News

دکتر نیک کار: فیل خفته را بیدار خواهیم کرد


دکتر احمد رضا نیک کار مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا یکی ازمیهمانان ویژه مراسم افتتاح مجموعه فروشگاهی گلوبندک بود.
وی ضمن شرکت در مراسم افتتاحیه و بازدید ازفروشگاههای کفش ملّی با منوچهر صالحی مدیر عامل گروه صنعتی ملّی نیزملاقات کرد.
وی در جریان مراسم مذکور دقایقی نیز با مرکز ارتباطات گروه صنعتی ملّی هم کلام شد و پیرامون تأثیر بازگشایی مجموعه فروشگاهی گلوبندک دراحیاء نشان کفش ملّی گفت:ما حدود هشتاد میلیون ایرانی در کشور هستیم و اگر هر ایرانی یک جفت کفش بخرد،تقریباً دو میلیارد و چهارصد میلیون دلارسهم بازار کفش در کشورخواهد بود.
دکترنیک کارادامه داد: ما برای آنکه بتوانیم جوانها را دوباره به سمت کفش ملّی برگردانیم و این نشان قدیمی صنعت کفش دوباره درخانه های ایرانی جای خود را پیدا کند، ازیک دانشگاه بزرگ دنیا دعوت کرده ایم تا در طراحی ها که ما خیلی ضعیف هستیم،به ما کمک کنند. اخیراً قراردادی را با دانشگاه "ونتو" که طراح کیف و کفش خیلی ازنشان های دنیا است،منعقد کرده ایم . قراراست درطبقه فوقانی همین مجموعه فروشگاهی گلوبندک دانشکده طراحی کیف و کفش راه اندازی شود. کفش ملّی اگر بتواند 20 درصد از بازار کفش داخلی را دراختیار بگیرد، توفیق بزرگی حاصل می شود. چون دو میلیارد و چهارصد میلیون دلار بازار کفش بدون بهره و اگرکفش ملّی هیچ نقشی درآن نداشته باشد،این به نظرمن یکی ازنقاط ضعف است که  خداروشکربا برنامه ریزی های انجام شده درحال مرتفع کردن آن هستیم. به امید خدا تا سال آینده برنامه داریم یکسری از فروشگاههای کفش ملّی را به صورت کافی شوزهایی در بیاوریم که جوانان بتوانند کفش را به صورت آنلاین سفارش بدهند. طرح های جدیدی در دست انجام است که ایده های آن داده شده و ظرف 3،4 ماه آینده کم کم بازار خودش را پیدا خواهد کرد.
مدیر عامل شرکت آتیه صبا در خصوص حمایت از کفش ملّی گفت: حمایت ما این است که به هر حال    طر ح ها جدید، قالب های جدید به بازار بیاید و کم کم خود کفش ملّی با همین طرح آموزشی همانی شود که مردم می پسندند و به جای اینکه مردم به نشانهای خارجی بپیوندند ، بتوانند محصولات داخلی و ملّی را مصرف کنند.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا بهترنیست، سبد محصول کفش ملّی کامل تر شود و  با توجه به شبکه توزیع توانمندی که در اختیار دارد، محصولات دیگری نظیر کیف،کمربند، عطریجات و... را نیز به سبد محصولات خود اضافه کند؟ گفت:بله، خیلی بهتراست، حتی پوشاک را هم می توانیم به سبد محصولات نشان ملّی اضافه کنیم. ما فکر می کنیم که یک مجموعه باید یک سبد کامل باشد. وقتی ما کودک بودیم، کفش ملّی فقط کفش بود،امّا الان وضعیت فرق کرده و آنقدراجناس متنوع شده که می تواند فقط کفش نباشد. بنا داریم 50 فروشگاه را درسراسر کشور به صورت ترکیبی به سبد محصولی مجهز کنیم که بتواند پوشاک و 50 درصد از نیاز شخصی که وارد فروشگاه می شود را تأمین کند. یعنی مشتری این فروشگاهها فقط کفش را نبیند. در این زمینه برنامه هایی داریم که به زودی به مرحله اجرا خواهد رسید.
دکتر نیک کار همچنین در پایان درباره بر عهده گرفتن تولید محصولات یکی از نشان های بزرگ دنیا توسط کفش ملّی اضافه کرد: با چند شرکت بزرگ و همچنین تولید کنندگان کفش لاکچری در جهان، در حال مذاکره هستیم تا محصولات و مواد اولیه آن درداخل ایران و تحت لیسانس خود کفش ملّی انجام شود. با چند نشان مذاکراتی انجام داده ایم، یکی دو مورد آن دربخش ورزشی، در بخش کفش زنانه و در بخش کیف که در حال نهایی شدن است که به زودی اعلام رسمی خواهد شد. ولی نشان فیل، فیلی که سی و چند سال خفته بود، دوباره به دنیا می آید و امیدواریم بتوانیم کاری کنیم که دنیا افتخار کند محصولات کفش ملّی در اختیار خانواده ها است.

Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
دکتر نیک کار: فیل خفته را بیدار خواهیم کرد
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.198.77.35)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064