News

صالحی: سرمایه ی کفش ملّی در خدمت صنعت کفش ایران است.


بهره برداری مجدد از مجموعه پاساژ استاندارد (بازار ملی در بازار تهران) بعد از دو دهه تعطیلی در شهریورماه سال جاری موجب شد که فرصت را مغتنم دانسته و لحظاتی را به گفت و گو با مدیر عامل محترم گروه صنعتی ملّی، جناب آقای منوچهر صالحی بنشینیم که در ادامه مشروح این نشست تقدیم می گردد .

▪  اقدامات اخیر دولت در مبارزه با قاچاق را چگونه می بینید ؟

پدیده ی قاچاق همواره یکی از معضلاتی بوده که ضمن آسیب رساندن به تولید و صنایع داخلی، هزینه های سنگینی را به دولت ها تحمیل نموده است، این پدیده شوم در صنعت کفش ایران ضمن وارد نمودن آسیب به صنعت،بهداشت وسلامت هموطنان را نیز به خاطر استفاده ازمحصولات غیر استاندارد به خطر انداخته است. [شنیده ام (شنیده ام!) در یکی از شهرهای مهم جنوب شرقی کشورمان به دلیل استفاده از کفش دست دوّم خارجی، یکی از هموطنان عزیزمان به بیماری پوستی منجر به فوت مبتلا شده است.] امروز خوشبختانه شاهد آن هستیم که دولت خدمت گزار تدبیر و امید با عزمی راسخ، گام های مهّمی را در جهت مقابله با قاچاق کالا برداشته است که نوید بخش آینده ای روشن برای رونق اقتصادی و صنایع کشور می باشد .

▪ با توجه به رویکرد گروه صنعتی ملّی در بازآفرینی نشان ملّی و ایفای نقش راهبردی در صنعت کفش (که در یکسال گذشته شاهد اقدامات ارزنده ای از سوی مجموعه ملّی در این راستا بوده ایم)، مناسبات آتی با تولید کنندگان داخلی را چگونه توصیف و ارزیابی می نمایید؟

گروه صنعتی ملّی به عنوان پیش آهنگ تولید ملّی و پرچمدار و پیش قراول صنعت کفش، می بایست ضمن حفظ منافع شرکای تجاری خود، نسبت به خواست و نیاز مشتریان و مصرف کنندگان کفش نیز به درستی ایفای نقش نماید. از این رو در سیاست گزاری های صورت گرفته و به منظور حفظ و تأمین منافع همه ذی نفعان، ارائه ی کالاهای با کیفیت و مطابق با استاندارد و سلایق مصرف کنندگان، اولویت نخست این شرکت می باشد. از تولید کنندگان گرامی انتظار می رود که به حساسیت های بازار بی تفاوت نباشند. و در جهت ارج نهادن به خواست هم میهنان عزیز محصولاتی را ارائه دهند که مورد خواست و نظر ایشان می باشد، زیرا مردم لایق بهترین ها هستند و اگر ما بهترین ها را عرضه نکنیم، نمی توانیم انتظار حمایت حامیان اصلی یعنی مردم را در حمایت از تولید داخل بهمراه خود داشته باشیم.

کفش ملّی متعهد نیست محصولاتی را که بر اساس امکانات و سلایق تولید کننده بدون توجه به مسائل کیفی و خواست مشتریان تولید شده، فراهم و در فروشگاه های خود به نمایش و فروش برساند. شایسته است تولید کنندگان عزیز شناخت صحیحی از سلیقه جوان ایرانی داشته باشند. در دوره ی مدیریت جدید با حمایت مقامات عالی صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت سرمایه گزاری آتیه صبا، تعدادی از فروشگاه ها در سراسر کشور بازسازی شده که به لطف خداوند موجب اقبال عمومی و حتی افزایش فروش شده است. (تعدادی دیگر از این نوع فروشگاه ها در دهه ی فجر امسال افتتاح خواهد شد). زمانی به دلیل برخی رویه های ناشی از سلایق مدیریتی شاهد ورود محصولاتی بودیم که به دلیل عدم نوآوری، تکرار پذیری طولانی مدّت و همچنین به کارگرفتن قالب های فرسوده و قدیمی، در سیستم رسوب کرده و ضمن تضیع منابع شرکت، فرصت فروش سایر کالاها را کاهش، مشتریان قدیمی را به برندهای دیگر سوق و عدم تمایل قشر جوان به خرید از کفش ملّی را به همراه داشته است. همه ی این موارد در حالی اتفاق افتاده است که مکرراً از عزیزان تولیدکننده درخواست شده است به   حساسیت های بازار توجه ویژه داشته و اهتمام بیشتری به سرمایه گذاری در طراحی و بکارگیری تکنولوژی های روز داشته باشند.

