News

دکتر نیک کار مدیر عامل آتیه صبا در سومین نشست خبری خود از دستاوردهای آتیه صبا در عرصه های حمل و نقل گردشگری صنعت و معدن در یکسال اخیر خبر داد


به گزارش ارتباطات گروه صنعتی ملی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا،دکتر احمدرضا نیک کار اصفهانی دقیقاً یکسال پیش مدیریت هلدینگ آتیه صبا از زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشور را برعهده گرفت، خروج شرکت¬های بزرگ این مجموعه از جمله هواپیمایی آسمان، آپادانا سرام، کاغذ سازی قائم شهر، انبارهای عمومی و گلف اجنسی و تعداد دیگری را از بحران مالی خبر داد.
احمدرضا نیک کار اصفهانی مدیرعامل هلدینگ ""آتیه صبا"" در نشست خبری امروز خود اظهار داشت: هیچ بنگاه اقتصادی خود تمایل به ورشکستگی ندارد، مگر اینکه تفکرات پوسیده مدیریتی را اجرایی کند.
وی درباره شرکتهای زیر مجموعه هلدینگ ""آتیه صبا"" به عنوان زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری اظهار کرد: یکی از شرکتهای زیر مجموعه ایرلاین آسمان بوده است که متأسفانه با معضل ازدحام نیروی انسانی تنها برای 8 فروند هواپیما مواجه بود. نیک کار اصفهانی با تأکید بر اینکه برای هر فروند هواپیما باید حداکثر 40 نیروی خدمات در نظر گرفته شود، عنوان کرد: از سوی دیگر شرکت هواپیمایی آسمان یک هزار میلیارد تومان بدهی داشت که در مواجه با این شرکت باید سه هزار نفر را بیکار می¬کردیم، یا تعداد ناوگان را افزایش می¬دادیم که در نهایت نیز امروز تعداد ناوگان این ایرلاین به 24 فروند افزایش یافته است. به گفته مدیرعامل هلدینگ ""آتیه صبا"" امروز شرکت هواپیمایی آسمان بر اساس آمارهای سازمان هواپیمایی کشوری در میان 14 شرکت برتر جابه¬جایی مسافر قرار دارد و اکنون بدهی¬های این ایرلاین به 5 بانک کشور نیز تسویه شده است که 500 میلیارد تومان از این بدهی¬ها از شورای اقتصاد به صورت تهاتر پرداخت شده و در آینده¬ای نزدیک تعداد ناوگان آسمان به 40 فروند هواپیما می¬رسد.
کفش ملی باز می¬گردد:
دکتر نیک کار اصفهانی با بیان اینکه یکی دیگر از شرکتهای زیر مجموعه ""آتیه صبا"" کفش ملی بوده گفت: در آن زمان 11 هزار پرسنل در این شرکت مشغول به کار بودند و جمعیت کشور بالغ بر 34 میلیون نفر بود. این در حالی است که در زمان حاضر جمعیت ایران 80 میلیون نفر و تعداد پرسنل این شرکت 600 نفر می باشد
وی اضافه کرد: کفش ملی با 260 فروشگاه در کشور و سرمایه¬ای بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان به علت حاکم بودن افکار ورشکستگی به زیان دهی رسیده بود اما به زودی تولیدات این شرکت به نام تن پوش ملی و ارائه کیف و کفش، کمربند و ... عرضه خواهد شد.
 ایران قطب گردشگری دانشگاه لوزان:
وی تأکید کرد: سال گذشته همایشی را در اصفهان برگزار و معروف ترین هتل دارها را دعوت کردیم که خروجی این همایش سه روزه بر آن شد تا نهمین قطب گردشگری دانشگاه لوزان در ایران باشیم.
نیک کار اصفهانی ابراز کرد 18 بهمن ماه نخستین آکادمی هتل داری- گردشگری لوزان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کشور راه اندازی می¬شود که این مرکز می تواند درآمد هنگفتی را برای صندوق بازنشستگی ایجاد کند.
احیای کاغذ سازی قائم شهر:
وی کاغذ سازی قائم شهر را نیز یکی دیگر از شرکتهای زیان ده هلدینگ ""آتیه صبا"" عنوان کرد و گفت: این شرکت معروفترین کارخانه تولید دستمال کاغذی قبل از انقلاب بود که متأسفانه با سوء مدیریت¬ها 800 نفر طی سال¬های گذشته شغل خود را در این کارخانه از دست دادند. اما با اقدامات صورت گرفته طی یکسال گذشته قرار است تا 5 اسفند ماه این کارخانه دوباره در شهرک صنعتی قائم شهر راه اندازی شود و همزمان با آن کلنگ نخستین مجموعه فرهنگی و هنری 5 ستاره قائم شهر نیز زده خواهد شد.
