News

عضو کمیسیون صنایع و معادن:

شکوفایی برندهای ریشه داری چون کفش ملی نیازمند مساعدت سه قوه است


 

 

علی اسدی کرم، نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی با تاکید بر لزوم حمایت از تولید ملی گفت: برندسازی و بازآفرینی برند از اصول بسیار مهم برای توسعه و تولید می باشد، چرا که بسیاری از محصولات با کیفیت داخلی به دلیل آنکه یا نشان تجاری شناخته شده ای ندارند و یا نشان آنها در ذهن ها کمرنگ شده است برای عرضه به بازار دچار محدودیت هستند.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه بومی سازی تولید، روند مهاجرت را معکوس می کند گفت: توجه به تولید داخلی وعنایت ویژه به نشان های خوش سابقه می تواند با ایجاد فرصت های شغلی مناسب در مناطق مختلف کشور، هم از فرار مغزها جلوگیری کند و هم مانع مهاجرت روستاییان و مردم شهرهای کوچک به کلان شهرها شود.

 

علاوه بر بازار داخلی باید نگاه صادرات محور داشته باشیم

 

اسدی کرم با اشاره به تنوع و وسعت بازار ایران گفت: بازارهشتاد میلیونی داخلی، فضایی نیست که روا باشد آن را به راحتی در اختیار کالاهای خارجی قرار داد اما در عین حال نباید از نگاه به بیرون در بسیاری از صنایع و تولیدات داخلی غافل شد چرا که دید صادرات محور،  کیفیت محصولات ما در بازارهای داخلی را نیز افزایش خواهد داد.

 

باید دوباره کفش ملی بر سر زبان ها باز گردد

 

عضو مجمع نمایندگان استان کرمان با نام بردن از کفش ملی به عنوان یک برند قدیمی و ریشه دارگفت: یکی از مشکلات چنین برندهایی بی توجهی به بازار رقابت در دوره های مختلف بوده است به طوریکه  این برندها طی سالها کم کم دچار افول شدند و بازار پررونق پیشین خود را از دست دادند.

وی در ادامه گفت:  به عنوان نمونه در استان پهناوری مانند کرمان، روزگاری مردم این منطقه محروم به دلیل استقامت بالای محصولات کفش ملی و قیمت مناسب آنها، مشتریان پر و پا قرص این محصول بودند اما در سالهای اخیر بی توجهی به کیفیت، این بازار را کمرنگ کرده است.

 

اسدی کرم با تاکید بر پتانسیل های فراوان کفش ملی گفت: با نیازشناسی و بومی سازی محصولات، کفش ملی می تواند دوباره بر سر زبان ها بازگردد و حتی به عنوان یک محصول فاخر به بازار عرضه شود.

 

نمایندگان مجلس سهم بسزایی در مطرح شدن برندهای ملی دارند

 

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به نقش خانه ملت در بازسازی نشان های ملی گفت:  نمایندگان مجلس از امکانات خوبی برای احیای برندهای ملی بخوردارند و می توانند به بهانه های مختلف آن ها را در اذهان عمومی مطرح کنند،  ضمن اینکه یکی از مطالبات قوه مقننه از دولت و مسئولین دقیقا توجه به بقای برندها و در عین حال نشان سازی جدید می باشد.

 

وی با اشاره به لزوم رایزنی نمایندگان با دستگاه های ذیربط برای حفظ و شکوفایی برندهای ملی گفت: قطعا نشان سازی و بازسازی نشان ها هر دو در کشور عزم جدی مسئولان مختلف در سه قوه را می طلبد و لازم است تسهیلات و امکانات لازم برای معرفی این برندها در داخل و خارج کشور فراهم شود.

 

از دوران مدرسه به کفش ملی علاقمند شدم

 

نماینده شهربابک در مجلس شورای اسلامی با نوستالژیک توصیف کردن کفش ملی برای همگان گفت: از دوران کودکی و مدرسه به کفش ملی علاقمند شدم البته این اواخر، چند سالی به سراغ این نشان نرفتم اما اکنون که می شنوم دوباره کفش ملی در مسیر شکوفایی قدم برداشته است مشتاق خواهم بود که باز هم به عنوان مشتری همیشگی  کفش ملی به سمت نشان قدیمی و آشنای ایرانیان بروم./انتهای پیام

 

Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
شکوفایی برندهای ریشه داری چون کفش ملی نیازمند مساعدت ...
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.224.216.155)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064