News

مدیرعامل آتیه صبا:

به دنبال احیای سهم بازار کفش ملی باشیم


 


همزمان با روز جهانی کارگر و ولادت حضرت سیدالشهدا (ع)، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا همراه با جمعی از معاونین و مشاوران این هلدینگ بزرگ اقتصادی از مجموعه گروه صنعتی ملی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی، مهندس «ولی آذروش» مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا  به همراه مشاوران و معاونان این شرکت، با حضور در مجتمع گروه صنعتی ملی از آزمایشگاه و انبارهای این شرکت بازدید و از نزدیک روند و نحوه فعالیت این مجتمع را بررسی کرد.
سپس در نشستی با آقایان «علی شالباف» مدیرعامل گروه صنعتی ملی و «محمد نقی سلیمی» مدیرعامل شرکت کفش ملی و جمعی از معاونان و مدیران این شرکت با اشاره به پتانسیل‌های بالقوه موجود در این مجموعه، گفت: با رعایت اخلاق‌مداری، ادب‌محوری، مشتری‌مداری و برنامه‌ریزی منسجم و پیگیری جدی برای توسعه محصولات این برند ملی، بتوانیم از فرصت‌های موجود و لحظه‌ای استفاده کنیم تا رقبای قدرتمند حاضر در  صنعت کفش کشور را کنار گذاشته و میزان درآمد این شرکت را نسبت به سال گذشته افزایش دهیم.
آذروش ضمن گرامی داشت ایام مبارک و فرخنده ماه شعبان و ولادت سه نور ولادت و تبریک روز جهانی کارگر به تمامی همکاران خود در مجموعه‌های تابعه هلدینگ آتیه صبا، گفت: تأسی از آن بزرگواران در انجام وظایف، مسئولیت‌ها و اهدافی که به دنبال آن هستیم، می‌تواند چراغ راه انسان‌ها و مدیران سازمان باشد. از این روی در پیامی که در ابتدای سال به تمامی شرکت‌های تابعه آتیه صبا در تبین فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در نامگذاری سال ۱۳۹۶ به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» اعلام کردم، امسال را سالی بسیار مهم هم برای شرکت آتیه صبا و هم برای تمامی بنگاههای تابعه این هلدینگ می‌دانم. چراکه باید در این سال بتوانیم تولید و اشتغال را در راستای اقتصاد مقاومتی محقق سازیم.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا با اشاره به سیاست‌گذاری‌های مشخص و مدون از سوی شرکت‌های تابعه این هلدینگ در جهت آمادگی و دستیابی به ۲۸ بند مورد تاکید رهبر انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی که بر مبنای یک اقتصاد درون گرا و برون زا در جهت تولید و اشتغال می‌باشد، افزود: نام‌گذاری سال‌های متمادی از سوی معظم له به موضوعات اقتصادی و به خصوص اقتصاد مقاومتی نشان از اهمیت موضوع اقتصاد و رفاه جامعه به عنوان مساله اصلی و نخست کشور دارد و تولید و اشتغال به عنوان پایه‌های اساسی این مدل اقتصادی قرار گرفته است. لذا اشتغال مولد باید در مسیر تولید باشد تا بتواند در کنار تولید معنا و مفهوم پیدا کند و با دلال بازی و واسطه‌گری نمی‌توانیم به این مهم دست‌یابیم؛ چراکه ما به دنبال ایجاد اشتغال کاذب نمی‌باشیم. به اعتقاد من این امر محقق نمی‌شود، مگر با سه محور اصلی تحت عنوان «انضباط مالی» در تمامی ابعاد آن از جمله کاهش در هزینه‌ها و «صداقت» و «امانت‌داری» که جز تاکیدات و استراتژی‌های اساسی شرکت آتیه صبا در سال جاری قرار دارد.
