News

یکی از مشهورترین طراحان نشان‌های دنیا به کفش ملّی آمد

بروجا: کفشی را طراحی خواهیم کرد که همه ایرانی‌ها لذت ببرند


دکتر ماسیمو بروجا یکی از مشهورترین طراحان جهان در زمینه پوشاک و کفش که با برندهای مطرح و برتر دنیا از جمله "جورجیو آرمانی" سابقه همکاری دارد، بامداد روز شنبه گذشته وارد ایران شد.
وی که برای نخستین بار به کشورمان سفر می‌کرد، بلافاصله پس از ورودش به ایران در محل دفتر آقای صالحی مدیر عامل گروه صنعتی ملّی حاضر شد تا ضمن دیدار با او، طرفین پیرامون همکاری‌های دو جانبه به بحث و تبادل نظر بپردازند.
ماسیمو 58 ساله که از سال 1978 میلادی همکاریش را با "آرمانی" به عنوان طراح آغاز کرده، امروز خود صاحب برند نسبتاً مطرحی با نام خود است. او در گفتگو با مرکز ارتباطات گروه صنعتی ملّی درباره سفرش به ایران گفت: من فقط برای مذاکره و دیدار با منوچهر صالحی به ایران آمده‌ام، البته همکاران من پیش از این، چند مرتبه به ایران سفر و با مدیران گروه صنعتی دیدار کرده‌اند. آنها گزارشاتی را در اختیار قرار داده‌اند و من حدود 8 ماه است درباره ایران مطالعه می‌کنم.
پس از مطالعه گزارشات به این نتیجه رسیدم، گروه صنعتی ملّی دو فاکتور خیلی خوب برای همکاری دارد. اوّل نشان "ملّی" در تمام کشورها قابل پرستش است، این نام و نشان به ما خیلی کمک خواهد کرد. در مورد توانایی‌هایی گروه هم باید بگویم، کمترین چیزی که گروه ملّی در اختیار دارد، 270 فروشگاه در سطح کشور است. این دو موضوع بسیار مهم است و در کار ما تسریع خوبی ایجاد می‌کند.
وی در خصوص نحوه همکاری‌اش با گروه صنعتی ملّی افزود:در مذاکراتمان با آقای صالحی از سرمایه‌گذاری تا صادرات. امّا ابتدا باید برنامه‌ریزی کنیم و ببینیم آیا در اینجا می شود کار کرد یا نه؟! البته ما به این نتیجه رسیده‌ایم که در ایران می‌توان کار کرد. بررسی‌های ما حاکی از آن است که می‌شود از نیروی کارگری و نیروی مهندسی ایران بهره برد. فقط نیاز به کمی تعلیمات است، آن هم با شروع کار خیلی زود اتفاق خواهد افتاد. ما قصد داریم در کارهایمان از طراحی تا ساخت از ایرانیان استفاده کنیم، فقط در مواردی که با کمبود مواجه شدیم، در آن قسمتها از ایتالیا وارد کنیم.
دکتر بروجا همچنین به معرفی مدرسه طراحی‌اش در ایتالیا به نام "ادونا" پرداخت و توضیح داد: مدرسه طراحی ما توسط پلی تکنیک میلان شناخته شده است و در آنجا ما طراحی رستورانها، انواع پوشاک، کفشهای مردانه، زنانه، بچه گانه، صحنه تأتر و ... را آموزش می‌دهیم.
وی ادامه داد: من می‌توانم نشان کفش ملّی را دوباره احیاء کنم. می‌توانم کار کنم، فروشگاههای کفش ملّی هر چه بفروشند با استقبال خوب مشتریان همراه باشد. ولی اوّل باید حداقل 6 ماه فکر کنم تا بتوانم برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشم. البته برای آنکه زمان را از دست ندهیم ما پس از مطالعه طراحی، از صفر تا صد محصول را در ایران تولید می‌کنیم تا زمانی که ماشین آلات ملّی تولید شود. امّا فعلاً برای آنکه بدون محصول نمانیم در ایران تولید می‌کنیم و گروه صنعتی ملّی نیز فروش خودش را انجام دهد.
بروجا در خصوص فروش محصولات نیز اضافه کرد: فروش محصول فقط این نیست که یک نفر را به عنوان فروشنده بگذاریم تا کالای ما را بفروش برساند.
برای فروش مسائل مهمی دخیل هستند، به عنوان مثال باید بسته بندی آن محصول را ببینیم، طراحی و دکور فروشگاهها را در نظر بگیریم، رفتار فروشندگان با مشتریان را ببینیم و ... من امیدوارم شبکه فروش گروه صنعتی ملّی در این زمینه خوب باشد که حتماً هست. اگر هم در جایی ضعفی بود سعی می‌کنیم با آموزش ضعفها را برطرف کنیم.
این طراح ایتالیایی در پاسخ به این سئوال که آیا طراحی ایتالیایی مورد پسند ایرانیان واقع می شود یا نه؟ و یا آنکه آیا برای طراحی در ایران ایده جدیدی دارد یا خیر؟ گفت: من حتماً ایده جدیدی دارم که به ایران سفر کرده‌ام. امّا در خصوص طرحهای ایتالیایی باید بگویم، هیچ کس نیست که از کفش ملّی ایتالیایی خشنود نباشد. ضمن اینکه من در کشورهای مختلفی مثل برزیل، روسیه، بنگلادش، چین و ... کار کرده‌ام و برای طراحی‌ها سعی می‌کنم مردم آن کشور را خوب بشناسم. از طرفی مردم ایران شباهت‌های زیادی به ایتالیایی‌ها دارند و اعتقاد دارم توان این را داریم تا با توجه به فرهنگ، نوع مصرف، درآمد و...کفشی را تولید کنیم که ایرانی‌ها لذت ببرند. هر چند که ما بیش از هر چیز به راحتی کفش توجه داریم.
ما در صنعت کفش، کار سختی داریم، چون باید محصولی را تولید کنیم که ماندگار باشد.
وی اضافه کرد: ما برای طراحی کفش درآمد مردم شهرها را نیز در نظر می‌گیریم
مثلاً در سوریه یک نوع کفش تولید می‌کنیم، در نیویورک نوعی دیگر تا نسبت به بودجه مردم باشد. امّا بررسی‌‌ها نشان می‌دهد، اینجا یعنی در ایران می‌توانیم کفشی را تولید کنیم برای تمامی طبقات که با خیال آسوده به پا کنند. با این توان گروه ملّی را به هر کجا خواست می‌تواند ببرد.


Latest Headlines

Comments

Comment of 1 visitor(s) about
بروجا: کفشی را طراحی خواهیم کرد که همه ایرانی‌ها لذت ...

سمیرا
From USA | on 2016/8/17 , 12:35
سلام خیلی خوشحال شدم و ایشان هم خیلی خوش اومدن امیدوارم همه چی به خوبی پیش بره
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.224.216.155)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064