News

دکتر اسلامیان : امید زیادی داریم که کفش ملّی به جایگاه شایسته خود بازگردد.
با تلاش های شبانه روزی و فراوان مدیریت و پرسنل گروه صنعتی ملّی مجموعه فروشگاهی گلوبندک به مناسبت بازگشایی مدارس بازسازی وافتتاح گردید. این مجموعه که از سال 1370 به صورت مخروبه به حال خود رها شده بود، همراه با بازگشایی مدارس و با حضور دکتر محمود اسلامیان ( مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری)، دکتر احمد رضا نیک کار ( مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا) منوچهر صالحی ( مدیر عامل گروه صنعتی ملّی) و جمعی از عکاسان و خبرنگاران رسانه های دیداری و شنیداری بازگشایی شد.

دکتر اسلامیان مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری که مجموعه گلوبندک با دستان او افتتاح شد ، درگفتگو با مرکزارتباطات گروه صنعتی ملّی گفت : کفش ملّی از اموالی بود که دولت به صندوق بازنشستگی کشور واگذار کرد . به هرحال کفش ملّی یک جایگاه نوستالوژیک درتاریخ ایران دارد و متأسفانه دردهه های گذشته موفقیت خود را ازدست داد. امّا در حال حاضر با حمایت های هلدینگ مربوطه، آقای دکتر نیک کار و همچنین مهندس صالحی تلاش بر این است که کفش ملّی به جایگاه اصلی خود برگردد و بتواند خود را به عنوان یک نشان ملّی مطرح کند.

وی ادامه داد: یک گزینه ما این است که ما کشتی کشتی کفش از چین و دیگر کشورها وارد کنیم و گزینه دیگر اینکه خودمان کالاهای با کیفیتی تولید کرده و بتوانیم نیاز جامعه را تأمین کنیم.یعنی ایجاد اشتغال کرده و به توسعه کشور کمک کنیم. خوشبختانه کارهای خوبی در حال انجام است. به عنوان مثال بازسازی فروشگاهها که تقریباً سی و چند سال هیچ یک از آنها بازسازی نشده بود. در حال حاضر بازسازی فروشگاهها در دستور کارکفش ملّی قرارگرفته و به اصطلاح یک هسته مهندسی که استانداردهای تولید را تعریف کند ایجاد شده است .امیدوارم کفش ملّی با استانداردهایی که نیازجامعه است ، بتواند تولید کفش را در سطح ملّی دنبال کند. اقدامات خوبی هم برای بازسازی و دوباره سازی به شکل کمی و کیفی شروع شده که امیدواریم به نتیجه خوبی برسد.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره اینکه آیا کفش ملّی می تواند همچون گذشته نشان برتر صنعت کفش در ایران باشد، گفت: به نظر من کارنشدنی وجود ندارد و فقط اراده می خواهد. همه تغییرات از تغییر فکرشروع می شود. این تغییرشروع شده است، یعنی همه ما به این نتیجه رسیده ایم که باید این اتفاق رخ دهد، وقتی به این نتیجه رسیده ایم حالا فقط سرعتش مهم است. به نظرم این اتفاق در کفش ملّی خواهد افتاد، چون کار سختی نیست. ما اگر استانداردهای تولید را تعریف کنیم، تولید کننده های خیلی زیادی در کشور وجود دارند. در حال حاضر نیز بسیاری از نشان های بزرگ دنیا خودشان خیلی کارخانه ندارند، آنها مهندسی کار را انجام می دهند و با آن مهندسی تولید کنندگان برایشان تولید می کنند. ما همین مدل را در کفش ملّی در نظر داریم. از طرفی با یک گروه ایتالیایی نیز به توافق رسیده ایم تا یک مرکز آموزشی در کفش ملّی ایجاد کرده و این هدف را مححق کنند.

دکتر اسلامیان تصریح کرد: بازار پوشاک و کفش بازارمصرفی بزرگی است، ما نباید اجازه دهیم، وقتی عدد بزرگی برای بیکاری در کشور داریم، بازار دراختیار دیگران باشد. ما 80 میلیون جمعیت داریم و این یعنی بازار بزرگی در اختیار داریم. ما نباید بازار را در اختیار دیگران قرار دهیم، وقتی این کار را انجام می دهیم مفهومش این است که اشتغال را به بیرون از کشور برده ایم. باید اشتغال را به داخل کشور بیاوریم و فکر می کنم امکانات و زیر ساخت ها در کشوروجود دارد، فقط یک اراده می خواهد. یعنی باید بخواهیم که این اتفاق رخ دهد. وقتی کشور می تواند در فن آوری هسته ای و موشکی به مراتب بالایی برسد که قدرت اوّل منطقه نام بگیرد، در این حوزه ها نمی تواند؟ به نظر من مهم فقط این است که بخواهیم. اگر واقعاً بخواهیم 90 درصد راه را رفته ایم.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین در پاسخ این سئوال که کالای قاچاق تا چه اندازه می تواند روی کفش ملّی تأثیر گذارباشد، اضافه کرد: قاچاق معضل بزرگی برای اقتصاد کشور است و من واقعاً از مسئولین ذی ربط خواهشمندم این مسأله را به عنوان یک مسأله بزرگ ملّی پیگیری کنند.

وی ادامه داد:مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور بارها روی این موضوع تأکید داشتند. به هر حال موضوع قاچاق کالا از نظر من یک مجموعه است و نباید به آن فقط به عنوان یک مسأله تدافعی نگاه کرد. قاچاق کالا واقعاً به اقتصاد کشور لطمه می زند، متأسفانه در کشور امارات نقاطی هستند که خیلی راحت این کاررا انجام می دهند. یعنی قرارداد می بندند و هرجنسی که بخواهید، درهرنقطه ای ازایران تحویلتان می دهند. به اعتقاد من باید مجازات های سنگینی برای این اقدامات درنظرگرفته شود. چرا که این کار باعث می شود ارزاز کشور بیرون برود. ما کشور صنعتی هستیم که به هر حال در بسیاری ازحوزه ها پیشرفت چشمگیری  داشته ایم. ما هرکجا فکر کرده ایم و درست مدیریت کرده ایم به موفقیت های بزرگی دست پیدارکرده ایم.

وی ادامه داد : وقتی این قاچاق وجود داشته باشد تولید کننده داخلی واقعاً نمی تواند رقابت کند. در هیچ کجای دنیا نیز اجازه نمی دهند اقتصاد کشورشان اینگونه توسط قاچاق مورد تهدید قرار بگیرد. امیدوارم این موضوع به صورت جدی در شورای امنیت ملّی مطرح شود و یک مرجع به صورت خاص روی آن کار کند تا به تصویب مراجع ذی صلاح برسد.به مسأله قاچاق باید به عنوان یک پروژه نگاه کنیم و فقط حرف نزنیم ، چون حرف فقط چاره درد نیست.

Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
دکتر اسلامیان : امید زیادی داریم که کفش ملّی به جایگاه ...
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.80.7.173)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064