News

کفش ملی جان تازه می‌گیرد


با نزدیک شدن به بازار شب عید، شرکت کفش ملی در تلاش برای کاهش کسری نقدینگی و حضور پررنگ در بازار با محصولات جدید است که در این راه چشم به مردم دوخته است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی به نقل از خبرگزاری تسنیم، در سال‌های خیلی دور حضور پر رنگ برند کفش ملی به عنوان یک محصول ایرانی در سطح بازار برای همه شناخته شده بود و در بیشتر خانه‌ها این کفش مشتریان بسیاری داشت، اما پس از مصادره آن توسط دولت، کارخانه عملا تعطیل و در زیرمجموعه سازمان صنایع ملی ایران قرار گرفت و چندی بعد بابت رفع دیون (بدهی دولت) به سازمان بازنشستگی کشوری واگذار شد. تغییرات مدیریتی در این واحد تولیدی به همراه افزایش قاچاق کفش باعث شد تا حضور این برند هر روز در سطح بازار کاهش پیدا کند به نحوی که به مرور دیگر خبری از کفش ملی در بازار نبود و از آن کارخانه بزرگ تنها نام و نشانی به جاماند.
علاوه بر برند کفش ملی سایر برندهای داخلی کفش هم به تدریج با افزایش واردات با مشکل روبه رو شدند و هر روز سهم آنها از بازار داخلی کاهش پیدا کرد. البته چند سالی است که با تلاش خود تولیدکنندگان حضور برندهای داخلی در بازار افزایش یافته اما لازمه اجرای موفق این موضوع حمایت های دولتی است که هنوز خبری از آنها نیست.
امروز تولیدکنندگان کفش با وجود مشکلات بسیار خودشان دست به کار شده و با تشکیل کمپین‌هایی تحت عنوان "مصرف کالای ایرانی ضامن اشتغال فرزندان" در صددند تا سهم از دست داده خود را از بازار کفش باز گردانند و برای تحقق این موضوع سیاست هایی برای حمایت از برندهای قدیمی از جمله کفش ملی به کار گرفته‌اند. به نحوی که در چند ماه اخیر سهامداران عمده این شرکت قدیمی بر آن شده اند تا مشکلات مالی این واحد تولیدی را کاهش داده و حضور پررنگ این برند را در سطح بازار به وجود آورند. یکی از مصداق های این موضوع حضور پررنگ تبلیغات این واحد تولیدی در سطح بازار است. کفش ملی در این تبلیغات اعلام کرده که با محصولات جدید به بازار خواهیم آمد.
علی لشگری رییس جامعه صنعت کفش ایران در همین ارتباط به خبرنگار تسنیم می گوید: کفش ملی پس از واگذاری در اختیار سازمان بازنشستگی کشوری و هلدینگ آتیه صبا قرار گرفت اما تغییرات مدیریتی در این واحد تولیدی  به همراه شرایط بازار کفش کشور و افزایش حجم قاچاق باعث شد تا آنها با مشکلات متعدد مالی روبه رو شده و به مرور حضورشان در سطح بازار کاهش پیدا کند.
وی با بیان اینکه امروز این واحد تولیدی با تغییر مدیریتی و با کمک سهامداران عمده خود در مسیر تولید قرار گرفته است، افزود: در چند ماه اخیر با مشارکت برندهای داخلی گروه ملی امروز حضور جدی در سطح بازار پیدا کرده و امیدواریم با جذب سرمایه گذاری مناسب بتواند در آینده کفش هایی با برند انحصاری خود تولید و در بازار به فروش برساند.
رییس جامعه صنعت کفش ایران تصریح کرد: بخشی از کسری نقدینگی کفش ملی پرداخت شده و امیدواریم سرعت پرداخت ها بیشتر و مشکلات این کارخانه هر چه سریعتر برطرف شود. البته باید تاکید کنم یکی از اساسی ترین مشکلات کفش ملی تغییرات مدیریتی بود که نتوانست مسیر توسعه این واحد تولیدی را هموار کند.
لشگری با اعلام اینکه از مردم انتظار داریم در این شرایط رکود بازار با خرید کفش ایرانی تولیدکننده ها را برای رفع مشکلات کمک کنند، افزود: کفش ملی امروز با ارایه تخفیف هایی می خواهد سهمی از بازار فروش شب عید داشته باشد که لازمه تحقق این موضوع کمک مردم است.
وی اضافه کرد: تولیدکنندگان کفش در تبریز و زنجان در واحدهای تولیدی خود برگه "فقط کالای ایرانی را می فروشیم" نصب کرده‌اند که این امر به شرط همراهی مردم حتما نتایج مناسبی را برای صنعت کفش کشور در پی خواهد داشت.

Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
کفش ملی جان تازه می‌گیرد
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.162.184.214)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064