News

عبد الجبار کاکایی:

صداقت برندهای قدیمی به آنها ضربه زده است


 


عبدالجبار کاکایی، نویسنده، شاعر و زبان شناس معاصر در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی، ضمن بیان این مطلب که برندهای نوستالژیکی چون کفش ملی در روزگاری که رشد صنعت به سرعت امروز نبود توانستند خود را با تحولات همسو کنند، گفت: تولید صنایع در جهان با خلاقیت و نوآوری پیش می رود اما در گامهای بعدی که رشد صنعت شتاب بیشتری گرفت این برندها نتوانستند قدم هایشان را با این شیب و سربالایی تند هم سو کنند و از آنها عقب ماندند.

کفش ملی سال های سال محبوب خانواده ها بود
وی در ادامه با بیان اینکه هنوز هم برندهای قدیمی بسیار بیشتر مورد اعتماد هستند اظهار داشت: برندی نظیر کفش ملی سال های سال محبوب خانواده ها بود یا یخچال جنرال استیل خانه پدری ام 50 سال است که به خوبی کار می کند، همچنین تلویزیون گروندیکی که پدرم آن را بهترین گیرنده دنیا می دانست و همگی به دلیل استحکام و عمر طولانی ای که داشتند اطمینان مردم را جلب کردند.


کاکایی گفت: شاید یکی از دلایلی که این برندها ضربه خوردند، صداقت و دوام زیاد آنها بود و دلیل دیگر نیز شم سرمایه دارانی است که امروز به نقطه ای رسیده اند که ترجیح می دهند محصولات با ظاهر جذاب اما تاریخ مصرف کوتاه ساخته شود تا مشتری ناگزیر پس از مدت کوتاهی دوباره به عنوان متقاضی به بازار بازگردد.


وی در ادامه گفت: امروز حتی برخی برندهایی که نام و نشان خود را حفظ کرده اند دیگر کیفیت سابق را ندارند مثلا یک گوشی نام پاناسونیک را یدک می کشد اما در مدت یک سال غیر قابل استفاده می شود و مصرف کننده ناگزیر به تعویض آن است، آنهایی هم که بر اصول خود باقی ماندند چوب همین صداقت را خوردند.

برند با کیفیت نیاز به تبلیغ سلبریتی ها ندارد
کاکایی با بیان اینکه نباید در پیشرفت دچار سستی شویم گفت: وقتی در رویارویی با سیل تحولات کاهلی کردیم ضربه خوردیم، در صورتیکه باید ضمن حفظ کیفیت، خلاقیت و نوآوری را نیز چاشنی حرکت خود کنیم تا بتوانیم در کورس رقابت باقی بمانیم.

وی با اشاره به اینکه موافق استفاده از نام سلبریتی ها برای تبلیغ کالاها نیست اظهار داشت: ضوابط پذیرش تبلیغ محصولات از سوی سلبریتی ها را نمی دانم و عمدتا به نظر می آید که نگاه تجاری در این مسیر حاکم است تا علاقمندان یک چهره شناخته شده به استفاده از محصول ترغیب شوند اما برندی که با کیفیت باشد حتی نیاز به عکس و ترویج سلبریتی ها ندارد و راه خود را میان مردم باز می کند.

Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
صداقت برندهای قدیمی به آنها ضربه زده است
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.224.216.155)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064