News

مدیر عامل گروه صنعتی ملی:

غول بدهکاری را از سر راه کفش ملی برداشتیم


 

 

 

مهندس علی شالباف، مدیر عامل گروه صنعتی ملی در نشستی که با حضور مدیران مناطق مختلف کفش ملی و اعضای هیات مدیره این شرکت برگزار شد، کفش ملی را سرمایه ای بی بدیل در حوزه صنعت و تجارت کشور خواند و گفت: به جرات می توانم بگویم از زمان مرحوم ایروانی تا کنون در شش دهه از نظر مجموعه فروشگاهی و پراکندگی جغرافیایی، کفش ملی بی رقیب در ایران و شاید در خاورمیانه بوده است و این مجموعه پتانسیلی بسیار بالا برای رشد و بازشکوفایی دارد .

 

مدیر عامل گروه صنعتی ملی با بیان اینکه در هفت ماه گذشته بیشترین انرژی ما صرف تسویه حساب با بدهکاران شده است، اظهار داشت: اهداف و برنامه ریزی های کوتاه مدت؛ میان مدت و بلند مدتی برای کفش ملی داریم که قطعا مدیران مناطق و مدیران فروش به عنوان خط مقدم جبهه احیای کفش ملی لازم است از آن مطلع باشند و ایده ها و پیشنهادات سازنده خود را در این باره مطرح کنند.

وی با بیان اینکه عمده ترین مانع پیش روی ما در راه پی گیری اهداف و توسعه کفش ملی، تامین بدهی بستانکاران بود، گفت: در ماه های اخیر توانستیم به لطف خداوند و با تلاش و ممارست فراوان بخش عمده این بدهی را پرداخت کنیم و آنچه اکنون در گردش مالی کفش ملی وجود دارد بدهکاری و بستکانکاری متعارف در این صنف است به گونه ای که امروز می توانیم ادعا کنیم غول بدهکاری از سر راه کفش ملی برداشته شده است.

 

تحقیقات جامع بازار در دستور کار کفش ملی

 شالباف با اشاره به اینکه باید دید تصویرذهنی مخاطب از برند ما چیست، خاطر نشان کرد: جمع آوری اطلاعات از جنسیت مخاطب، گستره جغرافیایی، حوزه سنی و مسائلی از این قیبل باید به شکل گسترده مورد توجه مجموعه ما قرار گیرد تا بر اساس آن به تدوین یک استراتژی مدون برای شرکت برسیم، لذا اکنون با جدیدت تحقیقات جامع بازار را در دستور کار داریم.

 

منتظر به روز شدن چهره کفش ملی در سال 96 باشید

 وی با بیان این که برای سال پیش رو برنامه ای را تدوین کرده ایم که در اجرای آن همکاری همه کسانی که به نوعی با گروه صنعتی ملی در ارتباط هستند مثمر ثمر خواهد بود، گفت: سه هدف توسعه سهم بازار، ارتقا بهره وری عملیاتی و توسعه بهره وری سرمایه انسانی برای سال 96 در گروه صنعتی ملی تعریف شده است.

 مدیرعامل گروه صنعتی ملی در ادامه گفت: برای توسعه سهم بازار به افزایش سهم رقابتی خود نیاز داریم و باید ببینیم که رقبای ما چه کسانی هستند و در مقایسه با  آنها اکنون در چه جایگاهی قرار داریم .

 

لزوم توجه ویژه به زنان، جوانان و کودکان در برنامه ریزی جدید کفش ملی

 شالباف مشتری مداری را یکی از اصول مهم در توسعه سهم کفش ملی در بازار دانست و اظهار داشت: با توجه به تحقیقات میدانی صورت گرفته، در سالهای اخیر اصلی ترین مشتریان کفش ملی مردان بالای سی سال بوده اند، اکنون لازم است ضمن حفظ این قشر از مشتریان به سمت جذب بیشتر زنان، جوانان و کودکان که نیاز مصرفی بیشتری دارند، برویم و پاسخ مناسبی برای مایحتاج آنها داشته باشیم.

 وی با اشاره به تغییر تعریف مشتری مداری در علم تجارت امروز گفت: امروز دیگر مشتری مداری به این معنی نیست که تنها در فروشگاه بنشینیم و منتظر باشیم مشتری بر اساس احساس نیاز خود به مجموعه ما مراجعه کند و پس از انتخاب محصول مورد نظر تا خرید احتمالی بعدی از فروشگاه خارج شود.

 مدیر عامل گروه صنعتی ملی یادآور شد: حفظ ارتباط مستمر با مشتری و تشویق و تهییج وی برای خرید، لازمه پیشرفت و توسعه هر تجارتی است؛ برگزاری جشنواره ها و ایده هایی نظیر تبریک و تخفیف به مناسبت تولد و سالگرد ازدواج مشتریان امکان بی تفاوتی به یک برند را در مشتری کمرنگ می کند و به دلایل مختلف او را به خرید مجدد ترغیب خواهد کرد.

 

شبکه فروشگاهی عامل بقای کفش ملی تا امروز

 وی با یاد آوری سوءمدیریت ها و بی مهری هایی که در گذشته نسبت به کفش ملی روا شده است، تاکید کرد: عامل بقای کفش ملی با همه ناملایمات و فراز و نشیب ها، شبکه بی نظیر فروشگاهی و اموال و منقولات آن بوده است که اکنون برای احیای کفش ملی لازم است از همین پتانسیل به بهترین نحو استفاده شود.

