News

دکتر فروغی مشاور مدیر عامل آتیه صبا:نگاه آقای صالحی به صنعت کفش یک نگاه مدرن است


 

 

دکتر حسین فروغی مشاور مدیر عامل آتیه صبا پیرامون بازدید خود از مرکز تجاری استاندارد کفش ملّی به مرکز ارتباطات گروه صنعتی ملّی گفت: وقتی این مجموعه را دیدم، هم غافلگیر شدم و هم تأسف خوردم که سالهای سال است، این مجموعه دراین مرکز بسیار مهم از شهر بدون کار افتاده ، باید طرح برنامه ای داشته باشیم برای این مجموعه تا بتوانیم یک مرکز تجاری مدرن و خوب در این منطقه ایجاد کنیم که هم ارزش افزوده داشته باشد برای صندق بازنشستگی و هم از این شکل زشت خارج شود.

وی گفت: به امید خدا ما به عنوان سهام دار و سرمایه گذار و شرکت گروه صنعتی ملّی نیز به عنوان مالک اصلی همفکری خواهیم کرد تا به طرحی دست پیدا کنیم که تغییرات اساسی گرفته و این مرکز به شکل مطلوب و سودهی برسد.

وی همچنین در خصوص آینده مرکز تجاری خیابان خیام افزود: این ملک دو وجه دارد. یکی اینکه برای آن چه طرح و نقشه ای داریم و دوّم اینکه برای چه صنفی می خواهیم از آن بهره ببریم. طبیعتاً برای اینکه این محل از قدیم در صنعت کفش فعال بوده و واحدهای تجاری نیز در همین حوزه فعالیت دارند، برای منظور کفش خیلی می تواند مثبت باشد. امّا این موارد ایده های اولیه بوده و این مرحله مقدماتی  ما است که بتوانیم این مکان را به لحاظ ملکیت دارای ارزش افزوده کنیم. به هر حال دیگاه نخست ما احیاء این منطقه است تا بتوانیم یک سازه خوب مدرن امروزی از تمام وجوه برای کفش ملّی ایجاد کنیم.

مشاور مدیر عامل آتیه صبا در خصوص ارتباط تحریم ها با کم کاریهایی که در گذشته در این شرکت صورت گرفته اضافه کرد: جایگاه فعلی کفش ملّی شاید آن جایگاه مطلوب گذشته نباشد، امّا به نظر من این موضوع ارتباطی با تحریم ها ندارد. مگر در تحریم ها مردم پابرهنه ماندند؟ خوشبختانه ما در ایران مواد اولیه کفش را داریم. به اعتقاد من افت کفش ملّی به دلیل نگاه ما به صنعت و البته مدیریت ما است.

اگر تصور این باشد که مدیریت دخیل است که قطعاً دخیل است و اگر گمان بشود که روی صنعت کفش کار نشده که واقعاً هم نشده، بازده اش می شود این ویرانه و این چیزی که می بینید.

وی افزود: نگاه دوستان بویژه جناب مهندس صالحی که از سال قبل تشریف آورده اند، یک نگاه مدرن به صنعت کفش است. آقای صالحی دیدگاههای خوبی دارند، ما هم کمک خواهیم کرد تا به امید خدا به منزلگاه مقصود برسیم. ما در مرحله حرف همگی یک دل هستیم، در مرحله عمل که می رسد، ما باید به امید خدا تأمین مالی کرده و پول آماده کنیم تا کفش ملّی بتواند به اهدافی که با ما به عنوان نماینده سهام داران دارد، دست پیدا کند.

دکتر فروغی گفت: ما می خواهیم در آینده نزدیک تحولی در صنعت کفش ایجاد کنیم تا به امید خدا بتوانیم سهم خوبی از بازار بگیریم. ما سهم خود را از دست داده ایم و می خواهیم آنرا دوباره به دست بیاوریم.

برای رسیدن به این سهم نیز طبیعتاً باید هزینه کنیم، فروشگاههایمان را مدرن کنیم، کفش هایی را در فروشگاهها به نمایش و عرضه بگذاریم که مشتری رقبت کند پایش را در فروشگاه ها بگذارد. ضمن اینکه محصولاتمان را باید با جیب مصرف کننده و جغرافیا مشتری تعریف کنیم.

مشاور مدیر عامل آتیه صبا همچنین تصریح کرد: نگاه آتیه صبا به عنوان متولی و مدیر مجموعه سرمایه گذاری های صندوق بازنشستگی این است که به سمت جلو حرکت کنیم، یعنی عقبگرد نداشته باشیم، نگاه توسعه است، هر چند گرفتار نقدینگی هستیم، ولی بسته هایی را تعریف خواهیم کرد که موجب احیاء صنعت کفش شود ( به طور خاص کفش ملّی )

وی در پایان گفت: با یک برنامه ریزی صحیح و اصولی قطعاً خواهیم توانست کفش ملّی را به جایگاه شایسته گذشته خود ظرف 4-3 سال آینده برگردانیم و شاهد آن باشیم که قطب اوّل کفش در ایران گردد.

Latest Headlines

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
دکتر فروغی مشاور مدیر عامل آتیه صبا:نگاه آقای صالحی ...
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.166.172.33)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064