نیک کار اصفهانی با بیان اینکه شرکت تجهیزات ایمنی راهها نیز با 68 میلیارد تومان بدهی از زیر مجموعه¬ های هلدینگ ""آتیه صبا"" محسوب می¬شد، اظهار کرد: این در حالی است که این شرکت روزی جزء افتخارات راه سازی کشور بود و 2 هزار پرسنل داشت اما متأسفانه با سوء مدیریت¬ها به  زیان دهی رسید.
وی عنوان کرد: امروز این شرکت نه تنها بدهی ندارد بلکه نیروهای جدید نیز در آستانه استخدام قرار دارند و برای سال آتی نیز 500 میلیارد تومان قرارداد پیش بینی شده است.
نیمی از بدهی¬های آپادانا سرام پرداخت شد
نیک کار اصفهانی با اشاره بر زیان ده بودن شرکت آپادانا سرام قزوین ابراز کرد: این شرکت جزء 5 شرکت معروف خاورمیانه بود که متأسفانه 800 میلیارد تومان طی سالهای گذشته بدهی انباشته داشت اما امروز نه تنها بدهی آن به نصف رسید بلکه ظرفیت تولید آن به دو و نیم برابر افزایش یافت و سال آینده نیز ظرفیت آن  یک و نیم میلیون متر پیش بینی شده است.
نیک کار اصفهانی گفت: مجموعه انبارهای عمومی هم جزو شرکتهای ""آتیه صبا"" محسوب می¬شد که بدهی انباشته داشت اما پس از تغییر مدیریت در این شرکت طی 6 ماه از وضعیت زیان دهی به سوددهی رسید.
وی یکی دیگر از رسالتهای هلدینگ آیته صبا را ساخت زیر ساختها در کشور عنوان کرد و گفت در این راستا کریدور شمال به جنوب کشور تحت عنوان آزاد راه کنار گذر شرق که نقش آن برای طرحهای پیش از انقلاب بود با حضور وزیر تعاون و رفاه اجتماعی و وزیر راه و شهرسازی کلنگ خورد. امروز این پروژه به صورت 3 شیفت و 2 هزار و 800 نفر پرسنل به صورت مستقیم و غیر مستقیم فعال است. وی با بیان اینکه از دیگر برنامه های ""آتیه صبا""، افتتاح نخستین کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک است که در ایام دهه فجر کلنگ زنی می¬شود و کلنگ دومین کارخانه از تولید کاغذ از سنگ آهک در قم و تا پایان سال 96، 20 کارخانه راه اندازی خواهد شد.
مدیرعامل هلدینگ ""آتیه صبا"" نیز اشاره کرد:  افق روشنی را می¬توان برای بازار و سرمایه پیش بینی کرد و باید یادآور شد که کشور طی 10 سال گذشته در تحریم¬ها بود و هر کالا با قیمتی 10 برابر خریداری می¬شد. با این حال بازار سرمایه به یک پروسه زمانی نیاز دارد و تا شهریور ماه سال 96 نیز چند شرکت ما وارد بورس خواهند شد.
هر توریست خارجی معادل 100 بشکه نفت
 به گفته وی: اقتصاد گردشگری در ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته است. این در حالی است که در سال 2006 در مجموع 890 میلیون توریست در دنیا جابه جا شده¬اند که سهم ایران از این رقم کمتر از 100 هزار نفر بوده است، در حالیکه در سال 2016 مجموع توریست دنیا یک میلیاردو 300 میلیون نفر بوده است که در این میان سهم ایران، حدود 2 میلیون نفر عنوان شده است، پس این پتانسیل وجود دارد که ایران به عنوان یک قطب گردشگری در دنیا تبدیل شود.
نیک کار اصفهانی معتقد است که هر توریست، معادل 100 بشکه نفت برای ایران درآمد دارد و همانطور که رئیس جمهور نیز در پیام نوروزی امسال خود عنوان کردند، معضل بیکاری را می¬توان با گردشگری برطرف کرد. این در حالی است که اگر یک میلیارد یورو نیم نیز صرف ساخت هتل¬های 5 ستاره با استانداردهای روز دنیا شود، چندین برابر آن بازگشت سرمایه¬ای برای ایران خواهد بود.
در پایان نیک کار اصفهانی بیان کرد: مأموریت اصلی تعریف شده برای پروژه¬ها، احیای تمامی مجموعه¬های زیان ده یا تعطیل است که تلاش شود به چرخه¬ی اقتصادی برگردد، این در حالی است که امروز بسترسازی مناسبی صورت گرفته که شرکتهای زیان ده به دوران اوج خود برگردند، البته باید به این نکته هم توجه داشت که هیچ شرکتی ورشکسته نمی¬شود، مگر اینکه افکار پوسیده را در چرخه تصمیم گیری و مدیریتی وارد کرد و فکر و اندیشه را از دور تصمیم گیری خارج کند.

Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
دکتر نیک کار مدیر عامل آتیه صبا در سومین نشست خبری ...
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.167.230.68)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064