News

در دیدار با تولیدکنندگان کفش تبریز مطرح شد؛

آمادگی کفش ملی و تولیدکنندگان تبریزی برای همکاری


 

 

 

 

مدیرعامل گروه صنعتی ملی، در سفری یک روزه به تبریز و پس از بازدید از برخی واحدهای تولیدی، در نشستی صمیمانه با تامین کنندگان و فعالان صنعت کفش این شهر که در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز برگزار شد، به تشریح اقدامات اخیر در گروه صنعتی ملی پرداخت.

 

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی، مهندس علی شالباف با بیان اینکه به لطف خدا کار بزرگ انبارگردانی را در کفش ملی به پایان رساندیم گفت: این انبارگردانی برای نخستین بار پس از انقلاب صورت می گرفت و در پی آن اطلاعات فروشگاه به فروشگاه و جعبه کفش به جعبه کفش استخراج شد و به آمار جامعی درباره کالاهای موجود، کفش های فاسد، کفش های رسوبی یا کندفروش و همچنین محصولات پر طرفدار خود رسیدیم.

شناسایی کالاهای معیوب و رسوبی برای نخستین بار
وی ضمن بیان آمار و ارقامی که تناقض بین موجودی کالا بر روی کاغذ با میزان موجودی در فروشگاه های کفش ملی را نشان می داد، گفت: دلیل این موضوع وجود حجم قابل توجه کالای معیوب و رسوبی است که نه تنها در چرخه فروش ما کارایی مثبتی ندارد بلکه باعث آلودگی بصری و تاثیر سوء بر روی مشتری در انتخاب کالاهای با کیفیت و ارزشمند می شود.

امروز کفش ملی هیچ چک برگشتی ندارد
مدیر عامل گروه صنعتی ملی با یادآوری اینکه کفش ملی تا آبان سال گذشته، حدود 136 چک برگشتی در دست بستانکاران داشت، گفت: هرچند با نوع کالاهایی که برخی از تامین کنندگان در اختیار کفش ملی قرار داده بودند، برخی از چک ها را واجد شرایط پرداخت نمی دانستیم اما خود را نسبت به انجام تعهدات ملزم می دانستیم تا پس از جلب اعتماد و رضایت تامین کنندگان در فضای آرامتری درباره شرایط تحویل و نحوه توزیع کالا به بحث بنشینیم.
شالباف تاکید کرد: با افتخار اعلام می کنیم که دیگر کفش ملی حتی یک فقره چک برگشتی دست تامین کنندگان ندارد، ضمن آنکه برای کنترل ورود و خروج نقدینگی جلوی صدور هر نوع چک جدید را نیز گرفتیم.

تشکیل کمیسیون معاملات برای نخستین بار
شالباف با بیان اینکه کفش ملی به شدت به کالاهای به روز، زیبا و با کیفیت نیاز دارد، گفت: قرار نیست که انتخاب این کالاها به عهده یک یا دو نفر باشد، بلکه کارگروهی 15 نفره تشکیل شده است که هر کدام از اعضای آن به طور مساوی یک رای دارند و در نهایت نظر این کمیسیون است که مشخص می کند کفشی شایستگی ورود به سیستم فروشگاهی ما را دارد یا خیر!
وی در این باره توضیح داد: این کمیسیون 15 نفره که شخص بنده نیز با حق رایی مساوی دیگران در آن حضور دارم کالاهای پیشنهادی به کفش ملی را از نظر به روز بودن، کیفیت و قیمت منطقی مورد تحلیل قرار می دهند و رای اکثیرت ملاک تایید یا رد یک محصول خواهد بود.

مردم کفش ملی را به عنوان اسطوره استقامت می شناسند
شالباف با اشاره به برگزاری یک آمایش سراسری برای روشن شدن جایگاه کفش ملی در بازار گفت: خوشبختانه علی رغم تمام بی توجهی ها به سلیقه و خواست مردم در سالهای گذشته، هم میهنان ما هنوز هم تعصب ویژه ای نسبت به این نشان تجاری دارند و کفش ملی را پس از گذشت شش دهه به عنوان اسطوره استقامت و کیفیت می شناسند.

اگر امروز کفش های بی کیفیت چینی میدان دار شده اند تقصیر ماست
نایب رییس هیات مدیره گروه صنعتی ملی با ابراز تاسف از اینکه کفش ملی از روزهای اوج خود فاصله گرفت، اظهار داشت: اگر کفش های بی کیفیت چینی میدان دار بازار ایران شده اند، اشکال و تقصیر از خود ما تولیدکنندگان داخلی و مدیرانی بوده که صحنه را خالی کردیم تا این فضا ایجاد شود.

