همه نکات کارشناسی، استفاده مداوم از کفش های پاشنه بلند را توصیه نمی کنند.

Latest Headlines
Most Visited

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
بهترین نحوه راه رفتن و حفظ تعادل با کفش پاشنه بلند
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.224.216.155)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064