News

شالباف:

کفش ملی به دنبال سهم 10 درصدی از بازار کفش است


 

 

مدیرعامل گروه صنعتی ملی گفت: با تغییرات به وجود آمده و با توجه به پتانسیل های موجود در کفش ملی رسیدن به سهم 10 درصدی از بازار کفش کشور دور از دسترس نیست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی، علی شالباف در جلسه امروز خود با مدیران مناطق و اعضای هیات مدیره کفش ملی پس از استماع نظرات مدیران مناطق که از تغییرات به وجود آمده در افزایش تقاضا برای خرید محصولات کفش ملی رضایت داشتند، گفت: از اینکه مدیران مناطق مختلف کفش ملی در اقصی نقاط کشور از تحولات  به وجود آمده در کفش ملی رضایت دارند خدا را شاکرم چرا که اگر رضایتمندی امروز شما نبود خستگی های ما در تلاش های شبانه روزی برای ایجاد این تغییرات مضاعف می شد.

 
کفش ملی می تواند دوباره پدر بازار کفش ایران شود

مدیرعامل گروه صنعتی ملی ضمن اشاره به جفاهای روا داشته شده به کفش ملی در سالهای گذشته اظهار داشت: انتقادی که از سوی مدیران مناطق مبنی بر بی اطلاعی پرسنل کفش ملی از تغییرات مثبت این مجموعه، وجود دارد تا حد زیادی بر حق است اما ما هم محدودیت های متعددی داریم، نخست این که وظیفه خود می دانیم بی ادعا کار کنیم و در عین حال باید برای برنامه هایی که هنوز فاز عملیاتی به خود نگرفته است ملاحظات گوناگونی داشته باشیم از جمله اینکه ضروری است شرایط بازار و رقبا در این اطلاع رسانی ها مد نظر باشد تا پس از اطمینان از اینکه دیگر هیچ مانعی سد راه اجرای برنامه جدید نیست، اقدام به اطلاع رسانی درباره آن کرد.

 
مردم به هیچ برند داخلی به اندازه کفش ملی تعلق خاطر ندارند
 
وی با بیان اینکه شان کفش ملی، جایگاه شماره یک صنعت کفش کشوراست گفت:علی رغم اینکه در سال های اخیردر کفش ملی به سلیقه و خواست مردم توجه چندانی نشد هنوز هم هیچ برند داخلی به  اندازه کفش ملی نوستالژیک نیست و مردم به اندازه کفش ملی به آن تعلق خاطر ندارند.

 
برای بازگشت مقتدرانه کفش ملی بازسازی فروشگاهی الویت مهم ما است

 شالباف گفت: پس از گذشت بیش از شش دهه و تغییر ذائقه و سبک زندگی مردم دیگر نمی توان با همان طراحی  و سردر و نشان قدیمی مردم را به فروشگاه کشاند لذا علاوه بر تغییرات شکلی و کیفی از این پس قرار است کفش ملی در مراکز تجاری بزرگ هم حضور جدی داشته باشد.

وی در این باره توضبح داد: ابتدا که بحث شعبه های کفش ملی در مراکز مدرن مطرح شد، بسیاری از مجتمع های خرید بزرگ این که کفش ملی با سر و شکل فعلی در مجموعه آنها حضور داشته باشد را دون شان خود می دانستند اما وقتی طرح های جدید را با مستندات به آنها ارایه کردیم به معنای واقعی کلمه مجذوب شدند و مشتاقانه اعلام آمادگی کردند که در بهترین نقاط مراکز تجاری خود به کفش ملی جایگاه خواهند داد.

 
سردر و طراحی  منحصر به فرد و جدید، الگوبرداری از هیچ فروشگاهی نیست

 شالباف با بیان اینکه کار مطالعاتی قوی برای سردر و دکوراسیون فروشگاهی کفش ملی صورت گرفته است گفت: برای رسیدن به این طرح به موضوع زادگاه مرحوم ایروانی، ایرانی، ملی و به روز بودن و همچنین زیبایی آن توجه ویژه شده است تا امروز به طراحی منحصر به فردی برسیم که الگوبرداری از هیچ فروشگاه داخلی و خارجی نیست.

 وی در ادامه افزود: ضمن تشکر از مجموعه های بالا دستی با اطمینان خاطر می توانیم اطلاع رسانی کنیم که طرح مصوب شده است و از دو هفته آینده فراید اجرایی کار آغاز خواهد شد.

 
سال گذشته 3 و نیم میلیون جفت کفش فروخته ایم

 وی با اشاره به فروش سه و نیم میلیون جفت کفش در سال گذشته در فروشگاههای کفش ملی گفت: این رقم با ظرفیت ها و نام ما متناسب نیست، سه و نیم میلیون جفت یعنی تنها 0.3 درصد از سهم بازار کفش ایران و با نقطه مطلوب در کفش ملی فاصله بسیار زیادی دارد.

 شالباف اظهار داشت: ما به دنبال سهم 10 درصدی از بازار کفش کشور هستیم و کسی نمی تواند چنین رقمی را خیال پردازی و آرمانگرایانه تلقی کند، چرا که هیچ رقیبی در کشور وجود ندارد که به اندازه ما پتانسیل رسیدن به این جایگاه را داشته باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: روزگاری در ایرانِ 40 میلیونی و با سرانه مصرف پایین تر، کارخانه های کفش ملی روزی 120 هزار کفش تولید می کردند، پس نباید بگوییم سهم 10درصدی آرمانگرایانه است.


جغرافیا و فرهنگ مردم در توزیع محصولات در نظر گرفته شود

 مدیرعامل گروه صنعتی ملی همچنین از تیم خرید کفش ملی خواست به نظرات مدیران مناطق برای تهیه و توزیع محصولات توجه کنند و تاکید کرد: ممکن است در استان یا شهری مردم خواهان کفش های رنگی باشند و یا در مقابل به دلایل فرهنگی در نقطه ای دیگر کفش های مشکی بیشتر طرفدار داشته باشد، همچنین شاید در برخی مناطق به لحاظ فیزیک بومیان، کفش های بزرگ پا متقاضی بیشتر یا کمتری داشته باشند که باید همه این مسایل مد نظر قرار گیرد.
 

ERP منجی گروه صنعتی ملی است

 شالباف با رد برخی نگرانی های مدیران مناطق برای استقرار سیستم یکپارچه مدیریتی، گفت: می دانم تغییر سخت است اما نباید در برابر آن مقاومت کرد چرا که اجرایERP  منجی گروه صنعتی ملی خواهد بود و در این مجموعه معجزه خواهد کرد.


 گفتنی است پیش از سخنان مهندس شالباف، مدیران مناطق مختلف کشور نظرات و پیشنهادات خود را برای پبشبرد هرچه بهتر برنامه ها در حضور هیات مدیره و سرپرست شرکت کفش ملی و معاونین و مدیران ارشد گروه صنعتی ملی مطرح کردند.

 

 

Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
کفش ملی به دنبال سهم 10 درصدی از بازار کفش است
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.166.141.12)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064