News

سرمایه «وصندوق» به 2000 میلیارد تومان افزایش می یابد


مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری افزایش سرمایه این شرکت به دو هزار میلیارد تومان را تصویب کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری ، به نقل از روابط شرکت سرمایه گذاری  صندوق، با برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت،ضمن مصوب شدن 24 تومان سود به ازای هر سهم برای سال مالی منتهی به 31 شهریورماه 95، افزایش سرمایه «وصندوق» به دو هزار میلیارد تومان نیز در دستور کار قرار گرفت .
در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری که با حضور اکثر سهامداران آن برگزار شد،علیرضا برادارن مدیرعامل شرکت با ارائه گزارشی از عملکرد «وصندوق»، گفت : برنامه تبدیل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری به یکی از بزرگ ‌ترین هلدینگ‌های فعال در عرصه نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی در سال 95 آغاز شده است.
برادران اظهار داشت: در همین راستا و در دوره مالي اخیر،نسبت به تکمیل زنجیره ارزش و سبد محصول ازطريق خرید سهام شرکت‌های پتروشميران و پتروشیمی مسجد سلیمان و همچنین افزایش درصد مالکیت در پتروشیمی جم اقدام ودر جهت بهینه سازی پرتفوی شرکت گام برداشته شد.
وی یادآور شد: شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری ، سال گذشته  68/0 درصد از سهام پتروشیمی جم  به ارزش 543 میلیارد ریال خریداری کرده است .
برادران با اشاره به برنامه‌های آتی این شرکت نیز گفت:شناسایی فرصت‌های جذاب و پربازده سرمایه‌گذاری و ورود به آن ها ، سرمایه‌گذاری در حوزه‌های تکميل زنجیره ارزش الفین ها، تمرکز در بازاریابی و فروش محصولات شرکت‌های تابعه، ورود به حوزه ساخت نیروگاه‌های سيكل تركيبي وهمچنين انرژي ها تجدید پذیر از جمله برنامه‌های بلندمدت «وصندوق» است .
وی همچنین راه‌اندازی پروژه صبا فولاد خلیج فارس و سودآور شدن آن، تمرکز و تسریع در اجرای یکی از پروژه های پتروشیمی  جم و راه اندازی فاز یک اوره و آمونیاک پتروشیمی مسجد سلیمان را از جمله برنامه‌های میان ‌مدت «وصندوق» عنوان  کرد.

Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
سرمایه «وصندوق» به 2000 میلیارد تومان افزایش می ی ...
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.166.141.12)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064