شالباف ضمن اظهار خرسندی از اینکه روز به روز بر کیفیت کفش های ایرانی افزوده می شود، گفت: تولید کنندگان ایرانی در سالهای اخیر با استفاده از ماشین آلات مدرن و رصد بازارهای خارجی به چنان کیفیتی از تولید رسیده اند که محصولات بسیاری از آنها را نمی توان از بهترین برندهای اروپایی تشخیص داد اما متاسفانه بسیاری از همین کفش های با کیفیت ایرانی هم با نام های مجعول خارجی در بازار عرضه می شوند و ما در کفش ملی رسالت خود می دانیم با توجه به رویه تولید غیرمتمرکز، این کالاها را زیر چتر برند ملی و با هویتی ایرانی در بازار عرضه کنیم.

مراحل طراحی برند را به پایان رساندیم
وی با اشاره به لزوم بازسازی نشان تجاری کفش ملی گفت: خوشبختانه مراحل طراحی برند را به پایان رسانده ایم و با توجه به تعصب مردم روی فیل کفش ملی، ضمن حفظ این نماد با ساده سازی خطوط، شکلی امروزی تر به نشان تجاری خود دادیم و رنگ سازمانی ما نیز تغییر کرد.


فروشگاه های کفش ملی تغییر شکل و دکوراسیون می دهند
مدیرعامل گروه صنعتی ملی ضمن اشاره به طراحی جدید نما و دکوراسیون فروشگاه های کفش ملی، گفت: این طرح با الهام گرفتن از عمارت تچر تخت جمشید به عنوان یکی از المان های شاخص در زادگاه بنیان گذار گروه صنعتی ملی، نهایی شده و بخش قابل توجهی از فروشگاه های ما در فرآیند نوسازی قرار گرفته اند.

لباس متحدالشکل برای فروشندگان کفش ملی در سراسر کشور
شالباف با تاکید بر لزوم پرهیز از آشفتگی و بی قاعدگی در دوران دگردیسی کفش ملی، اظهار داشت: نه تنها جعبه ها و بسته بندی محصولات که لباس فروشندگان کفش ملی هم با استفاده از رنگ سازمانی جدید در سراسر کشور یکسان می شود.

علاقمند به ارتباط تنگانگ با تولید کنندگان کفش در آذربایجان شرقی هستیم
مدیرعامل گروه صنعتی ملی در پایان سخنانش با بیان اینکه همچنان علاقمند به برقراری ارتباط تنگاتنگ با تولیدکنندگان کفش در استان آذربایجان شرقی هستیم، گفت: امروز دیگر فروش غیر متمرکز به عنوان یک اصل پذیرفته شده در دنیا شناخته می شود و ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم، البته مشروط بر اینکه کفش ملی تعیین کند که خواهان چه محصولی برای عرضه به مشتریانش خواهد بود.

جباریان فام:
اگر شرایط مدیریتی کفش ملی تغییر نمی کرد تبریز از همکاری با این برند کناره گیری می کرد

پیش از سخنانِ مدیرعامل گروه صنعتی ملی، علیرضا جباریان فام رییس اتحادیه تولیدکنندگان کفش تبریز، با ابراز خرسندی از انتصاب مهندس شالباف، گفت: اگر شرایط مدیریتی در گروه صنعتی ملی و کفش ملی تغییر نمی کرد، به دلیل مشکلات فراوانی که در دوره گذشته برای تامین کنندگان به وجود آمده بود، بی شک تبریز و تولید کنندگان تبریزی از همکاری با کفش ملی کناره گیری می کردند.
جباریان تاکید کرد: ما تولیدکنندگان تبریزی تمام قد در خدمت اعتلای نام و جایگاه کفش ملی هستیم و از سه جنبه مدل، کیفیت و قیمت آمادگی همکاری با این نشان تجاری ارزشمند را خواهیم داشت.


در این جلسه همچنین جعفر صالحی، رییس اتحادیه صادرکنندگان کفش صنعتی استان آذربایجان به ایراد سخنرانی پرداخت و سایر فعالان و تولیدکنندگان تبریزی نیز دغدغه ها و نظرات خود را با مدیرعامل گروه صنعتی ملی و هیات همراه در میان گذاشتند.

 

 

Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
آمادگی کفش ملی و تولیدکنندگان تبریزی برای همکاری
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.224.216.155)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064