با وجود این تأکیدات که یقیناً توسط مدیران قبلی کفش ملّی نیز بیان می شده است شاهد آن هستیم که در ارائه ی مدل ها، طراحی جدید و روز آمد دیده نمی شود و کفش های معرفی شده به شرکت از همان الگوی ناصحیح گذشته پیروی می نماید.این موضوع امروز شرکت کفش ملّی را با یک چالش اساسی مواجه نموده که شرکت را در پاسخ مناسب به نیاز بازار و مشتریان خود ناتوان کرده و موجب اخلال در انجام تعهدات مالی این شرکت نیز شده است. در حالی که اگر محصولات ارائه شده این عزیزان، شرایط مناسب یاد شده را داشت و در سیستم رسوب نمی کرد، یقیناً شاهد گسترش سریع سهم بازار کفش ملّی بودیم زیرا به اذعان همگان، پتانسیل کفش ملّی به عنوان بزرگترین شبکه تخصصی توزیع کفش، بسیار فراتر از شرایط کنونی بوده و چه بسیار تولید کنندگانی که در سایه ی همکاری مشترک با نشان ملّی، توانسته اند کسب و کار خود را گسترش دهند زیرا نشان ملّی، با وجود همه ی مشکلات و چالش های یاد شده، همچنان در بین آحاد مردم محبوبیت ویژه ای داشته و فروشگاه های آن همچنان بزرگ ترین و گسترده ترین رسانه در معرفی کفش در میهن عزیزمان ایران اسلامی است.

▪ شما به بی توجهی برخی تولید کنندگان داخلی حساسیت های بازار اشاره نمودید در صورت امکان بیشتر توضیح دهید؟

از یک سو تغییر ذائقه و مد که رشد سریعی دارد و در صنعت کفش و پوشاک شاهد آن هستیم و با تغییر فصل مدل های جدید توسط نشان های بزرگ عرضه می شود و از سویی دیگر ویژگی های جمعیتی، فرهنگی و جغرافیایی کشور عزیزمان حساسیت و گستره ی کار را برای تولید کنندگان افزایش داده است. به عنوان مثال جمعیت جوان کشور، ایجاب می نماید که در طراحی مدل ها، نظر جوانان را لحاظ نماییم و کفش هایی مطابق سلایق این سرمایه عظیم و جوان تولید کنیم تا به سمت محصولات خارجی بی کیفیت و گران کمتر گرایش داشته باشند. در صورتی که ما نتوانیم پاسخگوی این خیل عظیم باشیم یقیناً ضمن از دست دادن این بازار بزرگ، شاهد تغیر الگوی خرید در جوانان خواهیم بود که به سمت نشان های خارجی رفته و موجبات تضعیف صنعت کفش فراهم خواهند کرد .

▪سخن آخر؟

کفش ملّی پیش آهنگ تولید ملّی است ، سرمایه ی عظیم کفش ملّی اعم از منابع مادی و معنوی آن در خدمت صنعت کفش ایران است. پس شایسته است از این سرمایه به نحو احسن استفاده گردد تا ضمن شکوفایی روز افزون نشان ملّی و صنعت کفش در کنار یکدیگر، اعتماد و اطمینان مردم به نشان ملّی نیز پاس داشته شود و خدشه ای به این سرمایه ی بزرگ و سرنوشت ساز وارد نگردد. بنابراین مجدداً و موکداً از عزیزان و شرکای تجاری ملّی درخواست می کنم که ما را با ارائه ی تولیدات جدید و با کیفیت در این رسالت خطیر یاری نمایند تا گروه صنعتی ملی و خدمت گزاران آن نیزبتوانند به بهترین شکل ممکن در خدمت صنعت کفش و تولید داخلی باشند .

فرصت را غنیمت شمرده از برخی تولید کنندگان عزیز که دریافت مطالبات به حقشان، به تعویق افتاده است، درخواست کنم با همدلی و همراهی و شکیبایی شایسته ی خود، همه ی عزیزان، گروه صنعتی ملی را در تدبیر این مشکل یاری نمایند.

در پایان از کارکنان فهیم و خدمت گزاران تولید داخلی و تلاش گران وفا دار مجموعه گروه صنعتی ملی و کفش ملی که با بیشترین تلاش و کمترین حقوق و پاداش و چشم داشت از بامداد تا شامگاه با همه ی وجود به تولید ملی خدمت می کنند و آبرومندانه، پیش آهنگ تولید ملی را زنده نگه می دارند بسیار سپاسگزارم و همچنین از مدیران ارشد تولید کننده کفش و پای پوش، این خدمت گزاران عرصه ی تولید داخلی و یکایک کارکنان، اعم از استاد کاران و کارگران ارجمند این مجموعه عظیم سراسر کشور از صمیم دل ممنونم.

Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
صالحی: سرمایه ی کفش ملّی در خدمت صنعت کفش ایران ا ...
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.198.77.35)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064