وی با تاکید بر وضعیت کنونی گروه صنعتی ملی و شرکت کفش ملی با بیش از 6۰ سال سابقه فعالیت تولیدی و دارا بودن شعبات متعدد در سراسر کشور، ادامه داد: آنچه که مهم است ارایه کارنامه شفاف و روشن در خدمت‌رسانی است چرا که مشتری محوری و مشتری مداری، ادب محوری و اخلاق مداری باید اولویت اصلی فعالیت ما در این مجموعه اقتصادی قرار بگیرد. زیرا وقتی که اعتماد و اطمینان مشتریان را از دست بدهیم، مطمئن باشید به جایگاه این برند ملی که یک نام به یاد ماندنی در ذهن تمامی افراد جامعه است خدشه وارد میشود. باید بررسی کنیم که چگونه این برند ملی در وضعیت دوران افول خود قرار گرفته است. لازمه آن این است تا این برند قدیمی در صنعت کفش کشور با یک نگرش و سیاست مدون و صحیح در جهت پیشبرد اهداف عالی سازمانی هلدینگ آتیه صبا بازسازی شود.
آذروش علت اصلی تعطیلی شرکت های زیر مجموعه گروه صنعتی ملی به ویژه کارخانه چرم آذر که هم اکنون به حالت متروکه درآمده و نیز کاهش تعداد فروشگاه های شرکت کفش ملی از ۵۷۰ به ۲۵۰ باب فروشگاه را نشان از ناکارآمدی و عدم برنامه‌ریزی تصمیم‌گیران در گذشته دانست و اظهار داشت: هر فردی که مسئولیتی برعهده دارد باید با تلاش شبانه روزی در راستای تولید ملی و اشتغال جوانان گام بردارد. چرا که ما در برابر خداوند متعال، نظام مقدس جمهوری اسلامی، خون شهدا، رهبری و مردم شریف ایران مسئول هستیم و باید فعل توانستن را در سازمان متبوع خود احیا کنیم. در همین خصوص و به مناسبت ایام فرخنده ولادت اباعبدالله الحسین (ع) اعلام می‌دارم تا مدیران گروه صنعتی ملی به فروش‌های کوتاه مدت مثل ایام آخر سال و شب عید و بازگشایی مدارس اکتفا نکنند و با بهسازی وضعیت ساختمان‌ها و انبارهای متعلق به این مجموعه و راه اندازی واحدهای تولیدی در جهت تولید محصولات با کیفیت، متنوع و مطابق با مد روز اقدام کرده تا بتوانند فرهنگ ذهنی مردم جامعه را نسبت به محصولات کفش ملی تغییر دهند. لذا باید با رعایت اخلاق‌، ادب‌محوری، مشتری‌مداری و یک برنامه‌ریزی منسجم و پیگیری جدی برای توسعه محصولات این برند ملی، بتوانیم از فرصت‌های موجود و لحظه‌ای استفاده کنیم تا رقبای قدرتمند حاضر در صنعت کفش کشور را کنار گذاشته و میزان درآمد این شرکت را نسبت به گذشته افزایش دهیم.
وی افزود: در همین خصوص آموزش‌های تخصصی و رفتاری کارکنان فروش در مجموعه کفش ملی و سایر شرکت‌های خدماتی و تولیدی که با مشتریان برخورد مستقیم و چهره به چهره دارند، باید در دستور کار مدیران قرار بگیرد. همان‌طور که پیامبر اکرم (ص) هدف از بعثت خویش را مکارم الاخلاق دانسته اند، بیانگر این مهم است که مردم تشنه ادب و محبت هستند و اگر نتوانیم با رفتار خود اطمینان و اعتماد مشتریان را جذب نماییم، مطمئن باشید به زودی سهم بیشتری از بازار را از دست خواهیم داد.
مدیرعامل آتیه صبا در ادامه اظهار داشت: ما امانت‌دار مجموعه‌ای هستیم که متعلق به بازنشستگان خدوم و زحمت‌کشی است که به تفکر و اندیشه ما نگاه می‌کنند. پس شرکت‌های تابعه هلدینگ آتیه صبا می‌بایست در مبحث بودجه بندی و با توجه به اهداف عملیاتی و درآمدزایی به دنبال رشد ۳۰ تا ۴۰ درصدی در درآمد و سود عملیاتی خود باشند و بتوانند آن را محقق نمایند. اگر شرکتی نتواند سوددهی لازم را داشته باشد، نمی‌تواند در مجموعه آتیه صبا قرار بگیرد و هرگز قبول ندارم که شرکت‌های تابعه آتیه صبا بخواهند زیان‌ده باشند. لازمه آن فاصله گرفتن مدیران از هزینه های غیرضروری و حرکت جهادی به سمت ابتکار، نوآوری و اهتمام ویژه در احیا و توسعه محصولات و خدمات شرکت‌ها می‌باشد. این نوع حرکت جهادی با توجه به رسوب کالا و کاهش حجم واردات در شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به ثمر نشسته و این شرکت برای اولین بار در عمر ۵۵ ساله خود بیش از ۲۰۰۰ میلیارد ریال درآمد در سال را تجربه کرده است.
