Articles

آیا داخل خانه کفش بپوشیم یا نه؟


کفش ملی :

به گزارش کفش ملی به نقل از دانشگاه آریزونا، ممکن است کفش شما تمیز به نظر برسد، اما محققین دانشگاه آریزونا یافته‌های جدیدی در این خصوص دارند. به نظر محققین این دانشگاه در داخل خانه نباید کفش پوشید.

در برخی از تمدن‌ها، مانند ژاپن با پوشیدن کفش در داخل خانه به شدت مخالفت شده است. گذشته از این، با پوشیدن کفش در داخل خانه کاملا احساس در خانه بودن نمی‌کنیم. علاوه بر این افرادی هستند که ترجیح می‌دهند در خانه پابرهنه راه بروند. در عین حال شواهد علمی وجود دارد که بر نپوشیدن کفش در داخل خانه تاکید می‌کند.

 


روی کفش شما  421000 باکتری متفاوت وجود دارد!

محققین دانشگاه آریزونا حقیقت تکان‌دهنده‌ای کشف کرده‌اند؛ 421000 باکتری متفاوت زیر 96 درصد کفش‌ها وجود دارد. بنابراین حتی با وجود اینکه کفش شما به نظر تمیز می‌رسد، در حالت عادی بسیار آلوده است! از جمله باکتری‌های موجود بر روی کفش شما باکتری کلبسیلا پنمونیا (Klebsiella pneumonia) است که باعث عفونت دستگاه گوارشی می‌شود، باکتری دیگری به نام سراتیا فیکاریا (Serratia ficaria) بر روی کفش شما وجود دارد که باعث عفونت دستگاه تنفسی می‌شود و البته تعداد بسیار زیادی از باکتری بدنام ای کولای (E. coli) نیز در کفش شما وجود دارد.

 

تنها راه حل حفظ کردن خانه خود از آلودگی در آوردن کفش‌ها در مقابل درب خانه است.
اما چگونه باکتری‌ها وارد خانه می‌شوند؟ طبق یافته‌های محققین باکتری‌های موجود بر روی کفش در فضای اطراف کفش نیز پخش می‌شوند. محققین به این نتیجه رسیده‌اند که انتقال باکتری از کفش به کف خانه 90 تا 99 درصد است. بنابراین پوشیدن کفش در داخل خانه فضای خانه را به راحتی آلوده می‌کند!

چگونه خانه خود را از باکتری‌ها حفظ کنیم؟
می‌توانید مقدار باکتری‌های موجود بر روی کفش خود را با استفاده از مواد شوینده و ماشین لباسشویی کاهش دهید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم فرش و کف خانه خود را با بخار نظافت کنید.
اما این کار چندان راحتی نیست و تا حدودی عذاب آور است؛ راه حل ساده‌تر این است که کفش خود را مقابل درب ورودی در بیاورید و با خود به داخل خانه نبرید.

Latest Headlines
Most Visited

Comments

You can be the first one who place comment on this page.
آیا داخل خانه کفش بپوشیم یا نه؟
* Information Required
* Name:
* E-mail:
Website
Country: USA (Your IP: 54.224.216.155)
* Comments :
(maximum 500 characters)
BoldItalicUnderlineEmoticon Smilies
Security Code  * 
Please enter the text shown in the image.
Security Code

إذا كنت بحاجة إلى أي نصيحة أو أسئلة، يرجى الاتصال زملائنا

اتصل بنا +9821-46079057 , 46079162 , 46079064