 

شعبه های کم بازده کفش ملی  به مراکز تجاری جدید و بزرگ منتقل می شوند

 شالباف با تحسین مکان یابی درست فروشگاه های کفش ملی در ابتدای تاسیس این مجموعه عظیم صنعتی، گفت: توسعه شهری و تغییر ذائقه مشتری، پس از گذشت شش دهه، برخی فروشگاههای ما را کم بازده کرده است. برنامه بعدی ما در کفش ملی انتقال این شعبه ها به مراکز تجاری جدید و بزرگ می باشد تا از این طریق آن بخش از مشتریانی را که در سالهای گذشته از دست دادیم دوباره بازگردانیم.

 

 احیای نشان کفش ملی با مطالعه و کارشناسی

 وی با اشاره به اینکه کار تعریف برندی که مردم هیچ ذهنیتی از آن ندارند بسیار آسان تر از باز تعریف یک برند با قدمت شصت ساله است، گفت: جایگاه و قدمت کفش ملی کار ما را برای بازسازی برند سخت تر می کند، مردم با المانهایی نظیر فیل و رنگ و شکل آن آشنایی دیرینه دارند و به راحتی نمی توان دست به ایجاد تغییرات در نشان تجاری کفش ملی زد، لذا ما سراغ ریبرندینگ کفش ملی با کار مطالعاتی قوی و کارشناسانه رفته ایم.

 

بازنگری فرآیند تامین محصولات کفش ملی با تیمی 15 نفره

 شالباف کم دقتی در انتخاب و عرضه محصول را از اصلی ترین عواملی دانست که باعث مخدوش شدن چهره کفش ملی در سالهای گذشته شد و اظهار داشت: تیم 15 نفره ای شکل گرفته است که توسط آن محصولات پیشنهاد شده به کفش ملی را از زوایای مختلف مورد بررسی و کارشناسی قرار می دهیم.

وی در ادامه گفت: این تیم تمام شرایط یک محصول موفق را چه به لحاظ فنی، زیبایی شناسی، نوع طراحی و به روز بودن مورد بررسی قرار می دهد.

مدیر عامل گروه صنعتی ملی در عین حال با تاکید بر لزوم توسعه بهره وری سرمایه انسانی خاطر نشان کرد: در هر سازمانی ارزشمندترین سرمایه آن نیروی انسانی است که آموزش مستمر و تقویت انگیزه آنها تاثیر بسزایی در توسعه بهره وری، چابک سازی و فروش بیشتر آن مجموعه خواهد داشت.

 

فروشگاههای کلیدی کفش ملی بازسازی می شوند

 وی در ادامه تبیین سیاست های کفش ملی برای توسعه سهم بازار گفت: طی چهار ماه نشست های مختلفی را با تیم های متعدد مشاوره طراحی داشتیم تا به یک طرح یکسان و منحصر بفرد برای بازسازی بالغ بر 60 فروشگاه کفش ملی در بهترین مکان های شناسایی شده برسیم.

 

گرفتاری بزرگ؛ نبود سیستم یکپارچه اطلاعات مدیریتی

 شالباف با اشاره به اینکه در کفش ملی با نرم افزارهای پراکنده مواجهیم اظهار داشت: نبود سیستم یکپارچه اطلاعات مدیریتی، گرفتاری دیگر ما در این مجموعه است و تاثیر منفی بسیاری بر تصمیم گیری های درست برای کفش ملی دارد.

وی در این باره توضیح داد: وقتی سیستمی اطلاعات به روز را در اختیار تصمیم گیرندگان قرار نمی دهد قطعا آسیب پذیر خواهد بود؛ اکنون جزیره ای بودن اطلاعات در کفش ملی باعث شده است که آخرین اطلاعات کامل ما از حوزه های مختلف کفش ملی مربوط به 40 روز گذشته  باشد و عملا اشرافی به تازه ترین اطلاعات مجموعه خود نداریم.

 

با ERP ، اطلاعات ما از مجموعه خودمان به روز و در لحظه خواهد شد

 مدیرعامل گروه صنعتی ملی با بیان اینکه ERP یا همان سیستم جامع مدیریت اطلاعات می تواند دسترسی به تازه ترین داده ها در مجموعه را برای ما میسر کند، گفت: اعتقاد راسخ به پیاده سازی این سیستم دارم چرا که معتقدم ERP سلسله اعصاب سازمان است و مانند عصب ها در بدن انسان مجموعه را در سریع ترین واکنش ها یاری می کند و این امکان را فراهم می آورد از زمانی که محصولی وارد سیستم می شود تا  زمانی که از چرخه خارج شد و به دست مشتری رسید بتوان اطلاعات مربوط به آن را رصد کرد.

 وی در این باره توضیح داد: تا کنون ERP  در سه فاز خزانه، مالی و انبار آماده سازی شده است و در آینده خیلی نزدیک فاز فروشگاهی مان نیز  تکمیل خواهد شد.

Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
غول بدهکاری را از سر راه کفش ملی برداشتیم
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.162.184.214)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064