نایب رییس هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا با تاکید بر ضرورت فرهنگ استفاده از محصولات تولیدی از سوی مدیران و کارکنان کفش ملی که نشان از تولید محصولات با کیفیت در نخستین برند تولید کفش در کشور دارد، گفت: سهم این برند ملی تنها ۲ درصد از سهم سرانه بازار کفش کشور است و این جایگاه کفش ملی در میان جامعه نیست. لذا باید با برنامه‌ریزی در طراحی و تولید محصولات با کیفیت، به دنبال احیای سهم گذشته کفش ملی در بازار باشیم. در همین راستا می‌توانیم از هم افزایی سازمانی میان کفش ملی با سایر شرکت‌های تابعه هلدینگ آتیه صبا و صندوق بازنشستگی کشوری استفاده کنیم.
وی با اشاره به فرمایش امیرالمونین(ع) مبنی بر زودگذر بودن فرصت‌ها و مغتنم شمردن آنها، ادامه داد: بنگاه‌های اقتصادی را نمی‌شود با حرف و شعار مدیریت کرد و باید در انتهای سال با سربلندی اعلام کنیم که این شرکت با مدیریت و پیگیری مستمر در کاهش هزینه‌ها، انضباط مالی، برنامه‌ریزی، جهت‌گیری مدون و سیاست‌گذاری صحیح توانسته است تا نسبت به سال گذشته در سهم بازار، درآمد و سوددهی افزایش چشم‌گیری داشته باشد.
آذروش با اشاره به اینکه نیروی انسانی کارآمد و خلاق به عنوان یکی از اصلی‌ترین ثروت‌ها و سرمایه‌های ارزشمند هر شرکت شناخته می‌شود، گفت: همان‌طور که خط مقدم جبهه نظامی ما دفاع از حرم اهل بیت(ع) است، امروز در خط مقدم جبهه اقتصادی، وظیفه ما در خاکریز اقتصاد مقاومتی، حفظ سنگر تولید و اشتغال است و از مدیران و کارکنانی که خالصانه، صادقانه و با پاک دستی، در راستای اهداف تعیین و تبین شده اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) تلاش می‌کنند، با تمام وجود دفاع  خواهم کرد. اما افراد فرصت طلبی که به دنبال جوسازی، حاشیه سازی و عوام فریبی در هر یک از بنگاه های اقتصادی تابعه هستند، باید از سوی واحد‌های حراست و بازرسی شناسایی شوند، تا بتوانند بستر سالم و امن را برای کار و فعالیت پرسنل در مجموعه شرکت‌ها و مشتریان تامین نمایند. اگر فضای بنگاه اقتصادی، فضای آرامی نباشد، مطمئن باشید کارایی، کارآمدی و تلاش اتفاق نخواهد افتاد.
گفتنی است در ابتدای این نشست، «علی شالباف» مدیرعامل گروه صنعتی ملی ضمن ارایه گزارشی از عملکرد این مجموعه اقتصادی در سال ۱۳۹۵ به بودجه و فعالیت‌های این شرکت در سال ۱۳۹۶ و تدوین نقشه راه در راستای احیای نشان تجاری «کفش ملی» با هدف چابک سازی انبارهای مرکزی و منطقه‌ای، پرداخت بدهی‌ها و بررسی و وصول مطالبات، ساماندهی املاک و مستغلات، افزایش بهره‌وری نیروی انسانی، ارتقای بهره‌وری عملیاتی و توسعه سهم بازار از طریق افزایش توان رقابتی و مشتری مداری پرداخت.

 

 

 

 

 Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
به دنبال احیای سهم بازار کفش ملی باشیم
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.198.77.35)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064